Omega 3 mastné kyseliny | 200 kapslí EPA a DHA za 250 Kč

doporučuje
0
zobrazení

250 Kč 9,24 €
Cena s DPH

 
 

Omega 3 ultra – čistý rybí olej pro podporu kondice, dobrého zraku a činnosti mozku

Maličké kapsle obsahují silně koncentrované EPA/DHA 33/22 Omega 3 ultra. Praktické balení 200 softgelových kapslí na 50 dní.

Čistý rybí olej v měkkých tobolkách za cenu 250 Kč má vysoký obsah omega 3 mastných kyselin, které jsou pro tělo nepostradatelné. Správá koncentrace Omega 3 mastných kyselin přispívá ke správné činnosti srdce, udržuje normální stav cholesterolu, správný zrak a činnost mozku.

Počet kapslí: 200 (50 porcí dle doporučeného dávkování)
V denní dávce: 2 000 mg rybího oleje, z toho: 440 mg DHA a 660 mg EPA

Složení: rybí olej (1 kapsle obsahuje 500 mg ultra čistého rybího oleje), želatina, zahušťovadlo glycerol, pitná voda, vitamín E (D-alfa-tokoferol).

Alergeny: ryby

Podíl účinných složek v 1 kapsli: EPA (eikosapentaenová kyselina) 165 mg, DHA (dokosahexaenová kyselina) 110 mg, vitamin E 2 mg

Datum minimální trvanlivosti výrobku je 12 měsíců od data výroby.

Nutriční hodnoty na 100 g   

Rybí olej

100 000 mg

EPA 

33 000 mg

DHA

22 000 mg

Vitamin E

400 mg

Nutriční hodnoty v 1 tobolce

Rybí olej

500 mg

EPA 

165 mg

DHA 

110 mg

Vitamin E

2 mg (16,7 % referenční hodnoty příjmu)

 

Rybí olej Omega 3 ultra má prokázané účinky

Omega 3 mastné kyseliny patří mezi esenciální mastné kyseliny. To znamená, že jsou k fungování lidského těla zcela nezbytné. Organismus si je ale neumí sám vytvářet, a proto je musíme zajišťovat stravou. Omega 3 mastné kyseliny podporují správný chod organismu, udržují normální stav cholesterolu, správný zrak a činnost mozku.

Omega 3 od 4fitness je jedním z nejkoncentrovanějších a ultra čistých zdrojů esenciálních mastných kyselin na evropském trhu. Obsahuje 2 000 mg rybího oleje v denní dávce. Více než polovina 2 000 mg tohoto rybího oleje je zastoupena účinnou aktivní složkou esenciálních mastných kyselin: 440 mg DHA a 660 mg EPA.

  • DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku
  • EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce a udržení normálního krevního tlaku
  • DHA přispívá k normální hladině triglyceridů v krvi, je nezbytná pro normální vývoj a růst dítěte
  • omega 3 upravuje špatný metabolismus
  • omega 3 zmírňuje svalový katabolismus a tím chrání svaly (vhodná pro kulturistiku, svalové sporty)
  • kvalitní rybí olej s omega 3 slouží jako koncentrovaná energie pro vytrvalostní sporty
  • omega 3 je vhodným doplňkem výživy pro osoby s rychlými úbytky hmotnosti (regenerace, antikatabolické účinky)

Omega 3 mastné kyseliny jsou pro tělo nezbytné

Běžně omega 3 mastné kyseliny získáváme ze stravy, jako je makrela, losos, kapr nebo vlašské ořechy. Proto nás nepřekvapí zjištění, že středomořská kuchyně je velmi bohatá na přísun omega 3 kyselin, zatímco běžná vnitrozemská evropská kuchyně optimální přísun omega 3 kyselin nezajistí. Také při striktních dietách, kdy je přísun aktivních látek z běžného jídla maximálně omezený, přicházíme o přirozený přísun omega 3 mastných kyselin. Proto je velmi vhodné omega 3 mastné kyseliny tělu pravidelně dodávat formou doplňku stravy.

Rybí olej Omega 3 ultra je jedinečným pomocníkem při veliké zátěži organismu nebo nevyváženém stravování. Využívají jej sportovci na vrcholové i rekreační úrovni. Konzumací rybího oleje Omega 3 ultra dodáte tělu potřebné množství esenciálních mastných kyselin, které pomáhají udržovat tělo a jeho funkce v kondici.

Přísun mastných kyselin omega 3 a omega 6 by měl být v rovnováze, ale není

Mastné kyseliny omega 6 a omega 3 jsou nezbytné. Velmi důležitý je ale poměr, v jakém je konzumujeme. Zdravě fungující organismus by měl mít v ideálním případě přísun mastných kyselin omega 6 a omega 3 v poměru 1 : 1. V evropské populaci však konzumace jídel obsahujících rostlinné oleje způsobuje vysoký nadbytek omega 6 mastných kyselin v těle a extrémní nerovnováhu poměru mezi oběma typy mastných kyselin. Lidé v hospodářsky vyspělých zemích ve stravě přijímají až 20krát více omega 6 mastných kyselin oproti omega 3. Poměr 20 : 1 je opravdu varovné číslo. Tato nerovnováha může vést k zánětům, autoimunitním nebo alergickým reakcím v těle.

Slunečnicové oleje obsahují až 66 % omega 6 mastných kyselin, sójové až 50 % a řepkové oleje až 20 % omega 6 mastných kyselin.

Měli bychom se snažit změnit poměr mastných kyselin omega 3 a omega 6 ve stravě alespoň na 1 : 3.

Nejjednodušším způsobem, jak zlepšit poměr obou typů mastných kyselin v těle, je přestat konzumovat jídla bohatá na rostlinné oleje a výrazně doplnit přísun omega 3 mastných kyselin. To je možné zajistit buď formou pravidelné konzumace velkého množství tučných ryb, nebo suplementy, jako je Omega 3 Ultra. Tím poměr mastných kyselin omega 6 a omega 3 přiblížíme k rovnováze, dostaneme své tělo do optimálního nastavení.

Doporučené využití a dávkování Omega 3 ultra

Omega 3 ultra od 4fitness jsou měkké tobolky obsahující polynenasycené mastné kyseliny ze zušlechtěného rybího oleje, který prošel čisticím procesem. Moderními metodami se tak z oleje odstranily veškeré nežádoucí složky i případné kontaminanty přešlé do ryb z vody.

Potřeba dospělého člověka byla stanovena na maximálně 5 000 mg EPA a DHA esenciálních mastných kyselin denně. Tyto kyseliny se vyskytují mozkové tkáni a jsou velmi důležité. Akutní nedostatek omega 3 tuků v dietě může mít nepříznivý vliv na činnost centrálního nervového systému.

Použití Omega 3 ultra: Užívejte 4 kapsle denně. Jednu ráno, druhou v poledne, třetí odpoledne a čtvrtou večer.  

Upozornění: Nepřekračujte maximální množství 5 000 mg EPA a DHA denně! Doplněk stravy. Skladujte mimo dosah dětí. Softgelové tobolky po vyjmutí z obalu chraňte před přímým slunečním světlem.

Výrobce:

4FITNESS s.r.o.
Příkop 843/4
BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE
602 00 BRNO 2

IČ: 04213815
DIČ: CZ04213815

Nutriční hodnoty (na 100 g): Nutriční hodnoty (na 2 g):
Energetická hodnota Neuvedeno Neuvedeno
Energetická hodnota Neuvedeno Neuvedeno
Tuky Neuvedeno Neuvedeno
z toho nasycené mast. kys. Neuvedeno Neuvedeno
Sacharidy Neuvedeno Neuvedeno
z toho cukry Neuvedeno Neuvedeno
Bílkoviny Neuvedeno Neuvedeno
Vláknina Neuvedeno Neuvedeno
Sůl Neuvedeno Neuvedeno

Podobné produkty

Nebyl nalezen žádný produkt

Ajax loader