• Akce

L-Citrulin 25 kg - fermentace

Tento produkt ještě nikdo nehodnotil

13 475 526,98
Cena s DPH

 
 

L-Citrulinu za 539 Kč / kg

Čistota aminokyseliny: 99 %

Použitý výrobní proces: fermentace
U všech surovin laboratorně sledujeme ukazatele čistoty a zdravotní nezávadnosti.
 

 L-Citrulin 25 kg - fermentace: 

  • L-Citrulin ochraňuje duševní výkon juniorských sportovců
  • L-Citrulin vyvolává pokles krevního tlaku
  • podílí se na odstraňování odpadního amoniaku a tím zlepšuje regeneraci
  • L-Citrulin zmírňuje únavu
  • zlepšuje prokrvení tkání, svalu a přísun energie do svalu
  • L-Citrulin urychluje hojení
  • L-Citrulin podporuje psychickou i fyzickou kondici


výsledek testů akreditované laboratoře

 
L-Citrulin je neesenciální aminokyselina, která se v těle přeměňuje na arginin a později na oxid dusnatý. K tomuto dochází po přijetí Citrulinu potravou, jeho uvolnění do krevního oběhu, ze kterého je vychytáván ledvinami a následně může být přeměněn až na oxid dusnatý. Ten udržuje zdravý kardiovaskulární systém, způsobuje relaxaci hladkého svalstva cév, zlepšuje místní prokrvení,  zvyšuje prokrvení mozku, vylučovacího systému a svalů, vyvolává pokles krevního tlaku, podílí se na zlepšení erekce. Oxid dusnatý působí cytostaticky a cytotoxicky při infekcích a zlepšuje fyzickou a psychickou kondici.

Velikým problémem pro tvrdě trénující sportovce (vícefázové tréninky) je amoniak. Druhým faktorem růstu amoniaku je nevyvážený nebo nadbytečný příjem bílkovin. Amoniak je pro tělo toxický a při překročení určité míry ho ledviny a později játra již nestihnou dostatečně odstraňovat. Vysoká koncentrace poškozuje mozkové buňky a zhoršuje regeneraci, tím i duševní výkon jedince. Citrulin se spolu s ornitinem a argininem účastní tzv. malého Krebsova cyklu (močovinového cyklu), tento cyklus slouží k vylučování nadbytečného množství dusíku (amoniaku) ve formě močoviny, která představuje hlavní organickou složku moči. Tím zároveň napomáhá k detoxikaci jater a lepší regeneraci organismu, jelikož není zatěžován pro tělo toxickým amoniakem.

L-Citrulin je vhodné doplňovat v případě kdy si náš organismus nedokáže  zajistit dostatečné množství argininu, k tomu dochází v období růstu, při zvýšené tělesné námaze, vícefázovém tréninku, nemoci apod. 
 
L-Citrulin | Citrulline podílí se na odstranění únavy. L-Citrulin dostává z těla odpadní amoniak. Podobně jako Arginin, L-Citrulin prospívá sexuálnímu životu. L-Citrulin zlepšuje prokrvení. Při užívání L-Citrulinu pocítíte méně únavy.

Použití L-Citrulinu | Citrulline báze u dospělého: 0,5 g až 1,5 g denně. Rovná čaj. lžička = 3g

Nutriční hodnoty (na 100 g): Nutriční hodnoty (na 1.5 g):
Energetická hodnota 1700 kJ 25,5 kJ
Energetická hodnota 400 kcal 6 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené mast. kys. 0 g 0 g
Sacharidy 0 g 0 g
z toho cukry 0 g 0 g
Bílkoviny 99 g 1,485 g
Vláknina 0 g 0 g
Sůl 0 g 0 g

Podobné produkty

Ajax loader