Maltodextrin DE 6 | 1 kg za 99 Kč + poplatek 60,-

doporučuje
54,4 tis.
zobrazení
Platba předem na účet

9,9 Kč 0,40 €
Cena s DPH

K ceně jsou připočteny poplatky dle podmínek přípravy vlastního produktu
 
 

Namíchat vlastní mix ve VLP
Chcete své vlastní složení?
Namícháme vám libovolnou kombinaci

Maltodextrin DE 6 – výborný pomocník při dlouhodobých extrémních výkonech

Maltodextrin s dextrózovým ekvivalentem 6 v balení 1 kg za výhodnou cenu 99 Kč.
Maltodextrin DE 6 se vyrábí enzymatickou hydrolýzou z voskové kukuřice. Polysacharid maltodextrin má vysoký podíl složených cukrů a nízké zastoupení jednoduchých cukrů. Dodává energii sám, ale také podporuje využívání energie z tuků. Maltodextrin je vyhledávaný jako dostupný a dlouho fungující zdroj energie.

Složení: maltodextrin DE 6 z voskové kukuřice (waxy maize)

DE (dextrózový ekvivalent): 6
DE udává procentní podíl jednoduchých monosacharidů (dextrózy). Například DE 6 znamená 6 g dextrózy ve 100 g polysacharidů.

Profil sacharidů: glukóza 1–0,5 %, maltóza 0,5–1,5 %, trisacharidy 1–3 %, polysacharidy 95–98,4 %

Hmotnost výrobku: libovolná

Datum minimální trvanlivosti výrobku je 12 měsíců od data výroby. Maltodextrin spotřebujte do 10 měsíců od otevření. Produkt Maltodextrin neobsahuje geneticky modifikované organismy a je bezlepkový. U všech surovin laboratorně sledujeme ukazatele čistoty a zdravotní nezávadnosti.

Maltodextrin DE 6 je určen hlavně pro vytrvalostní sportovce

  • vyrovnává energetický příjem
  • vysoký stupeň polymerace zlepšuje vlastnosti tréninkového nápoje
  • maltodextrinem možné nápoj mnohem více nasytit, zvýšit jeho osmolaritu – lze použít mnohem větší jednorázové dávky
  • potlačuje hlad, pomáhá redukovat tuk (pro hubnutí je vhodný 5% roztok)
  • rychle se vstřebává
  • maltodextrin neobsahuje lepek a geneticky modifikované organismy (GMO free)
  • okamžitě se rozpouští díky aglomerovaným částicím, rychle se vstřebává

Podívejte se na další zajímavé informace o sacharidech v článku Sacharidy, rozdíly mezi nimi a jejich použití.

Maltodextrin DE 6 je rychlý a dlouhotrvající zdroj energie

Maltodextrin se nejčastěji používá jako součást sportovních nápojů při vytrvalostních sportech. Slouží jako rychlý i dlouhotrvající zdroj energie, který jednak průběžně dodává energii, jednak podporuje využívání energie z tuků.

Maltodextrin DE 6 z voskové kukuřice je důležitý během dvou hodin bezprostředně následujících po tréninku v posilovně nebo po závodě. Pro obnovení sil je nejvhodnější si připravit maltodextrinový koktejl. Je žádoucí přijmout v této době maltodextrin ve vyšším množství (1 g sacharidu na 1 kg tělesné váhy) bez přítomnosti vlákniny (vláknina vodu zadržuje) spolu se značným množstvím tekutin. Je to ideální volba pro doplnění energie z polysacharidů. Maltodextrin s dextrózovým ekvivalentem 6 dovoluje rychleji přijmout větší množství tekutin i sacharidů zároveň a dokonale je využít bez trávicích těžkostí.

Jak maltodextrin DE 6 pracuje v organismu?

Oproti maltodextrinu s DE 15 nebo 19 je maltodextrin DE 6 tvořen složitějšími vazbami cukrů, protože výchozí surovinou je vosková kukuřice. Waxy maize maltodextrin DE 6 výrazně posouvá své vlastnosti směrem k optimálnímu složení pro dlouhodobé extrémní výkony. Zbylé cukerné vazby se z největší části štěpí až v tenkém střevě. Výhodou maltodextrinu je velmi rychlá dostupnost v organismu a následné, pozvolné uvolňování dalšího cukru do krve. Maltodextrinem lze takto elegantně vyřešit základní nevýhodu monosacharidu dextrózy. Při konzumaci jednoduché dextrózy totiž dochází k velmi rychlému přenosu cukru do krve, na což organismus reaguje zvýšeným využíváním cukru jako paliva. Dále se tento okamžitě dostupný zdroj energie snaží ukládat do svalů a přebytek do tuků. Po rychlém vyčerpání energie, které následuje, dojde k totálnímu útlumu. Maltodextrin DE 6 umí porci energie rozprostřít a útlumu předejít.

Maltodextrin DE 6 zlepšuje a prodlužuje výkon

Maltodextrin v nabídce 4FITNESS se vyrábí z kukuřičného škrobu, je téměř bez chuti, nenese zápach ani texturu po škrobu, nemá prakticky žádnou sladivost. Oproti škrobům v běžné stravě maltodextrin nabízí účinnější vstřebatelnost, vyladěnou skladbu polymerů, včasnější nástup regeneračních procesů a stálou dostupnost energie (dáno délkou řetězců).

Tento polysacharid dokáže výrazně zlepšit a prodloužit sportovní výkon. Přidáme-li maltodextrin do nápoje, zlepší vstřebatelnost tekutiny a zároveň dodá energii pro svaly. Maltodextrin zabraňuje nechtěnému stavu tzv. přepitosti (těžký žaludek) z čisté vody. Oproti jiným sacharidům, zejména škrobům, je maltodextrinem možné roztok mnohem více nasytit, zvýšit jeho osmolaritu. Středně dlouhé a dlouhé řetězce maltodextrinu zabraňují kolísání cukru v krvi sportovce, stabilizují hladinu krevního cukru (glukózy). Díky tomu maltodextrin zahání malátnost, pocit slabosti a hladu. Dodá energii a sílu pro svalovou práci v době, kdy to aktuálně potřebujete.

Doporučené využití a dávkování produktu Maltodextrin DE 6

Předzávodní užití: 3 až 4 hodiny před závodem (běh, cyklistika) doporučujeme konzumovat 3–5 g sacharidů na kilogram tělesné váhy, tedy porci v rozmezí 200–400 g. Vrchovatá polévková lžíce = 10 g.

Pro obnovení sil je nejvhodnější si připravit maltodextrinový koktejl. Je žádoucí přijmout v této době maltodextrin v množství 1 g sacharidu na 1 kg tělesné váhy spolu se značným množstvím tekutin, ale bez přítomnosti vlákniny (vláknina vodu zadržuje).

Maltodextrin DE 6 je přímo stvořen k přípravě speciálních energetických drinků s vysokou mírou nasycení. Použití nachází nejen v energizačních nápojích, ale i v potréninkových regeneračních nápojích.

Stupeň polymerace (DP) produktu Maltodextrin DE 6 v % zastoupení

DP1

0,9

DP2

0,9

DP3

1

DP4

1,1

DP5

1,3

DP6

1,4

DP7

1,5

DP8

1,4

DP9

1,4

>DP9

89,1

Může se vám také hodit odměrka:


Může se vám také hodit dóza:

Nutriční hodnoty (na 100 g): Nutriční hodnoty (na 60 g):
Energetická hodnota 1620 kJ 972 kJ
Energetická hodnota 381 kcal 228,6 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené mast. kys. 0 g 0 g
Sacharidy 94,2 g 56,52 g
z toho cukry 2 g 1,2 g
Bílkoviny 0,3 g 0,18 g
Vláknina 0 g 0 g
Sůl 0,25 g 0,15 g

Podobné produkty

Ajax loader