Ajax loader

Vše o 4fitness.cz a Proč používat speciální výživu

Kolem roku 1960, kdy se ve sportovní výživě odstoupilo od vysokých dávek masa, bylo zdokumentováno, že i kvalitní klasická potrava bez použití doplňků byla schopná dodat živiny - nejvýše však pro tři tréninky týdně. Zjištění vedlo k vývoji a rozmachu sportovní výživy. Současní sportovci mají vícefázové tréninky a snaží se o maximum tréninkových jednotek týdně. Rychlejší regenerace znamená více možností pro trénink. A více tréninku znamená vítězit.

4fitness.cz - firma zabývající se výrobou originální zvláštní výživy vyniká svými nápady a novinkami v oboru od roku2005/2006. Byla to jednoduchá reakce na tehdejší vakuum na trhu, protože neexistovala žádná kvalitní značka, která by zároveň nabízela cenově přístupné zboží. Existovalo a existuje několik levných výrobců, ale ti se svými nabízenými produkty řadili k spíše low-endu (Pozn. nejnižší kvalita). Cílem 4fitness.cz je cenové zpřístupnění zvláštní výživy tak, aby se vyplatila s ohledem na přinášený užitek.

 

Druhým impulsem pro vznik 4fitness.cz byla existence odlišných zvláštních potřeb profesionálně sportujících jedinců. Těm se 4fitness.cz rozhodla nabídnout zvláštní výrobky na míru a především servis, který nikdo jiný nenabízel. V roce 2006 se vynořil skandál okolo anabolik ve výživě, následně byly zjištěny podvody některých velkých firem, které na obalech deklarovaly něco jiného než skutečný výrobek obsahoval. Proto se 4fitness.cz musela stát pokud možno nejtransparentnější firmou na trhu. To s sebou neslo uveřejnění množství informací o výrobcích a surovinách. Dokonalé popisy zboží technickými parametry, laboratorně ověřená nutriční tvrzení o obsahu sodíku, laktózy, vlákniny, lepku.., zveřejnění dodavatelů surovin pro výrobu, výsledky kontrol státních orgánů, výsledky testů státních akreditovaných laboratoří.. Né, že by 4fitness.cz dříve touto cestou nešla, ale bylo nutné dotáhnout informační servis téměř k dokonalosti.

Nyní se 4fitness.cz od podobných firem v oboru výrazně odlišuje těmito znaky:

* nabízí nejširší paletu příchutí (celkem 23 příchutí)
* také výrobky bez příchutí
* příchutě lze u každého výrobku libovolně střídat / přimíchávat. Proto heslo "Co den, to nová chuť."
* v nabídce nechybí bezlaktózové a přirozeně bezlepkové zboží pro osoby trpící intolerancí těchto alergenů
* 4fitness.cz při výrobě nepoužívá potravní chemii, tzv. E-čísla (konzervační látky, barviva, zvýrazňovače chuti..)
* chová se ekologicky, nabízí flexibilitu obalů, ekonomická a zároveň ekologická balení pouze ve fólii namísto těžkých a dražších kyblíků
* podává rozsáhlé poradenství ve výživě
* ke každému výrobku podává několikastránkový, velmi detailní popis, vč. použití
* razí politiku nejnižší ceny na trhu a klade důraz na nejlepší poměr cena/výkon
* zachovává jasný a prokazatelný původ použitých surovin
* a samozřejmě tak jako každý zásilkový obchod usnadňujeme zákazníkům nákup co nejjednodušší formou bez časové náročnosti a bez nutnosti navštěvovat vzdálený obchod

Proč důvěřovat malé transparentní firmě?

+ protože malá firma je blíže k potřebám zákazníků. Pracovníci malé firmy nejsou jen obchodníky, ale sami produkty firmy používají, vylepšují, zkoušejí a vyvíjejí. Sport a zdravý způsob života je jejich koníčkem, zábavou a životní filosofií.
+ protože malá firma (nemající právní formu s.r.o.) ručí úplným, celým svým majetkem. Veliká firma ručí jen omezeně. Pokuta může malou firmu úplně zničit. Veliká firma přijde "jen" o část zisku
+ protože podvádět v malém měřítku se finančně nevyplatí. Naproti tomu veliká firma může za 14 dní podvodu při velikém obratu vydělat dosti zajímavou částku.
+ protože malá firma je pro Vás ochotna udělat mnohem více. Kdežto veliká firma vyrábí ve velikých sériích a jednotlivé odlišné potřeby zákazníků ji nezajímají.

K čemu je zvláštní výživa dobrá, co Vám může nabídnout?

Nejdůležitějším smyslem života, kromě života samotného, je zachování zdraví = kvalitního života. V divoké přírodě jde v prvé řadě o to přežít. Již dlouhou dobu ale člověk není nucen bojovat o holé přežití. Mnohem více se může zaměřovat na kvalitu svého žití. A právě stejně rozhodující jako přežití se ukázala i kvalita žití. Život jaksi ztrácí cenu, pokud se necítíte dobře a nemůžete dělat doslova co Vás napadne. Vezměme si, s s čím se za život musíme vypořádat. Narozením to začíná – první úrazy, zlomeniny a první nemoci. Člověk se prokousává celý život a každá z příhod na Vás zanechá stopy.

 

Důvody pro používání zvláštní a sportovní výživy jsou rozmanité. Jedním z nich může být to, že spolu se zvláštní výživou nepřijímáte, pro Váš stav nežádoucí nebo i škodlivé, živiny (tuk, cholesterol, laktóza, sodík, lepek, transfigurované tuky, barviva…) a přitom užíváním zvláštní výživy podpoříte vybrané procesy v těle. Mohou to být regenerační procesy, ozdravné procesy, čistící, metabolické procesy a další.. Důvodem pro užívání zvláštní výživy může být i fakt, že sportovně zatížený organismus nedovede během dne (a zvláště během sportu samotného) přijímat, natrávit a zabudovat dostatek některých živin. Mohou to být vybrané aminokyseliny, komplexní proteiny, rychle dostupné sacharidy, kreatiny a další. Sportovní výživa je oproti komplexní stravě velmi rychle stravitelná a pro tělo perfektně využitelná s daným účelem. Je zřejmé, že sport je proces, který organismus poškozuje (např. mikrotrhliny ve svalových vláknech) a vlastně tak nutí bránit se - omlazovat, regenerovat, sílit, připravovat se na další zátěž... Po sportu ( = poškození podle stupně zatížení ) proto rozhodují minuty i sekundy jak a co uděláte správně nebo špatně. A pro regenerační proces je významné Kdy? Co? a Jak? bylo tělu podáno.
Více zde: https://4fitness.cz/clanek-Specialni_vyziva_v_cyklistice-3.html

 

To jak se stravujete se pochopitelně odrazí na Vašem zdraví a pokud se při sportu přetěžujete ( při vrcholových sportech platí dvojnásob ), může být sportovní výživa zásadním prostředkem, který Vás dělí od zdravotních problémů s trvalými následky. Dalo by se proto říci, že určitá vybraná sportovní výživa chrání zdraví.

 

Neméně závažným motivem pro obohacení jídelníčku o zvláštní výživu jsou jistě i znepokojující zprávy o kvalitě potravin. Navíc jídelníček většiny z nás, ruku na srdce, není zrovna ideální. To že se potraviny šidí nadbytkem vody, pomocí potravinářské chemie je malé veřejné tajemství (sýry, šunky, pečeně, pomazánky, jogurty).
Více zde: https://4fitness.cz/clanek-Omyly_ve_stravovani_-_nevyhovujici_potraviny-4.html

 

Stravou můžeme ovlivnit překvapivě mnoho

Stravou je možné ovlivnit skutečně mnoho. Tak třeba pravděpodobnost vzniku rakoviny, pohybových komplikací, srdeční příhody, nebo mozkové mrtvice se dá ovlivňovat právě a především stravou, stejnou měrou pohybem. Firma 4fitness.cz se o Vás v obou těchto směrech stará, není ji lhostejné jak vypadáme, jak svět o kolo nás vypadá. Něboť něco pravdy na tom bude, že každý vypadá tak, jak se cítí..

 

Řada osob z řad zákazníků už nějaké dlouhodobé nebo trvalé komplikace má a tyto se snaží napravovat konzumací zvláštní výživy - naříklad Inulínu či Maltodextrinu DE-6. Problémy zažívacího traktu, problémy s krevním cukrem při Diabetes apod. Klademe ale důraz v prvé řadě na prevenci.

 

Lidská společnost akceptuje fakt, že výživa kojenců a dětí do 3 let musí být bezpodmínečně zdravá a hodnotná (výroba podléhá zvláště přísným předpisům, dodržování je vymáháno zákonem). Podle selského rozumu, čím hodnotněji a zdravěji novorozeně "hamá", tím odolnější a zdravější bude v pozdějším věku. Od dosažení určitého věku jakoby však přestalo záležet na tom, co budeme jíst. Legislativa nás najednou dovoluje zaplavit množstvím přinejmenším podivných aditiv a náhražek, které pro lidský organismu v nejlepším případě nemají žádný výživový význam. Je pravda, že člověk má mít svobodu rozhodování v tom co bude a co nebude konzumovat. Ale všechno má svou cenu. A zdraví má cenu nad zlato. Nejsme nezničitelní. Pro své zdraví lze udělat maličko a přitom hodně.

 

Vlastní život beru jako každodenní přípravu na okamžik, kdy budu moci pověsit své řemeslo na hřebík a užívat si zaslouženého volna. Zároveň se řídím heslem: „Co v mládí pro své zdraví uděláš, ve stáří jako když najdeš.“ Sport a pohyb ve volném čase jsou pro mě důležité. Proto chci být i v pozdějším věku fit. Sportovní doplňky jsou v tomto ohledu nadstandard, který si rád dopřávám.

F. Degl 24.4.2007
4fitness.cz

Informace, objednávky

Jsme tu pro Vás
Po - Pá 10 - 17h
Feel free to contact us
in English

e-mail: obchod@4fitness.cz
kontakty / mapa


tel.: +420 770 110 650

Prodejna Brno
tel.: +420 778 745 948

Akce / novinky

Všechny novinky

Volíme protein a kreatin
 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin byl dnes převzat. Vaše proteiny jsou nejlepší. Vláknina na hubnutí je maximální spokojenost.
  Kolagen míchám s kreatinem a budu se těšit na příští objednávku.

 • Vaše vláknina na hubnutí přišla. Kolagen se hezky rozpouští. Přeji do Nového roku pevné zdraví.

 • Protein a kloubní výživa,
  chci poděkovat za vynikající Tyčinky a výrobky skvělé kvality. Máte dobré ceny.

 • Jen potvrzuji, že kreatin dorazil, i vláknina na hubnutí. Kvalitní proteiny jsou v dnešní době docela vzácné.
  Děkuji za transakci. V nejbližší době budu objednávat další zboží s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa pane bakaláři určitě můžete uvést na Vašich int. stránkách.

 • Z vlastní zkušenosti chválím ceny i kolagen. Vždy blesková dodávka s kreatinem.

 • Jen samé jedničky tomuto kreatinu, už jsem tu kreatin nakupoval několikrát a vždy spokojen.....Dobrý i kolagen.

 • Zboží dnes dodáno, kloubní výživa a proteiny.
  Velmi dobrý kolagen. Hodnotím vstřícnost a rychlost omega 3.
  Ještě jednou chválím kolagen a do budoucna si přeji tyčinky s kloubní výživou.

 • Protein i kloubní výživa přijetí Tyčinky potvrzuji. Vaše proteiny na hubnutí jsou vláknina a kolagen?
  Velice si cením Vašeho profesionálního přístupu k omega 3 zpracování. Ještě jednou velice kolagen.

 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin se rozpouští skvěle, i vláknina na hubnutí dorazila.
  Blahopřeji ke krásným novým a praktickým obalům!

 • Protein dnes obdržel objednávku kloubní výživa. Vaše proteiny jsou suprové a hlavně fungují a ještě ta doprava-balada. Už jsem váš stálý zákazník.

 • Protein a kloubní výživa, chci Tyčinky a moc poděkovat za omega 3 a bezproblémové omega 3. Včera v poledne jsem objednala a dnes ráno už obdržela kreatin...neuvěřitelné a super..... ještě jednou moooc. kolagen.

 • Kloubní výživa,
  protein tyčinky moc chutná. I kolagen. Tak bleskurychlé dodání omega 3 jsem opravdu nečekala a jsem velmi příjemně překvapena. Určitě se s důvěrou obrátím!

 • Přeji úspěšná kloubní výživa a jen tak spokojené zákazníky jako jsem já, s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa,
  zásilku už mám doma,kolagen je za omega 3. Dodané zboží, proteiny jsou super, příště až budu objednávat, tak jedině u Vás.
  Ještě jednou kolagen.

 • Protein a kloubní výživa, jen chci poděkovat za to, ze vaše proteiny jsou a doufám že i dlouho budou skvělé. Ty ceny jsou opravdu příjemné,budu nakupovat už jen u vás. S kreatinem.

 • Protein večer,
  kreatin mi dnes dorazil. Moc díky za bezvadné zboží, kolagen a rychlost. Tyčinky určitě ráda vyzkouším. Tyčinky proteinové.

 • Protein a kloubní výživa,
  včera mi byla doručena má vláknina na hubnutí.
  Zároveň tyčinky a kolagen. Tímto děkuji za omega 3 a bezproblémové omega 3.
  S kreatinem a přáním hezkého dne

 • Protein a kloubní výživa,
  je kolagen jak má být. Vše bylo dobře zabaleno i vláknina na hubnutí.
  Se všemi objednanými proteiny jsem spokojen po všech stránkách. Těším se na nový kolagen a přeji celému Vašemu týmu tyčinky a kloubní výživu, jen tak dále.
  S kreatinem.

 • Tyčinky a kloubní výživa,
  kolagen obsahuje tyčinky za omega 3.Dokonce mně omega 3 mé objednávky přivezli až domů, což se mně u ,,České pošty,, stane
  z deseti zásilek sotva 2x..Kolagen.

 • Krásný protein a kloubní výživa,
  Ráda bych kolagen a vyjádřila své tyčinky za servis, s jakým se u Vás tyčinky a za skvělé ceny prodávají!
  Mnou nově objevená tyčinka Tvrďák je přesně podle mého gusta a protein WPC60 má dokonalou mléčnou chuť!

 • Protein a kloubní výživa,
  už mám zboží doma.
  Kolagen moc příjemně funguje. Díky za změnu omega 3 dodání, jste super.
  100% budu v budoucnu nakupovat u Vás!
  S kreatinem.

 • Mnohokrát děkujeme za omega 3 z naší objednávky. Také děkujeme za milý Omega 3 dárek. 4 cereal mix, moc mi chutnají, zdá se že se stanou mým oblíbeným produktem.
  Těšíme se na další tyčinky.

 • Protein a kloubní výživa, včera jsem objednal a dnes obdržel objednaný kolagen. Vláknina na hubnutí doručena ok. Ještě doručení tyčinky kolagen a je to. Stejně tak kolagen za omega a zodpovězení telefonických dotazů omega 3. Získali jste dalšího spokojeného zákazníka.


Všechny názory


Fakturační údaje

Fakturační údaje:
4FITNESS s.r.o.
Příkop 843/4
BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE
602 00 BRNO 2

IČ: 04213815
DIČ: CZ04213815Bankovní spojení:
Pro Českou republiku
FIO: 2900820724/2010
Pro Slovensko
IBAN CZ3720100000002901024789 SWIFT FIOBCZPPXXX

Výdejní místo

4fitness.cz
Pionýrská 3, Brno
602 00
mapa

Kontakty

tel.: (+420) 770 110 650
e-mail: obchod@4fitness.cz
Provozní doba internetového obchodu:
Po - Pá 09-18h

Design 2011 www.matlocha.cz
Partneři 4FITNESS.cz: