Jakub Prchal: začátek s předsoutěžní přípravou

Je tady únor a už pomalu začínám se svou předsoutěžní přípravou.

Mým cílem je obhájit zlato z minulých let a dovézt si tak z Mistrovství ČR 2013 čtvrtý titul Mistra ČR. Tento rok budu závodit naposled v dorostenecké kategorii a tak bych si přál startovat s takovou formou, na kterou budu později rád vzpomínat.

Na konci prosince jsem vážil něco přes 93kg, ale nyní jsem svalovou hmotu trochu zkvalitnil a má váha pohybuje něco přes 90kg. K snídani si dávám 100g ovesných vloček s odměrkou proteinu + multivitamin a omega 3. Dále mám třikrát denně 200g hovězího masa se 150g rýže a zeleninou, hned po tréninku si dávám BCAA + glutamin za 20 min. Občas cykluji kreatin. Po tréninku jednu odměrku proteinu a maltodextrinu.
Před spaním si dávám tribulus a nakonec tvaroh s proteinem.
K tomu denně vypiju cca 4 litry vody.
 
Běžně v tréninku nepoužívám velké zátěže, ale jednou za čas si zkusím zvednout i nějakou větší váhu. Na bench pressu vytlačím 2x 130kg, při tlacích na šikmé lavici udělám s 52kg jednoručkami 5 opakování, na mrtvý tah zvednu 5x 200kg a na dřep 2x 220kg. Aktuálně mám od Vládi Pajiče sestavený trénink ve stylu 2+1, ale myslím, že mi jej zase brzy změní, každopádně musím uznat, že se mi ty jeho tréninky opravdu líbí, ale hlavně mi pomáhají se dál zlepšovat, bez toho aniž bych nějak dlouho stagnoval.
 
Je rozdíl si trénink sestavit sám, a nebo si ho nechat někým zkušenějším sestavit, tohle je pro mě další změna, impulz pro další krok vpřed. Když jsem jel pod jeho dohledem trénink stehen, bylo to opravdu peklo, teda spíš ráj – bolest nohou jsem pak cítil ještě pět dní po tréninku…
 
Facebook a Instagram
 
„Pokud budete vždy dělat to, co jste vždy dělali, vždy dostanete to, co jste vždy dostali“ – Ronnie Coleman
 
 
 
 
 

 

Ajax loader