Omega 3 mastné kyseliny | 400 kapslí EPA a DHA za 527 Kč

doporučuje
0
zobrazení

527 Kč 21,72 €
Cena s DPH

 
 

Omega 3 Ultra s vitamínem D – čistý rybí olej pro podporu kondice, dobrého zraku a činnosti mozku

Maličké gelové kapsle Omega 3 Ultra obsahují silně koncentrované EPA/DHA 33/22. Praktické balení 400 softgelových kapslí na 100 dní.

Čistý rybí olej v měkkých gelových kapslích za cenu 527 Kč má vysoký obsah omega 3 mastných kyselin, které jsou pro tělo esenciální - tedy nepostradatelné. Správná koncentrace Omega 3 mastných kyselin prospívá činnosti srdce, udržuje normální stav cholesterolu, správný zrak a činnost mozku.

Počet kapslí: 400
Počet porcí:  100 (dle doporučeného dávkování)
V denní dávce přijímáte: 2 000 mg rybího oleje, z toho: EPA 660 mg, DHA 440 mg, vitamin E 8 mg, vitamin D 4 μg = 160 UI
V 1 kapsli je obsaženo:
EPA (eikosapentaenová kyselina) 165 mg, DHA (dokosahexaenová kyselina) 110 mg, vitamin E 2 mg, vitamin D 1 μg = 40 UI

Složení: rybí olej (1 kapsle obsahuje 500 mg ultra čistého rybího oleje), želatina, zahušťovadlo glycerol, pitná voda, vitamín E (D-alfa-tokoferol), vitamín D3 (cholekalciferol).

Alergeny: ryby

Datum minimální trvanlivosti výrobku je 12 měsíců od data výroby.

Rybí olej Omega 3 má prokázané účinky

Ultra Omega 3 přispívá k normální funkci imunitního systému, svalů, kostí a zubů. Umožňuje správné vstřebávání vápníku. Mastné kyseliny patří mezi esenciální mastné kyseliny. To znamená, že jsou pro bezchybné fungování lidského těla zcela nezbytné. Tyto kyseliny se koncentrují v mozkové tkáni a jsou velmi důležité pro mentální vývoj dítěte. Akutní nedostatek omega 3 MK v dietě může mít nepříznivý vliv na činnost centrálního nervového systému. Omega 3 MK podporují správný chod organismu, udržují normální stav cholesterolu, správný zrak a činnost mozku. Organismus si ale esenciální omega 3 neumí sám vytvářet, a proto se musíme spoléhat na příděl ze stravy.

  • DHA pomáhá správné činnosti mozku a správnému zraku
  • obě EPA a DHA přispívají správné činnosti srdce a správnému krevnímu tlaku
  • DHA je nezbytná MK pro normální vývoj a růst dítěte
  • DHA normalizuje triglyceridy v krvi
  • omega 3 zmírňuje svalový katabolismus a tím chrání svaly (vhodná pro kulturistiku, svalové sporty)
  • kvalitní rybí olej s omega 3 slouží jako koncentrovaná energie pro vytrvalostní sporty
  • omega 3 je vhodným doplňkem výživy pro osoby s rychlými úbytky hmotnosti (má antikatabolické účinky, podpoří regeneraci)
  • přispívá k normální funkci imunitního systému, svalů, kostí a zubů

Čím jsou 4FITNESS omega 3 unikátní

Omega 3 MK od 4FITNESS jsou jedním z nejkoncentrovanějších a ultra čistých zdrojů esenciálních mastných kyselin na evropském trhu. Obsahuje 2 000 mg rybího oleje v denní dávce, z čehož více než polovina 2 000 mg rybího oleje je zastoupena účinnou aktivní složkou esenciálních mastných kyselin. Omega 3 Ultra od 4FITNESS jsou gelové tobolky obsahující polynenasycené mastné kyseliny pocházející ze zušlechtěného rybího oleje, který prošel dodatečným čisticím procesem. Moderními filtračními metodami se tak z oleje odstranily veškeré případné nežádoucí kontaminanty, ktré by se z mořské vody dostaly do ryb.

Omega 3 mastné kyseliny jsou pro tělo nezbytné

Běžně omega 3 mastné kyseliny přijímáme ze stravy, jako je makrela, losos, kapr nebo vlašské ořechy. Proto nás nepřekvapí zjištění, že středomořská kuchyně je velmi bohatá na přísun omega 3 kyselin, zatímco běžná vnitrozemská evropská kuchyně optimální přísun omega 3 kyselin nezajistí. Také při striktních dietách, kdy je přísun aktivních látek z běžného jídla maximálně omezený, přicházíme o přirozený přísun omega 3 mastných kyselin. Proto je velmi vhodné omega 3 mastné kyseliny tělu pravidelně dodávat formou doplňku stravy.

Rybí olej Omega 3 Ultra je jedinečným pomocníkem při veliké zátěži organismu stresem nebo nevyváženém stravování. Využívají jej sportovci na vrcholové i rekreační úrovni. Konzumací rybího oleje Omega 3 Ultra dodáte tělu potřebné množství esenciálních mastných kyselin, které pomáhají udržovat tělo a jeho funkce v kondici.

Omega 3

Přísun mastných kyselin omega 3 a omega 6 by měl být v rovnováze, ale není..

Mastné kyseliny omega 6 a omega 3 jsou nezbytné. Velmi důležitý je ale poměr, v jakém je konzumujeme. Zdravě fungující organismus by měl mít v ideálním případě přísun mastných kyselin omega 6 a omega 3 v poměru 1 : 1. V evropské populaci však konzumace jídel obsahujících rostlinné oleje způsobuje vysoký nadbytek omega 6 mastných kyselin v těle, a tím extrémní nerovnováhu poměru mezi oběma typy mastných kyselin. Lidé v hospodářsky vyspělých zemích ve stravě přijímají až 20krát více omega 6 mastných kyselin oproti omega 3, než je nutričně správné. Poměr 20 : 1 je opravdu varovné číslo. Tato nerovnováha může vést k různorodým zánětům, autoimunitním nebo alergickým reakcím v těle.

Slunečnicové oleje obsahují až 66 % omega 6 mastných kyselin, sójové až 50 % a řepkové oleje až 20 % omega 6 mastných kyselin.

Měli bychom se snažit změnit poměr mastných kyselin omega 3 a omega 6 ve stravě alespoň na 1 : 3.

Nejjednodušším způsobem, jak zlepšit poměr obou typů mastných kyselin v těle, je přestat konzumovat jídla bohatá na rostlinné oleje a výrazně posílit přísun omega 3 mastných kyselin. To je možné zajistit buď formou pravidelné konzumace velkého množství tučných ryb, nebo suplementy, jakým je Omega 3 Ultra. Tím poměr mastných kyselin omega 6 a omega 3 přiblížíme k rovnováze, dostaneme své tělo do optimálního nastavení.

Doporučené užívání a dávkování Omega 3 Ultra

Potřeba dospělého člověka byla stanovena na maximálně 5 000 mg EPA a DHA esenciálních mastných kyselin denně.

Použití a dávkování Omega 3 Ultra pro dospělé: Užívejte 4 kapsle denně. Jednu ráno, druhou v poledne, třetí odpoledne a čtvrtou večer. Kapsle důkladně zapijte.

dávkování Omega 3 Ultra pro těhotné, kojící a děti od 3 let: Užívejte 4 kapsle denně. Jednu ráno, druhou v poledne, třetí odpoledne a čtvrtou večer. Kapsle důkladně zapijte.

Upozornění: Nepřekračujte maximální množství 5 000 mg EPA a DHA denně! Softgelové tobolky po vyjmutí z obalu chraňte před přímým slunečním světlem.

 

Nutriční hodnoty na 100 g   

Rybí olej

100 000 mg

EPA 

33 000 mg

DHA

22 000 mg

   

Nutriční hodnoty v 1 tobolce

Rybí olej

500 mg

EPA 

165 mg

DHA 

110 mg

   

 

 

 

 

 

 

 

Nutriční hodnoty (na 100 g): Nutriční hodnoty (na 2 g):
Energetická hodnota Neuvedeno Neuvedeno
Energetická hodnota Neuvedeno Neuvedeno
Tuky Neuvedeno Neuvedeno
z toho nasycené mast. kys. Neuvedeno Neuvedeno
Sacharidy Neuvedeno Neuvedeno
z toho cukry Neuvedeno Neuvedeno
Bílkoviny Neuvedeno Neuvedeno
Vláknina Neuvedeno Neuvedeno
Sůl Neuvedeno Neuvedeno

Podobné produkty

Ajax loader