Historie a filosofie 4fitness.cz

Historie firmy a výrobní činnost

Od roku 2004/05 vyrábíme výživu na přání jednotlivcům, maloodběratelům i velkoodběratelům. Hlavním oborem naší činnosti jsou doplňky stravy, zdravotní a zvláštní výživa pro sportovce. Motivaci vzniku se můžete dočíst ve starším článku zde.

Společnost má stálý provoz v Brně. Nákup kvalitních surovin se děje od prověřených světových výrobců. Výrobní proces je dle platného zákona o potravinách a tabákových výrobcích uskutečňován v systému kritických bodů HACCP v potravinářství. Pravidelně procházíme kontrolami státních orgánů (SZPI, Krajská hygienické stanice...) a výsledky kontrol se u testovaných produktů průběžně zveřejňují.

4fitness...

4fitness - fourfitness - forfitness - profitness - prozdraví Jedná se o logickou přesmyčku. 4fitness (čteme: for fitnes). Fitness = zdraví nebo také tělesná zdatnost. 4fitness potom můžeme překládat jako I. čtvero zdraví / fyzických zdatností II. pro zdraví III. pro fitness ( profi fitness) IV. pro zdraví / zdatnost (vhodné pro)

Logo symbolizuje čtvero fyzických zdatností, které dohromady vytvářejí symbol květu či čtyřlístku.

Náš cíl

Produkujeme výživu bez přidatných látek (potravinářské chemie a konzervantů) - v čisté podobě. 4fitness.cz razí vlastní cestu zdravého životního stylu a sportovní výživy. Základní myšlenkou při vzniku 4fitness.cz byl návrat k co nejjednoduššímu procesu zpracování. Vynechání zbytečné chemie (fosfátů, solí, pomocných látek, zvýrazňovačů chutí a konzervantů) a vynechání výrobních procesů, které obvykle mají za cíl ušetřit na kvalitních vstupních surovinách a odlehčit peněžence spotřebitele.

Druhou výzvou bylo, přinést trhu něco unikátního, nabídnout obrovský počet chutí ke každému výrobku a zachovat i možnost volby čistoty bez aromat a sladidel. Tak vznikly rozpustné, příchuťové tablety, díky kterým nabízíme výživu bez přidatných látek v čisté podobě. Cílem 4fitness je i cenové zpřístupnění zvláštní výživy mladým sportovcům a široké sportovní veřejnosti.

Naši zákazníci

Mezi naše zákazníky patří z největší části koneční spotřebitelé, výzkumné instituce a instituty, dietologové, vrcholoví sportovci jejichž potřeby jsou náročnější a často specifické. Ať už máte přání jakékoliv, jsme připraveni Vám maximálně vyjít vstříc a pomoci dosáhnout lepších výsledků - v běžném životě, na badatelské úrovni, nebo ve sportovní kariéře. Z našich produktů si vybere každý, od náročného sportovce po studenta s omezeným rozpočtem. 

Naše výrobky a jejich použití

Produkty 4fitness Vám usnadní život kdekoliv jste na výletech, na horách, na lyžích, na táborech, na vodě, na kolech… Zkrátka všude tam, kde jste v provizorních podmínkách a vaše stravování není zrovna ideální. Všude tam, kde nemáte mnoho času na vařením a všude tam, kde jste fyzicky aktivní.

Filosofie společnosti

Suroviny a kvalita

Jasný a prokazatelný původ použitých surovin. (pravidelně zveřejňujeme výsledky kontrol státních orgánů i výsledky kontrol akreditovaných laboratoří - zde)
Základní výrobek neobsahuje žádná sladidla, aromata ani konzervační látky.
Nepoužíváme zvýrazňovače chuti, ani umělá barviva.
Naše produkty neobsahují diskutabilní potravinářské přísady, Éčka.
Od roku 2006 nepoužíváme náhradní sladidla cyklamát ani sacharin sodný. Taktéž nepoužíváme Acesulfam K ani Aspartam, protože podle zjištění by mohl být rakovinotvorný.

Široká nabídka doplňků a služeb

Obrovské množství příchutí. (Příchutě k výrobkům dodáváme zvlášť v tabletách, takže denní porce může chutnat vždy jinou příchutí.) 

Cena

Nejnižší cena na trhu.
Nejlepší poměr cena / výkon.

 
Důvěra v malou a střední firmu

  • veliká pokuta může malou firmu úplně zničit. Velká firma přijde "jen" o část zisku.
  • podvádět v malém měřítku se finančně nevyplatí. Naproti tomu velká firma může za 14 dní podvodu při velikém obratu vydělat dosti zajímavou částku.
  • malá firma je pro Vás ochotna udělat mnohem více. Kdežto velká firma vyrábí ve velikých sériích a jednotlivé odlišné potřeby zákazníků ji nezajímají.
  • malá firma má blíže k potřebám zákazníků. Pracovníci malé firmy nejsou jen obchodníky, ale sami produkty firmy používají, vylepšují, zkoušejí a vyvíjejí.
  • sport a zdravý způsob života je náš koníček, zábava a životní filosofie.

Osobní motto:

Když jsem začínal s levnými proteiny, lidé moc nedůvěřovali kvalitě za nízkou cenu. A tak jsem si musel jejich důvěru získat. Musel jsem je přesvědčit, že je možné prodávat kvalitu za přijatelné peníze. Dnes vím, že uznání a respekt si člověk buduje dlouho, ale obojí může ztratit mžikem oka. Proto je pro mě váš respekt a uznání tím nejpodstatnějším.

Chybí-li Vám něco v nabídce, můžete mi napsat a něco s tím udělám.
S pozdravem

Filip Degl
majitel společnosti

4fitness.cz

 

Ajax loader