Nejlepší spalovače tuků – jaké to jsou?

Spalovače tuků jsou oblíbené doplňky stravy pro ženy i muže. Častěji je využívají ženy, pokud chtějí snadněji shodit nějaká kila tuku navíc. Podívejte se, jak spalovače fungují, a které z nich jsou ty nejlepší spalovače tuků. Odhalíme vám, jak zásadní roli hrají při hubnutí. Podívejte se na naší recenzi. 

 

Podívejte se na nejlepší spalovače tuků. Ukážeme vám, jak (a jestli) fungují.

 

Co jsou spalovače tuků

Spalovač před cvičením je doplněk stravy, který se užívá pro rychlejší a efektivnější spalování tuků. Je však potřeba si uvědomit, že nejde o žádnou zázračnou pilulku, se kterou byste začali hubnout bez námahy. I ty nejlepší spalovače tuků jsou jen podporou v hubnutí, stěžejní je upravit svůj jídelníček a začít cvičit. Teprve potom nastává efektivní spalování tuků. 

 

Pomoct v hubnutí vám může nízkosacharidová dieta, už jste o ní slyšeli? Podívejte se na kvalitní nízkoproteinová jídla vyrobená z prémiových surovin. 

Jak fungují spalovače tuků

Funkce spalovačů tuků je založena na zvýšení funkce metabolismu. Proto je důležité, abychom nejdřív pochopili, co je to metabolismus. Jako metabolismus zjednodušeně označujeme souhrn chemických procesů v těle, které umožňují organismu normálně fungovat. Především jde o přeměnu potravin na energii (a s tím spojené ukládání energie v podobě tuků). Rychlost metabolismu přímo ovlivňuje naši tělesnou hmotnost. Čím rychlejší, tím budete štíhlejší.

 

Spalovač před cvičením vám může pomoct spálit více kalorií, ale není zázračnou pilulkou.

 

 

A právě na bázi urychlení metabolismu různé spalovače tuků fungují. Urychlují metabolismus, podporují katabolické procesy, které rozkládají složitější látky jako tuky a mění je v energii, kterou spotřebovává naše tělo. Ovšem tuto energii je potřeba nějak využít, spálit – proto ani ten nejlepší karnitin nikdy nemůže fungovat bez pohybu. Stejně tak pořád platí, že abyste zhubli, je potřeba kalorický deficit, tedy úprava vašeho jídelníčku.

  •     Zrychlí metabolismus a tím podpoří efektivní spalování tuků.
  •     Upřednostňuje využití tuků při fyzické námaze místo svalové hmoty.
  •     Mohou snižovat chuť k jídlu, tím přispívají ke kalorickému deficitu.
  •     Obsahují částečně látky jako předtréninkové nakopávače, proto mohou zlepšit váš výkon
  •     Zlepšuje prostup energie do mitochondrií buněk.

Spalovače tuků s kofeinem

Většina nejlepších spalovačů tuků má podobné složení. Základní účinnou látkou je kofein. Funguje v našem organismu jako stimulant, který potlačí naši fyzickou i psychickou únavu, ale kromě toho zrychlí náš metabolismus. Právě zlepšení fyzického výkonu má vliv na více spálených kalorií, a tedy i lepší hubnutí.

 

Spalovače tuků s kofeinem jsou efektivnější než spalovače bez kofeinu.

 

Spalovače tuků bez kofeinu

Pokud chodíte cvičit později odpoledne a nechcete zbytečně do těla dostávat spolu se spalovačem tuků kofein, můžete si pořídit spalovače tuků bez kofeinu. Obsahují podobné látky ve složení, jen zpravidla neobsahují kofein a guaranu, která má podobný účinek na náš organismus jako kofein. Obecně ale platí, že spalovače tuků s kofeinem jsou účinnější

Jaké další účinné látky spalovače tuků obsahují?

Nejlepší jsou komplexní spalovače tuků, tedy takové, které obsahují komplexní mix extraktů a jiných účinných látek, které nejlépe podpoří naše hubnutí. Jaké jsou tedy další oblíbené účinné látky ve složení spalovačů tuků? 

 

Nejlepší spalovače tuků mají podobné složení, mezi které kromě kofeinu a guarany patří například l-carnitin neboli karnitin..

 

L-carnitine (karnitin)

Carnitin neboli L-carnitine je důležitou aminokyselinou, potřebnou pro transport tuků do mitochondrií, kde jsou oxidovány na energii. Z toho důvodu se s oblibou karnitin používá ve spalovačích tuků. Dokonce se vžil název karnitin pro spalovač tuků a není tak ojedinělé, že lidé se ptají po „nejlepším karnitinu“.

Fordietil

Někdy se také nazývá jako Forskolin. Jedná se o sloučeninu, která se získává jako extrakt z rostliny Coleus forskohlii (Africká kopřiva) a nabudí náš organismus, tedy především metabolismus. 

Lecitin

Výhodou lecitinu je, že obsahuje cholin, který napomáhá štěpení tuků. Kromě toho ale některé studie ukazují, že lecitin může příznivě ovlivňovat hladinu LDL cholesterolu. 

 

Lecitin je hlavní složkou buněčných membrán. Zlepšuje také hladinu LDL cholesterolu. Najdete ho například v sóji.

 

Synefrin

Napomáhá cirkulaci krve, díky tomu se lépe prokrvují svaly a váš trénink je efektivnější. Kromě toho zrychluje celkově metabolismus a tím i výdej energie. 

Spalovače tuků pro muže

Mezi spalovače tuků pro muže se řadí především spalovače, které se využívají ve fitness a silovém tréninku. Jedná se o komplexní spalovače tuků, které svým složením napomáhají nejen pálit tuk, ale také třeba zlepšit výkon. Spalovače pro muže mají většinou jiné dávkování. 

 

Spalovače tuků pro muže vám mohou pomoct spálit přebytečné tuky. Bez dřiny to ale nepůjde.

 

Spalovače tuků pro ženy

Mezi spalovače tuků pro ženy se řadí spíše produkty, které jsou podle výrobce vyvinuty především pro štíhlou postavu. Spalovače pro ženy mohou mít lehce rozdílné složení a nižší hodnoty doporučeného dávkování.

 

Spalovače tuků pro ženy jsou hlavně marketingový tah. Existují především univerzální spalovače tuků.

 

Mohou spalovače pro muže užívat i ženy?

Ano, spalovače tuků rozdělené na spalovače pro muže a ženy jsou především marketingový tah a více než složením se liší svou etiketou. Ovšem složení produktu je téměř totožné, a proto není problém, aby spalovač tuků pro ženy užívali muži a naopak. Například my ve 4Fitness spalovače tuků pro muže a ženy nerozlišujeme, protože nejlepší spalovač tuků může mít jen jedno složení, stejné pro muže i ženy.

Spalovač tuku 4Fitness

Náš spalovač tuků má unikátní složení, které mohou užívat bez rozdílu muži i ženy. Tento skvělý pomocník vám při cvičení zlepší sportovní výkon a pomůže lepšímu spalování tuků. Spalovač tuků 4Fitness je vyroben z kvalitních surovin v České republice. U všech surovin laboratorně sledujeme ukazatele čistoty a nezávadnost, proto máte jistotu naprosto čistého spalovače tuků

  •     Zvyšuje odolnost proti fyzické zátěži 
  •     Zlepšuje výkonnost
  •     Napomáhá spalovat tuky 
  •     Upřednostňuje získání energie právě z tuků
  •     Snižuje tvorbu tukových zásob

 

 Ideální a univerzální spalovač před tréninkem 4Fitness vyrobený z prověřených a čistých surovin.

 

Noční spalovače tuků

Speciálním druhem spalovačů jsou noční spalovače tuků. Mají unikátní složení vyvinuté k tomu, aby docházelo k odbourávání tuků během spánku. To samo o sobě sice zní skvěle, ale přímý vliv na odbourávání tuků díky spalovačům ve spánku se ve studiích nepotvrdil. Noční spalovače tuků jsou tak především marketingovým produktem. Mnohem lepší je dát si spalovač tuků před cvičením. Noční spalovače mohou fungovat na principu zrychlení metabolismu, ale to zrovna před spánkem nemusí být žádoucí a může to celkově narušovat kvalitu spánku. 

 

Představa, že spíte a pálíte přitom tuky je hezká, ale účinnost nočních spalovačů tuků nepotvrdily žádné relevantní studie.

 

Přírodní spalovače tuků

Dalo by se říct, že naprostá většina volně prodejných spalovačů tuků je přírodní a nezávadná. Jinak by nemohly být volně prodejné. Každopádně je jasné, že některé složení spalovačů může být přírodnější, protože se skládá z prvotních surovin, které nejsou tolik chemicky upravené. Nicméně jejich složení je zase velmi podobné a základem je kofein a guarana. 

 

Jako přírodní spalovače tuků pak můžeme vnímat přímo minimálně zpracované nápoje nebo potraviny. Skvělým přírodním spalovačem je tak obyčejná káva, která nabudí váš metabolismus. Stejně tak zelený čaj, případně černý čaj. 

Dávkování a užívání spalovačů tuků

Naprostá většina komplexních spalovačů tuků se užívá před sportem, a to ve formě kapslí nebo tablet, někdy také gelu nebo prášku. Ideální je užívat doporučenou dávku spalovače tuků asi 60 minut před tréninkem. Díky tomu se budete cítit nejen plní energie, ale navíc vaše tělo bude v období tréninku pálit více kalorií, a tedy i tuků. Výjimkou jsou noční spalovače tuků, které se užívají před spánkem. 

 

Nejlepší je užívat spalovač před tréninkem, to vám pomůže nejen ke štíhlému pasu.

 

Jak se zbavit tuků

Je důležité si uvědomit, že ani ty nejkomplexnější a nejlepší spalovače tuků nespalují tuky samy o sobě. Nejde o zázračné pilulky, jak je často někteří výrobci prezentují. Spalovač před cvičením je ideální v tom, že nabudí váš organismus na trénink, pomůže vám s vytvořením kalorického deficitu a díky rychlejšímu metabolismu spálíte i více kalorií. Nicméně stejně tak důležité je změnit i váš životní styl – zkuste dodržovat naše tipy, jak se zbavit tuků. 

Jak mi pravidelný pohyb pomůže hubnout?

Pravidelný pohyb je důležitý pro vaše fyzické, ale i psychické zdraví. Pohybem spálíme mnohem více kalorií, a to už obyčejnou chůzí. Zdraví člověk by měl týdně věnovat alespoň 20 minut denně pohybu, to je 150 minut za týden. Takové je doporučení podle WHO. Nicméně více pohybu samozřejmě neuškodí. Pohyb je nezbytný pro efektivní a udržitelné hubnutí. 

Proč je důležité změnit svůj jídelníček?

Cvičení a pohyb je při shazování kil důležitý, ale bez úpravy jídelníčku je to jen 50 % úspěchu. Je důležité přehodnotit váš dosavadní jídelníček. Vyhněte se nezdravým potravinám, jako jsou oblíbená smažená jídla. Stejně tak nevařte z polotovarů. Vařte si plnohodnotná jídla z co nejméně zpracovaných surovin.

Co je to kalorický deficit?

Kalorický deficit je stav, kdy naše tělo spotřebovává více kalorií, než jich přijme. Jinak řečeno je to podmínka hubnutí. Pokud není nastolen kalorický deficit, nemůže naše tělo hubnout. Vytvořit kalorický deficit můžeme tak, že buďto více kalorií spálíme nebo méně přijmeme – ideální je kombinace. Pozor však na to, aby kalorický deficit nebyl příliš velký a nechyběla vám pak během dne energie. Pokud začne tělo spotřebovávat více kalorií, než jich přijme, bude spalovat tukové zásoby. 

V čem jsou bílkoviny lepší?

Jídelníček s vyšším obsahem bílkovin má hned několik výhod. Především bílkoviny jsou více syté, takže nebudete mít tak rychle hlad. Navíc si tělo neukládá tuky jako třeba ze sacharidů. Nicméně je potřeba i tak dbát na vyváženou stravu. 

Vyplatí se spalovač tuků na břicho?

Především ženy často hledají spalovač tuků na břicho. Jenže spalování tuků jen v určitém místě na našem těle prakticky neexistuje. Náš organismus spaluje tuky komplexně. Neexistuje žádný spalovač tuků na břicho, který by dokázal spalovat jen tuto partii. Jedná se pouze o marketingový tah a výrobcům takovýchto produktů se raději vyhněte. Pokud ale chcete posílit břišní svaly, zkuste 25 TOP cviků na břicho.

Ajax loader