Pytel 25 kg Maltodextrinu 1 175 Kč

doporučuje
28,2 tis.
zobrazení

1 175 45,52
Cena s DPH

 
 

Při odběru celého balení 25 kg pytle od výrobce poskytneme zvláštní cenu 47,-- Kč / kg. Cena za celé balení činí 1175 Kč

http://www.avebe.name/group/index_uk.htm
http://www.syral.com

Sacharidy, rozdíly mezi nimi a jejich použití

Maltodextrin se nejčastěji používá a) při sprinterských disciplínách  a posilování (anaerobní aktivity, kde se sportovec hodně zadýchává, organismus pracuje na kyslíkový dluh, zásoby svalového cukru jsou rychle vyčerpány)  Maltodextrin zde plní hlavní úlohu v posportovním regeneračním nápoji.

b) při vytrvalostních sportech (ve sportovních nápojích) jako rychlý i dlouho trvající zdroj energie s vysokým glykemickým indexem, který 1) průběžně dodává energii 2) podporuje využívání energie z tuků.

Oproti hroznovému cukru (Dextróze) je Maltodextrin tvořen několika molekulami Dextrózy, jejichž vazby se z velké části štěpí až v tenkém střevě. Výhodou takovéto Maltodextrózy, neboli Maltodextrinu je velmi rychlá vstřebatelnost a následné pozvolné uvolňování cukru do krve. Maltodextrinem lze takto elegantně vyřešit základní nevýhodu monosacharidu Dextrózy. Při konzumaci jednoduché Dextrózy totiž dochází k velmi rychlému přenosu cukru do krve, na což organismus reaguje zvýšeným využíváním cukru jako paliva. Dále se tento okamžitě dostupný zdroj energie snaží ukládat do svalů a přebytek do tuků. Po rychlém vyčerpání energie, které následuje, dojde k totálnímu útlumu. Maltodextrinem se naopak snažíme dobu přísunu energie prodloužit a útlumu se vyhnout. Kvalitní Maltodextrin (vyroben z kukuřičného škrobu) je téměř bez chuti, nenese zápach ani texturu po bramborovém škrobu, sladivost prakticky žádná. Oproti škrobům v běžné stravě nabízí Maltodextrin účinnější vstřebatelnost, včasnější nástup regeneračních procesů a stálou dostupnost energie (podle délky řetězců). Tento polysacharid dokáže velmi výrazně zlepšit a prodloužit výkon sportovce. Je-li Maltodextrin přidán do nápoje, zabraňuje nechtěnému stavu přepitosti (těžký žaludek). Oproti jiným cukrům, resp. škrobům je Maltodextrinem také možné roztok mnohem více nasytit. Středně dlouhé a dlouhé řetězce škrobů Maltodextrinu zabraňují kolísání cukru v krvi (význam pro stabilizaci krevního cukru) čímž odvrací pocitu hladu. Použití nachází nejen v energizačních nápojích pro atletiku a kulturistiku, ale i v potréninkových regeneračních nápojích (nízkoproteinové/vysokosacharidové i vysokoproteinové/nízkosacharidové nápoje). Použití Maltodextrinu je skutečně široké a podle způsobu aplikace se hodí pro všechny typy sportů.

 


Stupeň polymerace (DP)  v % zastoupení:

DP1

1,1

DP2

4

DP3

7,4

DP4

5

DP5

4,8

DP6

8,4

DP7

9,6

DP8

4,6

DP9

3,5

>DP9

51,6

 

 

okamžitá rozpustnost díky aglomerovaným částicím
DE (dextrose equivalent) 15 g/100g

Profil sacharidů:
Glukóza 2% z obsahu
Maltóza 7% z obsahu
Trisacharidy 9 % z obsahu
Polysacharidy 82% z obsahu
 
 

Produkt neobsahuje geneticky modifikované organismy, dále je přirozeně bezlepkový a svými kvalitativními parametry je vhodný i pro dětskou výživu.

 Použití: body building, fitness, kulturistika, power lifting, arm wrestling, bojové sporty - judo, karate, běh, silniční cyklistika i XC MTB, plavání, triatlon, kanoistika - veslování, squash, volejbal, florbal, házená, rugby, tenis, hokej, fotbal.

 

Nutriční hodnoty (na 100 g): Nutriční hodnoty (na 1 g):
Energetická hodnota 1615 kJ 16,15 kJ
Energetická hodnota 380 kcal 3,8 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené mast. kys. 0 g 0 g
Sacharidy 95 g 0,95 g
z toho cukry 7,1 g 0,071 g
Bílkoviny 0 g 0 g
Vláknina 0 g 0 g
Sůl 0,035 g 0 g

Podobné produkty

Ajax loader