Vše o 4fitness.cz a Proč používat speciální výživu

Historie výživy ve sportu

Kolem roku 1960, kdy se ve sportovní výživě odstoupilo od vysokých dávek masa, bylo zdokumentováno, že i kvalitní klasická potrava bez použití doplňků byla schopná dodat živiny - nejvýše však pro tři tréninky týdně. Zjištění vedlo k vývoji a rozmachu sportovní výživy. Současní sportovci mají vícefázové tréninky a snaží se o maximum tréninkových jednotek týdně. Rychlejší regenerace znamená více možností pro trénink. A více tréninku znamená vítězit.

Impulzy pro vznik 4FITNESS

Firma 4FITNESS zabývající se výrobou vlastní, originální zvláštní výživy vyniká svými nápady a novinkami v oboru od roku 2005/2006. Byla to jednoduchá reakce na tehdejší vakuum na trhu, protože neexistovala žádná kvalitní značka, která by zároveň nabízela cenově přístupné zboží. Existovalo a existuje několik levných výrobců, ale ti se svými nabízenými produkty řadili k spíše low-endu (Pozn. nejnižší kvalita). Cílem 4fitness.cz je cenové zpřístupnění zvláštní výživy tak, aby se vyplatila s ohledem na přinášený užitek.

 

Druhým impulsem pro vznik 4fitness.cz byla existence odlišných zvláštních potřeb profesionálně sportujících jedinců. Těm se 4FITNESS rozhodlo nabídnout zvláštní výrobky na míru a především servis, který nikdo jiný nenabízel. V roce 2006 se vynořil skandál okolo anabolik ve výživě, následně byly zjištěny podvody se složením produktů některých velkých firem, které na obalech deklarovaly odlišné hodnoty než skutečný výrobek obsahoval. Proto se 4fitness.cz musela stát pokud možno nejtransparentnější firmou na trhu. To s sebou neslo uveřejnění množství informací o výrobcích a surovinách. Podrobné popisy zboží technickými parametry, laboratorně ověřená nutriční tvrzení, informace o obsahu sodíku, laktózy, vlákniny, lepku.., zveřejnění dodavatelů surovin pro výrobu, výsledky kontrol státních orgánů, výsledky testů státních akreditovaných laboratoří.. Na tehdejší dobu zkrátka nevídaný přístup, dnes už samozřejmost u některých značek.

Nyní se 4fitness.cz od podobných firem z oboru výrazně odlišuje těmito znaky:

* nabízí nejširší paletu příchutí
* 4FITNESS nabízí výrobky bez příchutí
* příchutě lze u takového výrobku libovolně střídat přidáním ochucující tablety. Proto heslo "Co den, to nová chuť."
* v nabídce nechybí bezlaktózové a přirozeně bezlepkové zboží pro osoby trpící intolerancí těchto alergenů
* 4fitness.cz při výrobě nepoužívá kontroverzní potravní chemii, tzv. E-čísla (konzervační látky, azobarviva, zvýrazňovače chuti..)
* chová se ekologicky, nabízí flexibilitu obalů, ekonomická a zároveň ekologická balení v sáčcích místo plastových dóz ze spousty plastu
* podává rozsáhlé poradenství ve výživě
* velmi detailní popis, vč. použití
* razí politiku nejnižší možné ceny na trhu a klade důraz na nejlepší poměr cena/výkon
* dodržuje jasný a prokazatelný původ použitých surovin dosledovatelný v celém řetězci výroby
* a samozřejmě má vlastní vývoj i výrobu, díky čemuž má kontrolu nad kvalitou od A do Z

Ekologie obalů u 4FITNESS

Proč důvěřovat středně veliké transparentní firmě?

+ protože malá firma je blíže k potřebám zákazníků. Pracovníci malé firmy nejsou jen obchodníky, ale sami produkty firmy používají, vylepšují, zkoušejí a vyvíjejí. Sport a zdravý způsob života je jejich koníčkem, zábavou a životní filosofií.
+ protože malá firma (nemající právní formu s.r.o.) ručí úplným, celým svým majetkem. Veliká firma ručí jen omezeně. Pokuta může malou firmu úplně zničit. Veliká firma přijde "jen" o část zisku
+ protože podvádět v malém měřítku se finančně nevyplatí. Naproti tomu veliká firma může za 14 dní podvodu při velikém obratu vydělat dosti zajímavou částku.
+ protože malá firma je pro Vás ochotna udělat mnohem více. Kdežto veliká firma vyrábí ve velikých sériích a jednotlivé odlišné potřeby zákazníků ji nezajímají.

V čemu je síla doplňků stravy, co Vám může nabídnout?

Nejdůležitějším smyslem života, kromě života samotného, je zachování zdraví = kvalitního života. V divoké přírodě jde v prvé řadě o to přežít. Již dlouhou dobu ale člověk není nucen bojovat o holé přežití. Mnohem více se může zaměřovat na kvalitu svého žití. A právě stejně rozhodující jako přežití se ukázala i kvalita žití. Život jaksi ztrácí cenu, pokud se necítíte dobře a nemůžete dělat doslova co Vás napadne. Vezměme si, s čím se za život musíme vypořádat. Narozením to začíná – první úrazy, zlomeniny a první nemoci, přetížení, špatné stravování, vysoká fyzická zátěž. Člověk se prokousává celý život a každá z příhod zanechá stopy.

 

Well being 4FITNESS

 

Důvody pro používání zvláštní a sportovní výživy jsou rozmanité. Jedním z nich může být to, že spolu se zvláštní výživou nepřijímáte, pro Váš stav nežádoucí nebo i škodlivé, živiny (tuk, cholesterol, laktóza, sodík, lepek, transfigurované tuky, barviva…) a přitom užíváním zvláštní výživy podpoříte vybrané procesy v těle. Mohou to být regenerační procesy, ozdravné procesy, čistící, metabolické procesy a další.. Důvodem pro užívání zvláštní výživy může být i fakt, že sportovně zatížený organismus nedovede během dne (a zvláště během sportu samotného) přijímat, natrávit a zabudovat dostatek některých živin. Mohou to být vybrané aminokyseliny, komplexní proteiny, esenciální mastné kyseliny, některé vitaminy, kreatiny, dostatek vlákniny a další. Sportovní výživa je oproti komplexní stravě velmi cílená, často rychle stravitelná a pro tělo perfektně využitelná s dopředu daným účelem. Je zřejmé, že sport je činnost, která organismus poškozuje (např. mikrotrhliny ve svalových vláknech) a vlastně tak nutí bránit se - omlazovat, regenerovat, adaptovat, sílit, připravovat se na další zátěž... Po sportu ( = poškození podle stupně zatížení ) proto rozhodují minuty i sekundy jak a co uděláte správně nebo špatně. A pro regenerační proces je významné Kdy? Co? a Jak? bylo tělu podáno.
Více v článku o výživě cyklisty

 

To jak se stravujete se pochopitelně odrazí na Vašem zdraví a pokud se při sportu přetěžujete ( při vrcholových sportech platí dvojnásob ), může být sportovní výživa zásadním prostředkem, který Vás dělí od zdravotních problémů s trvalými následky. Dalo by se proto říci, že určitá vybraná sportovní výživa chrání zdraví.

 

Problémy s pléténkami

 

Neméně závažným motivem pro obohacení jídelníčku o zvláštní výživu jsou jistě i znepokojující zprávy o kvalitě potravin. Navíc jídelníček většiny z nás, ruku na srdce, není zrovna ideální. To že se potraviny šidí nadbytkem vody, pomocí potravinářské chemie, je malé veřejné tajemství (sýry, šunky, pečeně, pomazánky, jogurty).
Více v článku o šizení průmyslově zpracovaných potravin

 

Stravou můžeme ovlivnit překvapivě mnoho

Stravou je možné ovlivnit skutečně mnoho. Tak třeba pravděpodobnost vzniku rakoviny, pohybových komplikací, srdeční příhody, nebo mozkové mrtvice se dá ovlivňovat právě a především stravou, stejnou měrou pohybem. Firma 4fitness.cz se o Vás v obou těchto směrech stará, není ji lhostejné jak vypadáme, jak svět o kolo nás vypadá. Něboť něco pravdy na tom bude, že každý vypadá tak, jak se cítí..

 

Řada zákazníků nás vyhledala, protože už nějaké dlouhodobé nebo trvalé komplikace má a tyto se snaží napravovat konzumací zvláštní výživy - naříklad inulinu, psyllia či omega 3 mastných kyselin. Problémy zažívacího traktu, problémy s krevním cukrem při diabetes apod. Klademe ale důraz v prvé řadě na prevenci.

 

Lidská společnost akceptuje fakt, že výživa kojenců a dětí do 3 let musí být bezpodmínečně zdravá a hodnotná (výroba podléhá zvláště přísným předpisům, dodržování je vymáháno zákonem). Podle selského rozumu, čím hodnotněji a zdravěji novorozeně "hamá", tím odolnější a zdravější bude v pozdějším věku. Od dosažení určitého věku jakoby však přestalo záležet na tom, co budeme jíst. Legislativa nás najednou dovoluje zaplavit množstvím přinejmenším podivných aditiv a náhražek, které pro lidský organismu v nejlepším případě nemají žádný výživový význam. Je pravda, že člověk má mít svobodu rozhodování v tom co bude a co nebude konzumovat. Ale lidé kolikrát netuší, nebo se jim ty informace nepředkládají. Všechno má svou cenu. A zdraví má cenu nad zlato. Nejsme nezničitelní. Pro své zdraví lze udělat maličko a přitom hodně.

 

Vlastní život beru jako každodenní přípravu na okamžik, kdy budu moci pověsit své řemeslo na hřebík a užívat si zaslouženého volna. Zároveň se řídím heslem: „Co v mládí pro své zdraví uděláš, ve stáří jako když najdeš.“ Sport a pohyb ve volném čase jsou pro mě důležité. Proto chci být i v pozdějším věku fit. Sportovní doplňky jsou v tomto ohledu nadstandard, který si rád dopřávám.

F. Degl 24.4.2007
4fitness.cz

Ajax loader