Nejlepší cviky s kettlebellem [TOP 11]

Objevte nejlepších TOP 11 cviků s kettlebellem. ⭐ Trénink s kettlebellem je podobně účinný jako trénink v posilovně, ale můžete ho cvičit pohodlně doma.Cviky s kettlebellem jsou skvělým tréninkem na posílení svalů celého těla. 

Číst více

Křeče při sportu a cvičení – příčiny a řešení

Překonejte křeče při sportu a cvičení s našimi osvědčenými radami pro spanvenci a účinnou první pomoc. ⭐Odteď už vás křeče při cvičení nemusí omezovat. Křeče při sportu jsou velmi nepříjemné. Mohou být způsobeny mnoha příčinami, proto je důležitá spanvence.    

Číst více

Jaký je význam aminokyselin v regeneraci svalů?

Efektivní regenerace svalů díky aminokyselinám? ⭐ Zjistěte, jak zvýšit příjem nejen esenciálních aminokyselin pro lepší výsledky ve fitness a posilování.Aminokyseliny hrají významnou roli při regeneraci svalů, zrychlují regeneraci a její efektivitu.

Číst více

Význam omega-3 mastných kyselin pro sportovce

Proč jsou omega-3 mastné kyseliny nezbytné pro sportovce pro zlepšení výkonnosti a regenerace? ⭐Objevte hlavní přínosy a tipy, jak omega-3 užívat.Výhody omega-3 mastných kyselin můžete pozorovat velmi brzy po začátku jejich suplementace. Najdete je ale také v běžné stravě. 

Číst více

Jak fungují spalovače tuků – které jsou nejlepší?

Víte, jak fungují spalovače tuků? ⭐ Objevte jejich klíčové složky jako kofein, synefrin a L-karnitin. Přečtěte si, proč je kombinace s dietou a cvičením zásadní. Obezita je dnes celosvětový problém. Mohou spalovače tuků pomoct a skutečně účinně podpoří shazování tuku? 

Číst více

Živiny a kalorie u sportovců – jaký je ideální denní příjem

Zjistěte, jak správně nastavit denní příjem kalorií a makronutrientů pro různé typy sportovních aktivit. Objevte klíč k úspěchu hubnutí i nabírání svalů.Ideální denní příjem makronutrientů je různý a liší se v závislosti na různých sportech. 

Číst více

Hydratace při sportu – význam pro sportovce

Zjistěte, proč je hydratace klíčem k maximálnímu sportovnímu výkonu a jak předcházet dehydrataci. ⭐ Vše o optimálním příjmu tekutin nejen pro sportovce.Hydratace při sportu je velmi důležitá, protože může příznivě ovlivňovat náš výkon. To platí pro vytrvalostní i silové sporty.   

Číst více

Nejčastější chyby při posilování a cvičení

Jak efektivně začít s posilováním a vyvarovat se nejčastějším chybám při cvičení? ⭐ Základem je správná technika, variabilita cviků a motivace do tréninku. Pokud se vám podaří vyvarovat se základním chybám při cvičení, bude váš trénink efektivnější a dosáhnete rychleji vysněné postavy.  

Číst více

Jak se zahřát a rozcvičit před cvičením

Zjistěte návod k efektivnímu zahřívání před cvičením. ⭐ Objevte, jak správně zahřát svaly a předejít zraněním. Zlepšete trénink na maximum díky protažení. Rozcvička

Číst více

Jak začít cvičit a nepřestat – rady a tipy

Poradíme vám, jak konečně začít cvičit a nepřestat. Pusťte se do cvičení, vytvořte si snadno tréninkový plán a začněte svou cestu k vysněné postavě.

Jak začít cvičit a nepřestat

Číst více

Nejlepší cviky na spodní břicho [TOP 11]

Odhalte vhodné cviky na spodní břicho, které vám pomohou budovat objem svalů a jejich definici. ⭐Dosáhněte krásného plochého břicha a všech benefitůOchablé spodní břicho nedostatečně zpevňuje střed těla, proto je nutné posilovat svaly spodního břicha.  

Číst více

Cviky na hamstringy – jak posílit zadní stehna

Zařaďte do tréninku TOP cviky na hamstringy. ⭐ Ukážeme vám, jak posílit zadní stehna a stimulovat je k růstu. Prohlédněte si 7 jedinečných cviků.Hamstringy neboli zadní stehna se skládají ze tří různých svalů. Mají výrazný vliv na naši mobilitu a stabilitu.   

Číst více

Kde se bere nafouklé břicho a jak se ho zbavit

Nafouklé břicho a plynatost je častým problémem se zažíváním. Podívejte se, z čeho je nafouklé břicho a jak se ho zbavit jednou provždy. ⭐Nafouklé břicho je problémem žen i mužů. Mezi příčiny nafouklého břicha patří také plynatost a bolesti břicha. 

Číst více

Ideální procento tuku v těle – optimální postava

Ideální procento tělesného tuku je důležitým ukazatelem celkové kondice. ⭐ Podívejte se, jaký je ideální poměr tělesného tuku pro ženy a muže.Podíl tuku v těle je ukazatelem naší kondice i celkového zdraví. 

Číst více

Jak posílit šikmé břišní svaly – tipy na cviky

Posílení šikmých břišních svalů vám pomůže definovat tvar i objem břišních svalů. ⭐ Podívejte se na efektivní cviky, díky kterým dosáhnete six-packu. Posílené šikmé břišní svaly dotváří celkový dojem z vašeho břicha. Mnoho cvičenců na ně zapomíná.

Číst více

Voda a pitný režim při fitness – na co si dát pozor

Pitný režim je pro sportovce důležitější, než si myslíte. Podívejte se, jak dostatečně hydratovat organismus a podpořit tak výkon, ale i regeneraci svalů. ⭐ Pitný režim pro sportovce je velmi důležitý a pomáhá zlepšit nejen výkon, ale například i regeneraci po tréninku.  

Číst více

11 tipů, jak zrychlit metabolismus

Víte, jak zrychlit metabolismus? ⭐ Ukážeme vám rady a tipy, díky kterým zrychlíte spalování kalorií a podpoříte hubnutí. Nastartujte svůj metabolismus.Metabolismus představuje souhrn biochemických reakcí v našem těle

Číst více

TOP 7 cviků na tricepsy a svaly předloktí

Objevte nejlepší a nejefektivnější cviky na triceps a předloktí. ⭐ Vybudujte si objem a zároveň svaly vytvarujte. Máme pro vás ideální tréninkový plán. Na tricepsy se často při budování silných paží zapomíná. Jsou ale stejně důležité jako biceps.

Číst více

Nejčastější chyby při sestavování tréninkového plánu

Podívejte se, na co si dát pozor při sestavování tréninkového plánu. ⭐ Ukážeme vám, jakých nejčastějších chyb v tréninku se vyvarovat, abyste budovali svaly.Vyhněte se nejčastějším chybám při sestavování tréninkového plánu, jedině tak bude váš trénink efektivní.

Číst více

6 nejlepších cviků na bicepsy

Odhalte ty nejlepší cviky na bicepsy, které byste rozhodně měli zařadit do svého tréninkového plánu. ⭐Podpořte růst svých svalů na maximum. Biceps neboli dvojhlavý sval pažní se stal synonymem pro cvičení u mužů. Každý si přeje velké bicepsy.

Číst více

Jak na trénink v posilovně pro ženy – tréninkový plán

Silový trénink má pro ženy mnoho benefitů. ⭐ Zhubněte a vytvarujte dokonale své tělo s našimi tréninkovými plány pro začátečníky i pokročilé. Začněte dnes.Trénink pro ženy v posilovně je velmi důležité, protože přináší nespočet zdravotních benefitů. Vyzkoušejte nejlepší cviky pro ženy.

Číst více

7 tipů na nejlepší kardio cviky a trénink

Funkční kardio představuje efektivní cviky a trénink, se kterými nejen zhubnete, ale zároveň zlepšíte svůj kardiovaskulární systému. ⭐ Podívejte se, jak na to Různé způsoby kardio cvičení jsou prospěšné pro naše celkové zdraví, zejména pak náš kardiovaskulární systém. 

Číst více

9 nejlepších cviků na nohy

Objevte nejlepší cviky na nohy. ⭐ Ideální cviky, díky kterým dosáhnete silných a vytvarovaných nohou. Ukážeme vám, jaký je ideální tréninkový plán na nohy.Nejlepší cviky na nohy vám umožní svaly na nohou dostatečně silově procvičit a dosáhnout nejlepších výsledků.

Číst více

6 nejlepších cviků na lýtka

Nejlepší cviky na lýtka, které vám pomohou lýtka dokonale posílit a vytvarovat. ⭐ Zařaďte tyto cviky do svého tréninku nohou, ukážeme vám, jak cvičit lýtka. Cviky na lýtka jsou komplexní a zapojí všechny lýtkové svaly, ideální na posílení lýtek.

Číst více

Zdravé tuky – které to jsou a k čemu je využít

Víte, že tuky jsou pro náš organismus nepostradatelné? ⭐ Zjistěte, jaká je minimální doporučená denní dávka zdravých tuků a jaké přinášejí benefity.Tuky ve stravě jsou nepostradatelné, důležité je ale rozlišovat mezi zdravými tuky a nezdravými.

Číst více

Jaké je optimální množství tělesného tuku?

Tělesný tuk je přirozenou a nepostradatelnou součástí našeho těla. ⭐ Rizika ale přichází, když ho máme hodně, nebo málo. Jaký je zdravý podíl tuku?Obezita je dnes častým problémem, přitom přináší výrazná zdravotní rizika.

Číst více

Jak rostou svaly? Rady a tipy pro svalový růst

Víte, jak získat svalovou hmotu? ⭐ Ukážeme vám, jak na růst svalů, abyste byli spokojeni s výsledkem. Budování svalové hmoty nemusí být žádná věda. Pro maximální růst svalů je potřeba svaly dostatečně a progresivně zatěžovat. 

Číst více

Jak správně dělat kliky – rady a tipy

Kliky jsou komplexním cvikem, který rozvíjí více svalových partií. Podívejte se, jak správně dělat kliky. ⭐Ukážeme vám nejen správnou techniku kliků. Klik je jedním ze základních komplexních cviků, který skvěle stimuluje různé svalové partie horní části těla a rukou.

Číst více

TOP 10 cviků na zadek – jak zpevnit zadek

Objevte TOP 10 cviků na zadek, díky kterým budete mít vytvarovaný, silný a pevný zadek. ⭐ Připravili jsme pro vás funkční trénink hýždí. Cviky na tvarování zadku jsou účinné, ale chce to především trpělivost.

Číst více

Jak na core cvičení – zpevněte střed těla

Core cvičení neboli zpevnění středu těla by mělo být nepostradatelnou součástí každého tréninku. ⭐Podívejte se na TOP 5 nejlepších core cviků.Zpevněný střed těla vám pomůže dosahovat lepších výsledků ve sportu.

Číst více

Skinny fat – štíhlá obezita

Štíhlá obezita neboli skinny fat je dnes častý problém. ⭐ Podívejte se, jak na snížení tělesného tuku a budování svalové hmoty. Objevte rady, tipy a tréninky. Na první pohled štíhlá postava, ale příliš tělesného tuku a žádné svaly – to je ukazatel štíhlé obezity.

Číst více

Nejlepší zdroj vlákniny – jaké to jsou

Poznejte nejlepší zdroje vlákniny. ⭐ Prozradíme vám všechny výhody vlákniny. Které potraviny mají vysoký obsah vlákniny? Prozkoumejte je všechny. Nejlepším zdrojem vlákniny jsou potraviny bohaté na vlákninu. 

Číst více

Tepová frekvence – kdy a proč ji sledovat

Tepová frekvence je důležitý ukazatel našeho zdraví. ⭐ Vyplatí se ji sledovat nejen při sportu. Podívejte se, jaká je ideální tepová frekvence, abyste spálili tuky.
Tepová frekvence je při sportu velmi důležitá, protože pomáhá efektivně trénovat.

Číst více

Stévie – přírodní sladidlo: k čemu je a použití

Stévie představuje ideální náhražku cukru. ⭐ Jako přírodní umělé sladidlo má samé výhody, především má přesně 0 kalorií. Objevte sladidlo bez kalorií. Skvělá náhražka cukru, to je přírodní sladidlo stévie. Nemá žádné kalorie a její použití je velmi snadné. 

Číst více

Cheat day – když hřešit tak chytře!

Cheat Day – proč je tak oblíbený během diety? ⭐ Podívejte se, k čemu je Cheat Day, jaké jsou jeho výhody a možná rizika. Když už hřešit, tak chytře.Cheat Day můžete brát i jako odměnu za výsledky, kterých jste už v dietě dosáhli.

Číst více

Cvičení s vlastní vahou – rady a tipy

Posilování s vlastní vahou přináší mnoho benefitů. ⭐ Zjistěte, jaké jsou zlaté cviky s vlastní vahou, které se vyplatí zařadit do svého tréninkového plánu.Posilování s vlastní vahou přináší benefity, díky kterým se stává stále oblíbenější formou cvičení. 

Číst více

Kalorický deficit – kolik kalorií spálíte za den

Víte, co znamená kalorický deficit? ⭐ Ukážeme vám, jak si spočítat kalorie a nastavit kalorický deficit, abyste mohli efektivně a udržitelně hubnout tuky.Počítání kalorií a kalorický deficit vám pomůže shodit přebytečná kila. 

Číst více

Strečink a protahování ­­– význam a rizika

Zařazujete do svého tréninku strečink? ⭐ Pokud ne, děláte velkou chybu. Strečink zlepšuje náš výkon a zároveň je účinným způsobem, jak předejít zranění.
Strečink je ideální k protažení svalů a snížení rizika zranění.

Číst více

Jak začít cvičit na workoutovém hřišti – rady a tipy

Jak cvičit na workoutovém hřišti? Začít můžete ještě dnes. ⭐ Workout trénink je ideálním způsobem, jak procvičit celé tělo, a navíc na čerstvém vzduchu.
Street workout je ideálním tréninkem celého těla, navíc nabízí mnoho výhod.

Číst více

10 jedinečných tipů na cviky na ramena

Jak vybudovat velká ramena? Vyzkoušejte náš unikátní trénink na ramena. ⭐ 10 ověřených cviků na ramena, které budují svalovou hmotu i sílu. Zkuste je.

Cviky na ramena jsou poměrně jednoduché, zvládnete je v posilovně, ale i doma.

Číst více

Svalová horečka: příčiny, řešení a jak jí předcházet

Svalová horečka je nepříjemné vyčerpání svalů. Ukážeme vám, jak svalové horečce předcházet a jaké jsou její příčiny. ⭐ Podívejte se, jak zlepšit svůj výkon.Svalová horečka

Číst více

Tělesné somatotypy a jejich vliv na cvičení

Naučte se, jak správně klasifikovat somatotyp vaší postavy. ⭐ Ulehčí vám to cvičení, hubnutí i nabírání svalové hmoty. Zjistěte vše, co potřebujete vědět.
Somatotypy člověka

Číst více

Co dělat pro zvýšení testosteronu

Testosteron hraje důležitou roli v mužském zdraví. Podívejte se, jak zvýšit hladinu testosteronu. ⭐ Zjistíte, jak díky testosteronu zlepšit své zdraví a výkonnost.
testosteron muže

Číst více

Ranní cvičení – jaké cviky zařadit a co vynechat

Začněte ráno správným ranním cvičením. ⭐ Nakopněte se do nového dne a zvyšte svou produktivitu. Získejte tipy na ranní cviky a funkční tréninkový plán.
Ranní cvičení

Číst více

Jak doplnit železo – rady a tipy

Zjistěte, proč je železo pro naše tělo důležité. ⭐ Objevte rady a tipy, jak doplnit železo ze stravy nebo pomocí doplňků stravy a kdy železo užívat.
jak doplnit železo

Číst více

Jak neztratit svaly při hubnutí

Jak spalovat tuky a ne svaly? ⭐ Spolu s hubnutím budete ztrácet i svaly, proto vám ukážeme, jak na udržení svalů v dietě.

Číst více

Jak fungují esenciální aminokyseliny BCAA v těle? Vše, co potřebujete vědět.

Zjistěte, jak esenciální aminokyseliny BCAA fungují. ⭐ Odhalíme vám dávkování i účinky BCAA.
Co jsou to aminokyseliny BCAA?

Číst více

Sukralóza ­– výhody a nevýhody umělého sladidla

Umělé nekalorické sladidlo sukralóza je díky svým benefitům oblíbená u sportovců a ve fitness komunitě. ⭐Jednoduše tak můžete nahradit běžný cukr. Sukralóza je ideální náhražkou cukru, pokud chcete zhubnout kila navíc.

Číst více

Jak vyrýsovat svaly: jde především o hubnutí a budování svalové hmoty

Jak na rýsování svalů? Pokud toužíte po vyrýsování svalů a plochém břichu, zkuste naše doporučení a cviky. ⭐ Pomůžeme vám efektivně vyrýsovat postavu. Jak vyrýsovat postavu

Číst více

Glutamin – co je to a jak ho užívat?

Glutamin neboli L-glutamin je neesenciální aminokyselina, která vám pomůže lépe regenerovat svaly a zlepšit výkon. ⭐ Objevte všechny účinky glutaminu.
Glutamin je vhodný zejména, pokud chcete zlepšit regeneraci svalů.

Číst více

Maltodextrin – co to je a jak ho užívat?

Maltodextrin je rychlý zdroj energie, a to zejména pro sportovce. ⭐ Objevte výhody a účinky maltodextrinu a možnosti, jak ho užívat pro co nejlepší trénink.

Číst více

Jak rychle a zdravě přibrat na váze

Zatímco mnoho lidí má dnes především problém zhubnout, mohou se najít i ti, kteří potřebují nabrat váhu – ideálně svalovou hmotu.

Není snadné budovat svaly, když nemáte z čeho. Poradíme vám, jak zdravě přibrat především svaly.

Číst více

Co jsou gainery a k čemu je užívat?

Gainery jsou vhodné jako součást komplexního tréninkového mixu suplementů. Podívejte se, co byste o gainerech měli vědět.

Zkus gainer 4FITNESS

Číst více

Jak na efektivní regeneraci svalů po výkonu

Regenerace svalů po cvičení je velmi důležitá, protože vám pomůže efektivně nabrat svalovou hmotu. ⭐Podívejte se, jak urychlit regeneraci po výkon

Regeneraci nepodceňujte. Dlouhodobá bolest svalů po cvičení je znakem nedostatečné regenerace.

Číst více

Nejlepší spalovače tuků – jaké to jsou?

Spalovač před cvičením je ideálním suplementem, který vám pomůže shazovat kila. ⭐ Podívejte se, jaké jsou nejlepší spalovače tuků a jak spalovače fungují.
Nejlepší spalovače

Číst více

HMB – k čemu je a jak pomáhá při sportu

Zkratka HMB ve svém názvu ukrývá cenný doplněk stravy pro sportovce vhodný nejen pro sportovce, ale třeba i pro seniory. Studie HMB odhalují účinky na životní styl. Objevte jedinečný stimulant HMB, který urychluje růst svalů a současně je chrání před ochabnutím nebo rozpadnutím. ⭐ Ideální pro náročný trénink
Doplněk stravy pod zkratkou HMB

Číst více

Collagen – co je to, užívání a výhody

Collagen – co je to, užívání a výhody. Collagen je přirozeně se vyskytující bílkovina v našem těle, kde ji můžeme najít v mnoha formách. Zastává důležitou roli ve výstavbě tkání, jako je především kůže, ale i kosti, chrupavky a jiné pojivové tkáně.
Collagen je také pro ženy

Číst více

Nakopávače a stimulanty: použití, užívání a účinné látky

Nakopávače neboli předtréninkové stimulanty vám pomohou najít motivaci cvičit, i když se vám nechce. Cílem každého z nás je dosáhnout co nejlepších výsledků. Těch dosáhnete vytrvalostí a poctivým tréninkem, ideálně pod vedením zkušeného trenéra, pokud jste začátečníci. Existují ale i suplementy, které mohou váš trénink udělat ještě intenzivnější.
nakopávače neboli spanworky

Číst více

Co a jak užívat před sportem

Zjistěte co byste měli svému tělu dopřát před sportovním výkonem, abyste z něj dostali maximum a zkrátili regeneraci.
Co a jak užívat před sportem

Číst více

Co je to beta-alanin a jak ho užívat

Co je to beta-alanin a jak ho užívat? Beta-alanin patří mezi aminokyseliny, které dokáží podpořit výkon a zvýšit vytrvalost během tréninku. Pro koho je vhodný a jak jej dávkovat, abyste z něj získali to nejlepší?
Co je to beta-alanin

Číst více

L-arginin – proč je tato aminokyselina tak důležitá?

L-arginin – proč je tato aminokyselina tak důležitá? Vyzkoušejte, zlepší váš sportovní výkon. ⭐ Arginin je pro naše tělo nepostradatelná a důležitá aminokyselina

Aminokyselina L-arginin v kapsli

Číst více

Tyrosin: jaké má výhody, účinky a kdy ho užívat?

Co je tyrosin? K čemu se používá a jaké jsou jeho účinky? Dočtěte se to nejzajímavější o aminokyselině oblíbené mezi sportovci.
L-tyrosin

Číst více

Co je to kreatin a jak ho užívat

Toužíte po výživovém doplňku, který podpoří vaši sílu a výkon? Sáhněte po kreatinu! Jak užívat kreatin, jaké je správné dávkování a je to vůbec bezpečné? Co je to kreatin a jak ho užívat.
kreatin doplněk pro sportovce

Číst více

Správný běh začíná u kvalitního vybavení

Správný běh začíná u kvalitního vybavení. 4FITNESS dobře ví jaké doplňky pro běh si pořídit a jak nejlépe vyživovat své tělo.

Číst více

Bolí vás kolena při běhání?

Bolí vás kolena při běhání?

pobolívání kolen

Číst více

Co nezapomenout při vytrvalostním běhu doma

Co nezapomenout při vytrvalostním běhu doma? Kdo si zamiloval vytrvalostní běh, má několik tipů na věci, které si vždy bere s sebou. Na co bychom se měli zaměřit a čeho se vyvarovat? Podívejte se na přehled informací..

Číst více

Spánek, důležitý faktor u sportovců

Spánek je důležitý faktor u sportovců. Věděli jste, že spánek tvoří až třetinu našeho života? A je to tak správně!

spánek sportovců

Číst více

Jak na efektivní nabírání svalové hmoty

Vypracované a vyrýsované tělo. Je tvým snem?
influencer s vypracovaným tělem

Číst více

Hory. Jak si užít túru v chladném počasí?

Letní turistika se stala doslova hitem posledních dvou let. Částečně za to samozřejmě může pandemická situace. Jak asi tušíte, hlavním rozdílem mezi zimní turistikou a výšlapem v létě, je počasí. Mnoho lidí si myslí, že zasněžené hory jsou určené jen pro ty, kteří se profesionálně věnují trekingu, nebo lyžování. Horská turistika pomáhá zklidnit mysl a rozhýbat tělo.Pro někoho je to adrenalin, pro někoho je to způsob, jak utéct před každodenními starostmi.
Turisté na horách smoothie

Číst více

25 TOP cviků na břicho

Mít na břiše six pack či jinak řečeno “buchtičky “, je snem mnoha žen i mužů. Krásně vytvarované a ploché břicho, má ale málokdo. Dnes však dostupnější, než kdy dříve. Lze ho dosáhnout správným cvičením břišních svalů a především se správnou stravou.

 • Cviky na posilování spodních a vrchních břišních svalů

cvičení na břicho

Číst více

> Bílkoviny < Proč jsou důležité a jak je efektivně doplnit do jídelníčku?

Bílkoviny: Proč jsou důležité a jak je efektivně doplnit do jídelníčku?

Bílkoviny ve stravě

Číst více

25 TOP cviků na záda

Trpíte bolestmi zad? Je vaším cílem mít vypracovaná záda? Máte sedavé zaměstnání? Chcete mít záda krásně rovná? Pokud je vaše odpověď alespoň na jednu otázku ano, tento článek je přímo pro vás.

Většina z nás zádové svaly opomíjí.

Protažení zad v kancelářské židli

Číst více

Co a jak užívat při sportu

Zjistěte co byste měli svému tělu dopřát během sportovního výkonu, abyste z něj dostali maximum a neublížili si.
Magnézium užívejte při sportu

Číst více

Prodejna 4FITNESS Brno přijímá platební karty VISA a MasterCard

Prodejna 4FITNESS Brno nově přijímá platební karty VISA a MasterCard

VISA MasterCard u 4FITNESS

Číst více

Co a jak užívat po sportu

Podali jste výkon a chcete rychle zregenerovat, abyste z něj příště dostali maximum? ✅ Víme jak na to!
BCAA po sportu pro lepší fitness a regeneraci

Číst více

Růstový hormon (GH)

Růstový hormon je protein, skládající se z 191 aminokyselin. Je vylučován předním lalokem hypofýzy (podvěsek mozkový) a jeho hladina v organizmu dosahuje maxima v prvních hodinách spánku. S rostoucím věkem se jeho množství v těle přirozeně snižuje..

Růstový hormon – základní ninformace

Číst více

Omyly ve stravování - nevyhovující potraviny

V čem nás výrobci mohou napálit a na co si dát pozor. Tento článek se netýká podřadných potravin, kterým se většina z nás snaží obloukem vyhnout. Věnuje se však potravinám, které se tváří seriózně a platíme za ně seriózní sumy. Vše je o snaze firem vydělat peníze..

Že jsou mnohé potraviny ošizené a tudíž ve výsledku dražší (poměr ceny a kvality) ví už poměrně široká veřejnost z publicistických článků, které se čas od času objevují. Já na tomto místě poradím jak se nenechat ošidit. Vysvětlím techniky šizení a na co si dávat pozor.

Šizené potraviny

Číst více

Testosteron

Testosteron je steroidní hormon syntetizovaný hlavně Leydigovými buňkami varlat. U žen pochází testosteron z kůry nadledvin, vaječníků a je až vedlejším produktem metabolizmu.

testosteron

Číst více

Speciální výživa v cyklistice

K sepsání tohoto stručného návodu mne motivovala slabá informovanost cyklistické amatérské i závodní veřejnosti. Začnu tím, co asi každého cyklistu nejvíce zajímá – výkonnost a regenerace. Později se budu věnovat otázce zdraví a předcházení zraněním.

Číst více

Jak fungují BCAA? Vše co potřebujete vědět.

Jak fungují BCAA? Vše co potřebujete vědět.

BCAA višňová

Číst více

Hubnutí pro muže

Hubnutí pro muže s 4FITNESS & KetoFit

Hubnutí pro muže s 4FITNESS

Číst více

Hubnutí, diety a redukce podkožního tuku

Závěrem minulého článku jsem přislíbil malé osvětlení technik zdravého hubnutí.

První část se věnuje pohybu, druhá

pak stravě. Na závěr je několik tipů pro stravování. Berte prosím níže uvedené body jako jistou inspiraci nebo motivaci ve snažení. Kdo bude chtít dalším způsobem podpořit své snažení zvláštní výživou, mohu odkázat na ....

Dilema rozhodnutí se pro hubnutí

Číst více

Proteiny v běhu a cyklistice

Stále se setkávám s přežitými názory na protein v cyklistice a lehké atletice. Většinou se jedná o názor, že užívání proteinu vede k nadměrné svalnatosti a tudíž „nadváze“. Hned v úvodu musím tuto mylnou domněnku vyvrátit. Protein totiž není příčinou velikých a těžkých svalů, je jen jejich nezbytnou podmínkou pro vznik. Je „pouze“ stavebním kamenem. Existence kamenolomu ve vašem okolí, také sama o sobě nezapříčiní, že budete vlastnit honosnou zděnou usedlost. Protein v pohybu

Číst více

Jakub Smejkal a výživa v silových sportech

..čím chcete trénovat tvrději, tím více „ničíte“ vaše tělo. Tělo na to zareaguje tím, že opraví poškozená svalová vlákna a snaží se na příště se připravit, aby takovouto zátěž lépe vydrželo...

Číst více

Pavla Kladivová – Jak zhubnout do soutěžního limitu 67 kg

Pavla Kladivová do 67,5 kgPavla Kladivová - trenérka II. třídy kulturistiky a fitness, poradce v oblasti výživy a mistryně světa v silovém trojboji nám poradila 30 tipů jak správně zhubnout.

"Velmi často se u žen a dívek setkávám s dezinformovaností a nesprávně zažitými "pravdami," které si něžné poloviny lidstva přečetly v časopisech, nebo slyšely od kamarádek. Ráda bych některé tyto zaručené recepty na hubnutí a zlepšení kondice uvedla na správnou míru." 

 

Číst více

Nedostatečná laktace - jak na ni, v rozhovoru s p. Richtrem

Paradoxně se maminky i doktorky bojí toho, že je to "chemie". Přitom se stačí podívat na složení většiny běžně prodávaných potravin (uzeniny,sýry, sladkosti, polotovary, atd). To, že v průměrném párku je o řád více konzervantů a dalších aditiv jim ale nevadí... Bohužel reklamní tlak výrobců je silný. A zaostalost některých lékařů je též děsivá. Naše první dětská doktorka nám radila (zcela zdravému, plně a dobře kojenému miminku) v 6-ti měsících přilepšovat stravu dušeným hovězím... Knížky dr. Fořta nebo pí. Mončilové evidentně nikdy nečetla, stejně jako oficiální doporučení odborné výživové komise UNESCO. Dnes se i většina osvícených lékařů shodne na tom, že min do 12-ti měsíců je maso zbytečné a většinou i nevhodné. Jasně, domácí králík nebo kuře (nekrmené průmyslovou směsí!!!) neuškodí, ale kolik z nás k němu má přístup.

Protein pro laktaci

 

Číst více

Geniální Glutamin

Proč je glutamin tak geniální a proč glutamin užívat?

 • „vychytávač“ amoniaku
 • zabraňuje katabolismu
 • větší transport dusíku
 • lepší syntéza bílkovin
 • ...

Fitness a glutamin

Číst více

Pravda o Karnitinu, jeho účincích a použití

Ačkoliv jsme ke Karnitinu přistupovali zpočátku skepticky, museli jsme uznat, že nějaké účinky má.

Hubnutí:

 • Karnitin pro Vás má smysl jen pokud vykonáváte pohyb déle než 40 minut. Může to být i rychlejší chůze.
 • ideální množství koncentrované base formy od 0,5g do 1g
 • lépe funguje při dobrém přístupu vzduchu - nejste tolik zadýcháni, abyste nemohli mluvit
 • s ohledem na předchozí podmínku je však co nejvyšší rychlost a náročnost pohybu nejúčinnější
 • i tak je to jen doplněk, který zlepší odbourávání tuků "pouze" o 5 až 15%

Číst více

Vše o Glukosaminu a Chondroitinu

Můžete si vybrat buď Chondroitin nebo Glukosamin. Druhý zmíněný je 3x levnější a podle výsledků pozorování lékařů je pro klouby a chrupavky efekt stejný.

 • dražší Chondroitin vykazoval lepší výsledky jen zanedbatelných ohledech

glukosamin a chondroitin

Číst více

Inulin + Sucralosa

Inulin + Sucralosa ja zajímavá alternativa cukru pro lehčí diabetiky.

Moje babička je jeden takový..

čekanka - kořen a květ

Číst více

Sacharidy, rozdíly mezi nimi a jejich použití

Víte, jaké sacharidy se vyplatí zařadit do jídelníčku? ⭐ Ukážeme vám, jaké sacharidy jsou zdravé a pomalé, tedy komplexní sacharidy.V našem E-shopu najdete hned několik druhů sacharidů. 1) Dextróza DE-100 2) Fruktóza 3) Maltodextrin DE-15 4) Palatinosa

Sacharidy ze stravy

Číst více

Výhody volných příchutí v tabletách od 4fitness.cz

 • každá porce může mít každý den jinou příchuť
 • stačí jeden výrobek a tablety s příchutěmi
 • někdo rád slabší, přidá jen 1/2 tablety, někdo rád silnější chuť..
 • příchutě lze vzájemně kombinovat a vytvářet zajímavé kombinace

cookie příchuť v tabletách

Číst více

Obohacení výživy

Máte již koupenou výživu jiné značky, ale některé účinné látky je tam pramálo? Vyznáte se ve výživě? Není nic jednoduššího než vybrat si účinnou látku v oddělení surovin a přidat si ji. Co nedovede výrobce, můžete hravě zvládnout sami..

Obohacení stravy

Číst více

Výživa nejen pro lidi a domácí mazlíčky

Tento článek se bude zabývat tím, co všechno z naší výživy můžou domácí mazlíčci, venkovní mazlíčci, prostě zvířátka. 

Někdo namítne, že je to až škoda, nebo že se nevyplatí investovat do tak drahé výživy pro zvířátko. Ten kdo ale s chovem některého má zkušenosti, logicky odpoví, že pro svého mazlíčka udělá co mu na očích vidí a nějaká ta koruna ho nerozhází. Inu pro ty z vás je míněn tento článek.Domácí mazlíčci a jejich výživa

Číst více

Adaptace na vytrvalostní výkon

co je pravdy na tom, že trénink s nízkou hladinou glykogenu způsobuje adaptaci organizmu na vytrvalostní výkon?

Ano pravdou je, že určité studie, v určitých sportech potvrdily příznivou roli tréninku "nalačno"..

Vytrvalostní výkon

Číst více

Přetrénování - nejlepší je mu předejít

Mírná zima vytvořila zajímavý paradox... Jste přesvědčeni, že tělo je jako kampelička - co do ní uložíte, to tam taky zůstane a jednou vám to vrátí i s úroky? Poslední vědecké výzkumy potvrzují že máte pravdu - bohužel...

Číst více

Kvalitní spánek

Kvalitní spánek - základ regenerace a dobré kondice!

Číst více

Kloubní výživa ­– jak vybrat a kdy užívat

Kloubní výživa pro sportovce. ⭐ Co by měla kloubní výživa obsahovat, a jak poznat tu nejlepší? Objevte výhody kloubní výživy.

Klouby

Číst více

Studie vlivu kreatinu proteinů a maltodextrinu svaly

Studie se zúčastnilo 25 studentů, kteří byly rozděleni do 4 skupin po 6(7) lidech... V té chvíli jsme ještě nevěděli, že se tím přepíše několik dávno zažitých tvrzení. Proteiny, kreatin a maltodextrin pro výzkum dodalo 4fitness.cz

Číst více

Vše o 4fitness.cz a Proč používat speciální výživu

Pracovníci malé firmy nejsou jen obchodníky, ale sami produkty firmy používají, vylepšují, zkoušejí a vyvíjejí. Sport a zdravý způsob života je jejich koníčkem, zábavou a životní filosofií. "Život beru jako každodenní přípravu na okamžik, kdy budu moci pověsit své řemeslo na hřebík a užívat si zaslouženého volna. Zároveň se řídím heslem: „Co v mládí pro své zdraví uděláš, ve stáří jako když najdeš.“ Sport a pohyb ve volném čase jsou pro mě důležité. Proto chci být i v pozdějším věku fit

Číst více

5. část o antioxidantech vitaminu C, B, A, D, E, K

Antioxidanty, vitaminy rozpustné v tucích a vitaminy rozpustné ve vodě. Závěrečná práce na téma vitamínů A, D, E, K a dále B skupiny, biotinu a vitamínu C.

 

 

Číst více

GABA, Kloubní výživa, Kofein, Tribulus Bak. 4/5

Část závěrečné práce o: GABA, Kloubní výživa, Kofein, Tribulus, MSM a dalších doplňcích stravy

Kofein a další povzbuzovače

Číst více

Po kapitole: Protein, Kreatin, Kolagen následují Spalovače | bakalářská práce 3/5

Minulý díl se zabýval kreatinem, proteiny a kolagenem. Jak fungují proteiny, nebo k čemu slouží kreatin. Rozdělili jsme proteiny dle druhu, obsahu BCAA v proteinech. Zvláštní pozornost dostal syrovátkový protein. Provedli jsme srovnání proteinů z hlediska AAS. Zajímala nás vstřebatelnost proteinů.

Kreatin jsme popsali včetně jeho funkcí, produkce a jeho označování, i ukládání. Z toho vyplynulo, že většina kreatinu se nachází ve svalech. Z toho část je takzvaného volného kreatinu. Suplement kreatin nejlépe účinkuje na krátké a vysoce silové výkony. Suplementace kreatinem je rozšířená a ověřená.

Po proteinech a kreatinu přicházejí na řadu spalovače: Karnitin Taurin Chitosan Cholin Inositol Chrom Synerfin Tyrosin

Číst více

Značení potravin vyrobených z GMO

Žádný z výrobků 4fitness.cz není geneticky modifikovaný. V případě, že by tomu tak bylo, musela by tato informace být výslovně uvedena na obalu.
 
GMO potraviny a jejich značení

Číst více

Pití alkoholu při hubnutí lze přirovnat k pití oleje

Alkohol má bezmála stejně tolik kalorií jako tuk. Snažíte-li se hubnout a pijete často alkohol, je to jako byste pili často olej. Zda je možné za takových okolností shazovat kila - netřeba odpovídat. Jistěže troška alkoholu neuškodí, stejně jako troška tuku neuškodí (v případě tuku je to dokonce nutnost) Zvažte, zda právě Vaši snahu nekazí vyšší příjem alkoholu.

Číst více

Obecný návod na zacházení s proteiny, aminokyselinami

Některých aminokyselin může být v bílkovině nadbytek oproti jiným, kterých je nedostatek. Nadbytečné aminokyseliny tělo nedovede skladovat

Každý protein má jiné koncentrace aminokyselin

Číst více

Ekologie obalů

Ze všech stran se na nás hrnou informace, jak žijeme v konzumní společnosti a vytváříme tuny odpadu, a proto nás to vede k zamyšlení. V naší snaze o menší ekologickou stopu jdeme ještě dále a balíme zásilky do již použitých kartonových obalů, dáváme tak krabici druhý život.
Ekologie ve 4FITNESS

Číst více

Doporučené dávky polysacharidů, GI - glykemický index, funkce bílkovin v organizmu, esenciální AK, esenciální MK, jak se správně stravovat..

Bakalářská práce Martiny Dudášové zabývající se doplňky výživy. Práce by měla čtenáři pomoci osvětlit jak se správně stravovat. Co hraje důležitou roli - esenciální MK, doporučené dávky polysacharidů, GI - glykemický index, škodlivost jednoduchých cukrů, funkce bílkovin v organizmu..

1 ÚvodSacharidy – jak se správně stravovat

2 Legislativní předpisy

3 Makronutrienty (Základní živiny)

3.1 Bílkoviny

3.1.1 Aminokyseliny

3.2 Sacharidy

3.3 Lipidy

4 Mikronutrienty...

 

Číst více

Adventure Race: Čína - WulongMountainQuest

Čína, září 2011. Čtyřčlenný tým, světová špička, 3 dny a 250 km během, na kole či kajaku. To jsou základní údaje o závodě WulongMountainQuest, kterého jsem se zúčastnil. 

V Čcheng-Čchungu vystupujeme z odbaveného prostoru a už nás vedou Čínští organizátoři k autobusu. Čeká nás 4hodinová cesta na závodu do města Wulong. Sotva vystoupíme z letištní haly, praští nás přes nos nesnesitelné, všudypřítomné a pro Čínu tak typické vedro.

Chystáme se na prolog a už je to tady. Otrava! Ráno zvracím a jsem zralý spíš na kapačku než na závod. Pohled kolem sebe odhalí, že evidentně v tom nejsem sám.
Wulong

Číst více

EcomotionPro 2011

EcomotionPro 201. S Cacem (Carlosem) je to v pohodě, stačí zahulákat anglicky a probere se. Horší už to s Marcelinhem, na kterýho můžu hulákat anglicky či španělsky, můžu do něho drbata nic. Jediný způsob je tak probudit Caca, a ten na něho houkne portugalsky. Za to Rosa je pořád v pohodě. A trek je to krásnej. Jsme na cestě už pátý den, svítá nad oceánem a přichází příliv. Cestou rozmlátím tu a tam nějaký kokosový ořech nebo sním kakaovej bob pro osvěžení, paráda. 
Naposled sednout na kolo, přesednout do lodi a dopádlovat až do oceánu. Po 50km pádlování, a 6tý den na nohách, jsme konečně na pobřeží, v cíli. Pocity v cíli jsou nepopsatelné, to ostatně u každého AR. U tohoto závodu, čím je to déle co je za mnou, tím více se mi vrací pocity z tratě a jsou pořád silnější. Proto vůbec nepochybuji, že se tam brzy vrátím.

Číst více

Představení Jakuba Prchala, absolutního vítěze mladšího dorostu 2010

jmenuji se Jakub Prchal, je mi 16 let a jsem studentem 1. ročníku Krnovského gymnázia.
Celý život mě bavilo sportovat, ale zjistil jsem, že kolektivní sporty mě netáhnou. Mám rád, když se můžu spolehnout jen sám na sebe, a jít si tvrdě za svým cílem. Můj otec byl trenér bojového umění Taekwon-Do I.T.F., a tak jsem se tomuto sportu také nějaký čas věnoval, postupem času jsem se však začal zajímat o svět kulturistiky.

Představení Jakuba Prchala

Číst více

Představení oštěpaře Davida Kroupy a splnění jeho cíle

 Dobrá zpráva od oštěpaře Davida Kroupy, 


„Dobrý den,
chtěl bych vám dodatečně popřát všechno nejlepší do nového roku ;).
A píšu jak to se mnou vypadá po spotřebování poloviny objednávky a jsem přibral 5kg s přípravky jsem spokojen.
Nyní ladím formu před halovou sezonou která pro mě není moc důležitá a nepočítám s medailí, pouze s hezkým umístěním.
Podle tréninků to vypadá na slušnou venkovní sezonu v oštěpu :)
 
S pozdravem 
David Kroupa“
 

Číst více

Závěr objemové fáze Jakuba Prchala

 Zdravím všechny čtenáře,

pomalu se blížím k vrcholu své objemové fáze.  Od podzimu jsem přibral cca 5kg a má váha pohybuje okolo 88kg na výšku 178cm. S přibývající svalovou hmotou roste také síla, tohle jsou aktuálně mé nejlepší výkony - bench spanss 3x120kg, dřep 4x180kg, mrtvý tah 5x170kg.

Číst více

1000miles adventure - pocity závodníka / výletníka

1000miles adventure znamená ujet 1600km, nastoupat 37000výškových metrů, zažít veliký nekomfort i dobrodružství. 1000miles je závod, který se vyhrává hlavou. Myslí se tím samozřejmě odhodlání, disciplinovanost a efektivita všeho během tak dlouhého podniku. To co mám ale nyní na mysli je skutečnost, že nemůžu přijít do obchodu a říct: „Prosil bych výbavu na 1000 mil“

Číst více

24h Lysá hora

 Malenovice, sobota 28.1. 2012, 10 hodin ráno. Před obecním úřadem stojí na 300 divně oděných a obutých panáků, povětšinou vyzbrojených trekovými hůlkami, kterými šermují na všechny strany, a na povel pana starosty se celá tato masa vydá vpřed a posléze také vzhůru na Lysou horu. Všichni budou jak troubové kroužit na 10km okruhu s 750m převýšení (sporttester mi nahlásil nějakých 780,) mezi Hotelem Petr Bezruč a Lysou Horou. Při pomyšlení na tuto perspektivu, se mi vybaví článek Štěpána Skripnikao B7 a lidech z Beskyd.

Číst více

Oštěpař Kroupa vede české tabulky novým osobním maximem 58.58m

Bylo 12.5.2012. Ráno jsem se vzbudil a za oknem jsem neviděl moc příznivé počasí pro závod (déš a vítr)...

Číst více

Závěrečný týden Jakuba Prchala před Mistrovstvím Moravy a Slezska a Mistrovství Čech

  „Je šílené skoro nejíst a do toho ještě tvrdě trénovat, ale i tohle dělá tento sport tím, čím je, tady se pozná kdo na to opravdu má, a věřte, že tady platí pravidlo - Porušíš, prohraješ!“
Sponzoring Jakuba Prchala 4FITNESS

Číst více

MČR 1. místo Jakuba Prchala v dorostu v mistrovské soutěži v kulturistice

Nedávno skončily jarní mistrovské soutěže v kulturistice, na které jsem se celý rok připravoval.

První část mých letošních závodů, kde jsem otestoval svou formu, se konala v Ostravě. Bylo to Mistrovství Moravy a Slezska, což byl můj letošní první závod. Vstával jsem brzy ráno a natřel na sebe první vrstvu soutěžní barvy ..

Číst více

Horská výzva - duben 2012

Oproti loňsku se vyskytly dvě hlavní změny – závodilo se o měsíc dříve, tedy v polovině dubna, což v Jeseníkách znamená, že většina tratě je pod velkou vrstvou přemrzlého sněhu a firnu a na Pradědu jsou stále zhruba dva metru  

Číst více

Chile I. díl

  Na konci března se mi naskytla příležitost se na pozvání chilským organizátorů zúčastnit závodů v oblasti Talca (centrální Chile). Propozice, slibovali hodně kopců, a abychom se aklimatizovali, tak jsme vyrazili do Chile o týden dříve..

Číst více

Chile II. díl

 Začínáme tam, kde jsme skončili, tedy na konci března příjezdem do Talcy (Chile). Na nádraží nás nakládá Alejandro a odváží na stadion, kde už všechno žije závodem. 

Číst více

Tantauco Exploration Race – drsný a divoký závod na ostrově

Tantauco Exploration Race – drsný a divoký závod na ostrově. Kdesi na ostrově Chiloé, o kterém pořádně nikdo ani neví kde je, se nachází soukromý národní park Tantauco a ten vlastní chilský spanzident Sebastián Piñera. A v hloubi tohoto parku plného džungle se letos v březnu konal etapový závod v adventure racingu, kam jsem byl jako zástupce ČR se svým parákem Jardou Krajníkem pozván. 

Číst více

Oštěpařská sezóna a MČR 2012

Po rozcvičení nás odvedli na plochu, 1. a 2. hod byli technicky nepovedené byl jsem asi na 7 příčce, 3tím hodem jsem hodil 56.59 a vedl jsem soutěž o 5m, to vyprovokovalo mého největšího soupeře a on hodil 57.12, věděl jsem že je předemnou ale neřešil jsem to..

 

Číst více

Představení Lídy Šircové - tváře 4fitness

  Uvedení Lídy Šircové, nové tváře 4fitness

Číst více

Jakub Prchal - Příprava před jarním MČR

  V objemové přípravě jsem se snažil stravovat kvalitně. Důležitý byl především pravidelný přísun jídla. Základ jídelníčku bylo sice stále kuřecí maso s rýží, ale dát jsem si mohl opravdu cokoliv. Bílkoviny jsem držel na cca 2g/1kg TH, sacharidy 500-800g/1kg TH, a tuky jsem nijak nekontroloval. Ze suplementace jsem užíval Hydrolyzovaný protein, Maltodextrin, Kloubní výživu, Omega3 a taky Kreatin monohydrát, který mě osobně nejvíce sedí.

 

Číst více

Forma Ludmily Šircové před odjezdem na mistrovství světa

 Do závodů zbývá už jen pár dní. Přípravy na soutěž vrcholí a s každou minutou se těším víc a víc. Poslední týden je z celé přípravy nejnáročnější..

Číst více

první úspěšné soutěžení Ivany Bajnokové, report dopisem

Dobrý den, jak jsem zmiňovala, zúčastnila jsem se své první soutěže v bodyfitness s umístěním na 3.místě. Sice to mělo být jinak, ale i přesto mě to neodradilo ba naopak nakoplo ;-) a budu pokud budu zdravá a okolnosti dají pokračovat. Chtěla bych začít soutěžit už na Jaře 2013 a samozřejmě na Vašich doplňcích.

Číst více

Ohlédnutí se za MS v Budapešti očima Lídy Šircové

Přišel čas a šla jsem na věc. Pořádně jsem se snažila napumpovat svaly, udělaly se poslední úpravy barvy, nanesl se olej a hurá na pódium. 

Číst více

Jakub Prchal: začátek s předsoutěžní přípravou

 Je tady únor a už pomalu začínám se svou předsoutěžní přípravou.

Číst více

Návod na maximalizaci svalového přírůstku pomocí proteinových tyčinek

 Návod na maximalizaci svalového přírůstku pomocí proteinových tyčinek : Arašídová a Brusinková

Číst více

Proteino - ovocná buchta podle Lídy Šircové

Postup:

 1. Smícháme tvaroh, 2 žloutky, lžíci medu, ochucovadlo a dáme stranou. (obr.2)
 2. Ve velké míse rozšleháme jogurt, protein, 2 žloutky, 3 lžíce medu, rozdrcená ochucovadla a omega 3. (obr. 3).
 3. Následně k tomu přimícháme sypké ingredience – vločky, mouku, prášek do pečiva, dýňová semínka. (obr. 4, 5)
 4. Ze 4 bílků ušleháme sníh. (obr. 6, 7)
 5. Do těsta lehce vmícháme sníh. (obr. 8)
 6. Těsto rozprostřeme na plech vyložený pečícím papírem. Poté ho poklademe na plátky pokrájeným banánem, navrch dáme tvarohovou nádivku a nakonec posypeme rybízem. (obr. 9)
 7. Vložíme do trouby předehřáté na 175°C a pečeme zhruba 25 – 30 min. (obr. 10, 11)

Číst více

Splout 1000 mil po Mekongu v kajaku a na rychlostní C1

Sjet Mekong na rychlostní kanoi a kajaku? Znělo to lákavě, ale taky dost bláznivě. Délkou bezmála 4909 km je Mekong jedním z největších světových veletoků. Jeho jméno pochází z thajsko-laoského „Mae Nam Khong“...

Číst více

Jarní Mistrovské soutěže 2013 - forma Jakuba Prchala

Kulturistika: Jarní Mistrovské soutěže 2013 jsou už za dveřmi a do Mistrovství Moravy dorostu a juniorů zbývá pouhých 6 týdnů diety a tvrdé dřiny, která rozhodne o finální formě, se kterou se budu prát proti svým soupeřům, kterých vypadá, letos nebude málo. Ať už jich ve výsledku bude dost nebo málo, je to jedno… ze závodů totiž nebude chtít nikdo odjet v poražený a věřím, že i ostatní závodníci dělají vše proto, aby předvedli tu nejlepší formu pod sluncem, v tomto případě silnými světly reflektorů, které nás budou na pódiu obklopovat.

Číst více

Absolutním mistrem: Jakub Prchal předvedl vítěznou formu

Jakub Prchal předvedl vítěznou formu. Povedlo se mu ukořistit titul Mistra Moravy a Slezska. Gratulujeme !! S výškou rovných 180cm a váhou 79,5kg se těsně vešel do váhového limitu a pak již jen magická 20 provázela jeho vítězné tažení.

Číst více

Jakub Prchal absolutním vítězem dorostu ČR pro rok 2013

Neskutečně moc jsem toužil po vítězství, všechny mé smysly úplně otupěly, jen uši nastražené.. když pak rozhodčí vyhlásil druhé místo s číslem...

Číst více

Jaké sacharidy, jaké proteiny máme za jízdy konzumovat. Kolik jich pít / jíst a kdy?

 Pokud to s cyklistikou myslíte vážně dříve nebo později se dostanete k otázce výživy. Jaké sacharidy, jaké proteiny máme za jízdy konzumovat. Kolik jich pít a kdy? Na základní otázky výživy vám odpoví Martin Trojan 2. násobný absolvent Craft 1000miles Adventure a vítěz kategorie 2. ročníku. 

Číst více

Jakub Milý v kategorii mužů nad 180cm o výživě 4fitness

Jakub Milý se věnuje kulturistice již 15 let, nicméně na soutěžní prkna se odvážil postavit až v roce 2006 pod hlavičkou ČSNS. Značce 4fitness dal šanci již v roce 2006. Nyní sbírá úspěchy na mezinárodní úrovni a prozradí nám více o své výživě. 

Číst více

Prvenství Daniela Petrejčíka v Grand Prix Ronnie Březnice

8.12.2013. se konala v Březnici soutěž Grand Prix v kondiční kulturistice. Každoročně je tato soutěž perfektně připravená jak ze strany organizátora p. Zbyňka Ceratského, tak ze strany připravenosti  závodníků. Startoval jsem v kategorii nad 80kg. Bohužel bez rozdílu věku...

Číst více

Anna Klimundová 22 letá česká squashová reprezentantka

Anna Klimundová 22 let. Na konci března odjíždí na turnaj do Ženevy a měsíc na to do Dublinu. V květnu ji také čeká Mistrovství Evropy týmu v Itálii, kde je za cíl umístění do pátého místa. Poté následuje Play off české extraligy, kde bude se svým strahovským týmem (jehož je kapitánkou) bojovat o další titul. 

Číst více

Jel jsem 1000 Miles na elektrokole – reportáž 2014

Nabízí se otázka, jestli je to dobrý nápad, půjčit si na 1000 Craft 1000miles nevyzkoušené elektrokolo. A jakého blázna by vůbec napadlo, večer před odjezdem uchystat stroj o váze bezmála 30kg pro ryze bikerský profil. Musím přiznat, že jsem s 1 kg nabíječkou ještě nikdy na vícedenní survival nevyrazil a trochu mě při pomyšlení mrazilo..

Elektrokolo na 1000 miles adventure

Číst více

Bronzová medaile Anny Klimundové z Mistrovství Evropy týmů ve squashi

 Před odjezdem si tým stanovil za cíl umístění do 5. místa, jelikož právě pátý skončil minulý rok v Holandsku. Naše skupina byla složena z týmu Anglie, což je tým, který byl v celé historii šampionátu poražen jen jednou, a to v roce 2010 týmem Holandska..
 

Číst více

Dobrý plán = dobré výsledky

Mám problém. Do tréninku dávám všechno, trénuji intenzivně, více než ostatní, ale výsledky v závodech neodpovídají mému nasazení , nejsem spokojený nevím si rady. 

Odpovědi jsou v zásadě dvě, za prvé může jít o přetrénování a špatnou regeneraci, nebo za druhé což je pravděpodobnější a to špatné stravovací návyky.

Číst více

Strongman Parody report ze soutěže konané v Kolíně 19.10.2014

Přinášíme vám report ze soutěže Strongman Parody konané v Kolíně 19.10.2014
Všechno to vypuklo pár minutek po 13-té hodině. Počasí bylo naprosto úchvatné i v tomto ročním období to bylo „na krátký rukáv“. Atmosféra byla spíše uvolněná i závodníci na sobě nedali znát jakékoliv známky nervozity

Číst více

Squashistka Klimundová poprvé porazila Ertlovou

 Vyrovnaně se hrálo i dál, utkání se dostalo do stavu 2:2 a před hráčkami se rýsovala rozhodující pátá sada. Zdálo se, že s fyzičkou je na tom lépe strahovská hráčka..

Číst více

Tréninkové stereotypy a s tím spojené bolesti zad v bederní oblasti

Tréninkové stereotypy a s tím spojené bolesti zad v bederní oblasti

Číst více

Jiří Janošek v Glasgow na sérii Revolution závod na 200m, sprint, kerin

sobotu 31. 1. 2015 se ve skotském Glasgow konal čtrtý díl série s názvem Revolution, na který jsem byl pozván Britskou sprinterskou šlechtou. Jelikož jsou závody jen pro zvané, odletěl jsem tedy do Skotska v brzkých ranních hodinách sám..

Číst více

Předsoutěžní příprava Jakuba Milého 1. měsíc

 

Ráno po probuzení :

5g BCAA,
hočík, vápník, zinek, vit C, B-kom
plex
30g mix kolagen, chondroitin, glukosamin, MSM
2g carnitin
Snídaně :
30g WPC Protein 80%
Před tréninkem:
5g BCAA,
hočík, vápník, zinek
2g carnitin
Během tréninku:
10g DE-6 Maltodextrin
10g BCAA
2g carnitin
Ihned po tréninku:
30g Hydro 80 DH 32
20g DE-6 Maltodextrin
10g Glutamin
2g Carnitin
2g Vit C, hořčík, vápnik, zinek, B-komplex
Odpoledne:
Multivitamin
Před spaním:
5g BCAA
5g Glutamin
 

 

Číst více

Předsoutěžní příprava Jakuba Milého měsíc 2.

 Předsoutěžní příprava Jakuba Milého měsíc 2.

..ráno proběhla klasická snídaně + protein Whey 80, těsně před svahem celozrnnou bagetku a během jízdy jsem popíjel BCAA rozpuštěné ve vodě. V tréninku pak byl cíl spálit alespoň 1000kcal oproti předešlým 800 kcal v prvním měsíci.

Číst více

Proteinové tyčinky sami doma

Postup Lídy Šircové na výrobu domácích, proteinových tyčinek jako inpirace pro dny volna či nevšední Vánoce.

Číst více

Úvod sezony pro Jiřího Janoška

Teamsprint /OH sprint/

Olympijský sprint je závod, při kterém jsou na dráze postaveny proti sobě vždy dvě družstva, jejichž každý závodník musí být ve vedení jeden okruh dráhy. Závod juniorů a mužů se jede se třemi závodníky na 3 okruhy dráhy. Složili jsme tým sprinterů ASO Dukla Brno- Čechman

 

Číst více

Filip Degl 1000 Miles 2015 - vítězství přes hranici bolesti.. část 2/2

 Filip Degl 1000 Miles 2015 - vítězství přes hranici bolesti.. pokračování

vítězné gesto Filipa Degla na 1000 miles ve Skalné v Česku

Číst více

Filip Degl 1000 Miles 2015 - vítězství přes hranici bolesti, část 1/2

Ze spánku je vytrhlo houknutí kotoučové brzdy. Pak ještě jednou, a zase. Mýtinu z části osvětlil kotouč pohupujícího se světla. "Filipe, sss ssss, slyšels to ?" Dan měl zvednutou hlavu, oči dokořán směrem ke mě. V tu chvíli už na mýtině zastavil cyklista, závodník, soupeř. Kužel jeho svítilny se točil všemi směry doleva na dodávku, na zámeček, doprava na naši útulnu a zase zpět. "To není možný. Dane kolik máš hodin?" Filip Degl v horách na Slovensku na 1000 miles si sundává rukavice

Číst více

Mistrovství Evropy dráhové cyklistiky juniorů a mužů do 23 let Atény 14. - 19. 7. 2015

Atény 14. - 19. 7. 2015 Mistrovství Evropy juniorů a mužů do 23 let
Jiří Janošek: "Předvedli jsme opravdu nádhernou jízdu a mně se podařilo vybojovat druhé místo a titul vicemistra Evropy v keirinu. Byl jsem velice spokojený. Byl na mě okolím vyvíjen docela velký tlak.." 

Číst více

Jiří Janošek na 1 km zlatý Kerin MS Astana

Jiří Janošek na 1 km zlatý, kerin a sprint stříbrný na MS juniorů v Astaně

Číst více

Úspěchy Jakuba Milého na evropských soutěžích

Zdravím všechny čtenáře serveru 4fitness,V průběhu jarních měsíců jste mohli sledovat moji předsoutěžní přípravu a tak bych se s Vámi nyní podělil také o ovoce, které moje snažení přineslo. Jdeme tedy na to. 

Číst více

Úspěchy Jakuba Milého na soutěžích v Evropě.. pokračování

V minulém díle jste se dočetli jak se mi dařilo na soutěži v Německu a na Slovensku. Následuje pokračování Karlovy Vary a Maďarsko.
Jdeme tedy na to.

Číst více

Předsoutěžní příprava Jakuba Milého: 3. Měsíc

Tak a mám další měsíc téměř za sebou. Je 28.3.2015, sobota ráno a předpokládám, že v jiný den a jinou dobu se tento log psát asi už nebude. Důvodem je poměrně velká pracovní vytíženost, ale co je zásadnější, že už odpoledne přestávám mít sílu po pracovní době znovu koukat do monitoru a vůbec cokoliv dělat. Ano, jak asi už z těchto vět můžete vidět, tento měsíc už nebyl procházkou růžovou zahradou a k tomu bylo třeba udělat několik opatření a nebo právě tyto opatření přispěly k oné náročnosti

Číst více

Triatlonista Jiří Kalus - představení

 Dovolte mi, abych se Vám představil. Jmenuji se Jiří Kalus, je mi 22 let a jsem český respanzentant v triatlonu do 23 let

Číst více

Jiří Kalus - reprezentační soustředení ve Španělsku - Triatlon

Čím víc se blížíte k závodům, tím více přidáváte na rychlosti a tepy se vám zvyšují. Můj první závod bude evropský pohár v květnu v Madrid. Mým cílem je zlepšit plavání, abych vylezl z vody na předních příčkách a měl více času dostat se do prvního balíku na kole a zvládnout tak těžký přechod z plavání na kolo.

Číst více

Jiří Kalus je vicemistr ČR v aquathlonu

V sobotu 16.4.2016 jsem se v Jablonci nad Nisou zúčastnil MČR v aquatlonu. Nejdříve závod 800m plavání a po několika hodinové pauze následoval  5km běh. Na běhu jsem nechal úplně všechno, a myslel jsem, že poslední rovinku dokonce omdlím.

 

Číst více

Kanoistka Martina Satková se představuje

Ahoj všem! Jmenuji se Martina Satková a jsem českou respanzentantkou v kanoistice na divoké vodě. Jedná se konkrétně o vodní slalom a sjezd. Tomuto sportu se vrcholově věnuji již 11let. Jsem respanzentantkou ČR, nejen v juniorské, ale i dospělé kategorii.

 

Číst více

Představení volejbalisty Michala Fingera

Ahoj sportovci! Jmenuji se Michal Finger a vrcholově se věnuji šestkovému volejbalu od svých 13 let. Mým snem vždy bylo a bude být kvalitním hráčem. Jednou bych si rád zahrál ve Francii, Itáli či Polsku. Chtěl bych procestovat hodně zemí, dokud jsem mladý.

Číst více

Jiří Janošek vybojoval dvě stříbrné medaile na MEJ 2016

Montichiari 12.-17.7.2016 Mistrovství Evropy juniorů a můžu do 23 let.

Jiří Janošek: Tento rok mohu považovat za úspěšný - titul dvojnásobný vicemistr Evropy v elitní kategorii U23, i když moje závodní sezóna nezačala příliš dobře. Jsem velmi spokojen jak já, tak i trenéři. Mistrovství Evropy považujeme pro celou výpravu Dukly Brno za vydařené, domů si odvážíme hodně cenných kovů.

Číst více

Jiří Kalus - Triatlon, úvod sezóny 2016

Dva roky po sobě jsem skončil druhý. Letos jsem ale konečně přepsal historii a dokázal zvítězit v celém seriálu Českého poháru v aquathlonu! Nominoval jsem se na ME v aquathlonu, které se letos bude konat ve Francii.

Číst více

Shrnutí závodní sezóny 2016 Martiny Satkové

Rok 2016 byl pro mne velmi specifický oproti jiným rokům. Byla jsem posledním rokem juniorka, ale byla jsem i v respanzentaci v dospělých. To znamenalo, že tato sezona nebude lehká. Tvrdá zimní příprava byla základem všeho a vyplatila se. Stala jsem se absolutní vítězkou celého mistrovství a tak jsem si spokojeně a s úsměvem pověsila doma všechny medaile.

Číst více

Pravda o proteinu

Pravda o proteinu je taková, že dlouhodobé pojídání přehnaného množství proteinu škodí. Platí pořekadlo, všeho s mírou. Přemíra konzumace proteinu se za několik let negativně projeví poškozením jater a ledvin. Proteiny jsou na druhou stranu velmi důležité pro imunitu, správný vývoj, kostí, zubů a tak dále. Ve stravě jsou proteiny nenahraditelné

Protein z různých živočišných zdrojů

Číst více

Jiří Janošek na ME Elite 2016 v Paříži

Saint-Quentin-en-Yvelines 19.-23.10.2016 Mistrovství Evropy v dráhové cyklistice dospělých.

Jiří Janošek: Necelé 2 měsíce předem jsem se dozvěděl, že budu bojovat o účast na Mistrovství Evropy elite 2016 (dospělých), která se koná již od 19.10. 2016 v Paříži. Začali jsme se tedy soustavně připravovat…Bylo pro mě velice težké, dostat se opět na vrchol formy během pouhých dvou měsíců. Ani sám nedokážu uveřit tomu, jak se mi to podařilo.

Číst více

Zimní přípravy a výživa triatleta Jiřího Kaluse

Zimní přípravy triatleta Jiřího Kaluse: Zima mi neumožnila moc kvalitních kilometrů u nás, a tak jsem se vydal hned na čtyři soustředění v teple.  Velkou roli hrála strava od 4fitness, puding jako svačinka a sacharidy s BCAA ihned po tréninkové jednotce. Na Malorce jsme vyjeli nejprudší kopce Malorky. Kromě švédských stolů jsem si stále nemohl vynachválit účinky sachariďáku a BCAA. Poslední soustředění bylo nejnáročnější. Každý den nás čekal jeden nebo dva tréninky na ANP (Anaerobní prah), takže jsme si opravdu mákli.

Číst více

Sezona 2017 plná zranění a psychická zkouška odolnosti

..po čtyřech kilometrech mě do lýtka opět zasáhla pichlavá bolest, a já začal opět kulhat. Můj australský kamarád, který později závod vyhrál mi říká: „Pojď, doběhni to, na kole to rozjedeš“. Do depa jsem to tedy doběhl, ale ztratil jsem několik sekund, které mě odsunuly do další skupiny na kole. Zde jsme jeli celkem ve třech. V druhé půlce trati jsme se pokusili ujet asijskému závodníkovi, což se nám podařilo. Bohužel po pár set metrech jsem v euforii špatně odbočil a nechal si Maďara odjet a opět jsem jel s Jordáncem. Za chvíli se podařilo i mně samotnému ujet Jordánci, a do druhého depa jsem tedy dojel samotný. Závěrečných 2,5 km běhu mě noha sice bolela, ale snažil jsem se bolest nevnímat..

Číst více

Představení Jana Holince, který se 6 let věnuje street workoutu

Jmenuji se Jan Holinec, je mi 19 let a již 6 let se věnuji street workoutu, ve kterém i soutěžím na celorepublikových soutěžích. Z každé soutěže si přivážím nové zkušenosti a nové poznatky, které mi pomáhají být lepší každý další den.

Číst více

Jak dopadlo mistrovství České Republiky ve street workoutu pro Jana Holince?

Za letošní sezónu jsem se zúčastnil již 3 soutěží a to v Praze, Rakovníku a v Karviné, ale bohužel se mi ani na jedné nezadařilo a mě se začala vytrácet motivace a energie. Na první soutěži jsem si totiž špatně rozložil své síly, na další jsem spadl z hrazdy a na třetí jsem spadl z bradel a po zbytek mého setu jsem byl rozhozený a nejistý.

Jan Holinec na mistrovství ČR 2019

Číst více

Kam si jít v Brně zacvičit

Kam si jít zacvičit? Klikni 4FITNESS to za tebe ZDARMA zjistil

Číst více

WSWCF mistrovství světa ve workoutu v Moskvě

Náš dobrodružný výlet na samotné mistrovství trval od čtvrtka až do neděle. Pohodlně usaďte a nechte se vtáhnout do atmosféry této obrovské události.
Kamarád si při něm bohužel vykloubil rameno. Předcházelo tomu, jak jsme bojovali o víza. V Moskvě jsem byl málem bezdomovec, páteční program byl zrušen, ale Veronika Szabóová stříbrná!

Číst více

4FITNESS pomáhá českým sportovcům k medailím

4FITNESS je hrdým sponzorem několika českých sportovců. Znáte je dobře? 28letý sprinter Patrik Šorm to pěkně rozjíždí. Ani Michal Finger se ve svých 28 letech nechystá zvolnit. Martina Satková je na kajaku jako ryba ve vodě. Jan Holinec se už 9 let věnuje street workoutu a je v něm zatraceně dobrý.
Martina Satková na kajaku s produkty 4FITNESS

Číst více

2. část práce o proteinu, kreatinu, kolagenu a aminokyselinách glutamin, arginin, BCAA

Kreatin, Proteiny, Sportovní nápoje, Glutamin, Arginin, BCAA, HMB.. Druhá část bakalářské práce sl. Dudášové o suplementaci Kreatinem, typech proteinů a vybraných aminokyselinách.

11 Kreatin

Kreatin je látka tělu vlastní, která se derivuje z guanidinu, jež se syntetizuje ze třech AK - Gly, Arg a Met. Z tohoto důvodu bývá i samotný kreatin označován jako AK. V lidském těle je kreatin produkován v játrech, slinivce břišní a ledvinách (právě díky přítomnosti potřebných enzymů) a následně se ukládá do svalů pomocí krevního oběhu. Ve skeletárních svalech je soustředěno více jak 90% celkového obsahu kreatinu, zhruba jedna třetina ve formě volného kreatinu a zbytek jako kreatin fosforylovaný (CP)..

7.2 Proteiny syrovátky

Syrovátkové (sérové) proteiny tvoří asi 20% proteinů mléka. Z 50% jsou tvořeny globulárním proteinem β-laktoglobulinem, který je bohatý na BCAA. V mléce je přítomen jako dimer a při záhřevu nevratně denaturuje. Další významný protein je α-laktalbumin, který má biologickou funkci jako součást některých enzymů. V menším množství je tu také zastoupen sérový albumin (sérumalbumin), glykomakropeptidy, laktoferin, laktoperoxidáza, imunoglobuliny, lysozymy aj. Tyto frakce podporují imunitní systém, zvyšují regeneraci, podporují vstřebávání minerálních látek a hrají klíčovou roli při podpoře zdraví a výkonu. Syrovátkový protein je tělem mnohem lépe a rychleji absorbován než jakýkoliv jiný protein. Syrovátka má také výjimečně vysokou biologickou vstřebatelnost..

Číst více
Ajax loader