Maltodextrin DE 15 | 1,5 kg 119 Kč

doporučuje
242,2 tis.
zobrazení

119 Kč 4,78 €
Cena s DPH

 
 

Maltodextrin – polysacharid pro rychlou obnovu sil

Maltodextrin ve výhodném balení 1,5 kg za cenu 119 Kč.
Maltodextrin dokáže výrazně zlepšit a prodloužit výkon sportovce v silových, rychlostních i vytrvalostních disciplínách. Postupně se v organismu štěpí na molekuly glukózy a je tak výborným zdrojem energie při různé intenzitě fyzické zátěže. Maltodextrin je velmi dobrým pomocníkem také v dietách.   

Počet dávek v balení: 35

Složení: kukuřičný maltodextrin DE 15

DE (dextrózový ekvivalent): 15
DE udává procentní podíl jednoduchých monosacharidů (dextrózy). Například DE 15 znamená 15 g dextrózy ve 100 g polysacharidů.

Profil sacharidů: glukóza 1 %, maltóza 4 %, trisacharidy 7 %, polysacharidy 88 %

Hmotnost výrobku: 1 500 g

Datum minimální trvanlivosti výrobku je 12 měsíců od data výroby. Maltodextrin spotřebujte do 10 měsíců od otevření. Původ použitých surovin západní Evropa. Produkt Maltodextrin neobsahuje geneticky modifikované organismy, je bezlepkový a kvalitativními parametry je vhodný i pro dětskou výživu.

Co je to maltodextrin?

Jedná se o účinnou látku, která spadá do klasifikace sacharidů. Maltodextrin je oblíbený zejména ve sportovní výživě, ale využívá se i jinde, třeba v potravinářství. Je to bílý prášek, který prakticky nemá žádnou chuť ani vůní, a navíc je dobře rozpustný, takže se snadno užívá. Rychle vám dodá energii před cvičením a pomáhá zlepšit výkon.

Maltodextrin rychle dodá energii

 • výrazně zlepšuje a prodlužuje výkon v silových, rychlostních i vytrvalostních sportech
 • slouží k rychlé obnově sil – zlepšuje a urychluje regeneraci
 • má vyšší glykemický index a středně rychlou vstřebatelnost – organismus jej využívá podle aktuální potřeby
 • střední dextrózový ekvivalent maltodextrinu vyrovnává krevní cukr – zahání hlad a chuť na jídlo 
 • osmolarita (nasycenost) polysacharidu maltodextrinu dovoluje použít více energie v jedné dávce nápoje
 • výborná součást kvalitního potréninkového nápoje
 • přirozeně bezlepkový
 • výtečně rozpustný, snadno stravitelný
 • vyhovuje standardům kvality pro dětskou výživu

K čemu je maltodextrin?

Maltodextrin dokáže výrazně zlepšit a prodloužit sportovní výkon. Přidáme-li maltodextrin do nápoje, zlepší vstřebatelnost tekutiny a zároveň dodá energii pro svaly. Maltodextrin zabraňuje nechtěnému stavu tzv. přepitosti (těžký žaludek) z čisté vody. Oproti jiným sacharidům, zejména škrobům, je maltodextrinem možné roztok mnohem více nasytit, zvýšit jeho osmolaritu. Středně dlouhé a dlouhé řetězce maltodextrinu zabraňují kolísání cukru v krvi sportovce, stabilizují hladinu krevního cukru (glukózy). Díky tomu maltodextrin zahání malátnost, pocit slabosti a hladu. Dodá energii a sílu pro svalovou práci v době, kdy to aktuálně potřebujete.

Maltodextrin je důležitý i během dvou hodin bezprostředně následujících po tréninku v posilovně nebo po závodě. Pro obnovení sil je žádoucí přijmout v této době maltodextrin ve vyšším množství (celkově do 90 g na den). Situace vyžaduje polysacharid střední délky bez přítomnosti vlákniny (vláknina vodu zadržuje) spolu se značným množstvím tekutin. Připravíte‑li si maltodextrinový regenerační koktejl, je to z tohoto hlediska ideální volba pro doplnění energie z polysacharidů. Maltodextrin s dextrózovým ekvivalentem 15 dovoluje rychleji přijmout větší množství tekutin i sacharidů zároveň a bez trávicích těžkostí.

Podívejte se na další informace o sacharidech v článku Sacharidy, rozdíly mezi nimi a jejich použití.

Tři základní způsoby využití polysacharidu maltodextrinu DE 15

 1. Maltodextrin v silových a sprinterských disciplínách – posilování a růst svalů (anaerobní aktivity, kyslíkový dluh, přednostním palivem je krevní cukr a glykogen). Maltodextrin zde plní úlohu rychlé obnovy síly, aby bylo možno celý trénink efektivně odcvičit.
 2. Maltodextrin při vytrvalostních sportech jako součást sportovních nápojů. Maltodextrin slouží jako okamžitý i dlouhotrvající zdroj energie. Udržuje správné vlastnosti energetického nápoje a drží hladinu krevního cukru. Zajišťuje sílu tím, že průběžně dodává energii, podporuje využívání energie z tuků. Po výkonu můžeme maltodextrinem účinněji doplnit vyčerpanou energii.
 3. Maltodextrinové svačiny k překlenutí nenadálého pocitu hladu při výpadku jídla. Abyste neupadli do hladu a nenastartovaly se opačné než růstové a regenerační procesy ve svalech, lze maltodextrin nosit stále při sobě v tubě nebo lékovce. V dietách je použitelný jako pojistný polysacharid (proti pocitu hladu, vyrovnává krevní cukr, oddaluje chuť k jídlu)

Kdy užívat maltodextrin?

Maltodextrin je značně univerzální, proto ho můžete užívat prakticky kdykoli během dne. Obecně je vhodné užívat maltodextrin během dlouhého a náročného tréninku (případně během závodu), nebo po něm. V obou případech vám velmi rychle dodá energii.

 •       Maltodextrin před tréninkem je vhodný, pokud očekáváte náročný trénink a potřebujete před ním rychle získat dostatek energie, která tělo povzbudí a pomůže mu náročný trénink zvládnout. 
 •       Maltodextrin během tréninku může napomáhat oddálit únavu a vyčerpání, zvládnete tak náročnější trénink. Účinek je podobný jako když si dáte maltodextrin před tréninkem, pouze s tím rozdílem, že i po tréninku budete méně unavení.
 •     Maltodextrin po tréninku doplní vyčerpanou zásobu glykogenu, napomáhá svaly regenerovat a dodá rychlou energii, abychom nebyli vyčerpaní.

Přečtěte si užitečné informace v našem detailním článku o maltodextrinu. Dozvíte se,co to je maltodextrin, jak ho užívat a všechny potřebné informace.

Doporučené využití a dávkování maltodextrinu

Rozmíchejte 30–40 g maltodextrinu ve vodě, mléce, džusu nebo jiném nápoji. Okamžitě se rozpustí. Navršená polévková lžíce = 10 g.
Konzumujte pro nabíjení svalů sacharidy 3–4 h před závodem. Pro obnovení sil si připravte během dvou hodin bezprostředně po tréninku nebo po závodě potréninkový nápoj.
Užívejte maltodextrin podle potřeby až 3krát denně, maximálně užijte 90 g za den, jedna dávka by neměla přesáhnout 50 g.

Sporty, ve kterých maltodextrin účinně využijete:
body building, fitness, kulturistika, power lifting, arm wrestling, bojové sporty – judo, karate, běh, silniční cyklistika i XC MTB, plavání, triatlon, kanoistika – veslování, squash, volejbal, florbal, házená, rugby, tenis, hokej, fotbal.

Stupeň polymerace maltodextrinu (DP) v % zastoupení

DP1

1,1

DP2

4

DP3

7,4

DP4

5

DP5

4,8

DP6

8,4

DP7

9,6

DP8

4,6

DP9

3,5

>DP9

51,6

PH 4,5–5,5

Může se vám také hodit odměrka:


Může se vám také hodit dóza:

Nutriční hodnoty (na 100 g): Nutriční hodnoty (na 42 g):
Energetická hodnota 1700 kJ 714 kJ
Energetická hodnota 404 kcal 169,68 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené mast. kys. 0 g 0 g
Sacharidy 99 g 41,58 g
z toho cukry 7,1 g 2,982 g
Bílkoviny 0 g 0 g
Vláknina 0 g 0 g
Sůl 0,035 g 0,015 g

Podobné produkty

Ajax loader