Kanoistka Martina Satková se představuje

Ahoj všem!

Jmenuji se Martina Satková a miluji sport. Jsem pro každou sportovní aktivitu, ale absolutně nejvíce a naplno se věnuji KANOISTICE NA DIVOKÉ VODĚ. Jedná se konkrétně o vodní slalom a sjezd. Tomuto sportu se vrcholově věnuji již 11let. Jsem reprezentantkou ČR, nejen v juniorské, ale i dospělé kategorii.

Jak jsem se dostala právě ke kanoistice? Jednoduše díky staršímu bratrovi, který začal o dva roky dříve. Brával mě na tréninky, a jakmile jsem si to vyzkoušela, už jsem u toho zůstala až do teď. Tento sport mě velmi naplňuje. Začínala jsem v oddíle, kde byli jen kluci starší než já a tak mě velmi pomohl můj trenér, který mě i přes moji počáteční nešikovnost brával na všechna soustředění.

Kanoistika je převážně letní sport na řece, avšak já trénuji na vodě, i když je zima a to vám mohu říct, že se raději vidím někde v teplé posteli s čajem. Už je to ale pěkných pár let, co mě stále více přitahuje být zmrzlá na vodě a dělat vše tak rychle, abych se zahřála.

Trénuji každý den, ale jsem přeci jen obyčejný člověk, tak občas přijdu na trénink trochu jako lenoch. Ale stačí chvilka na vodě a jakmile se mi rozproudí krev, zapomenu na to že se mi dnes nechtělo a opět jsem v rytmu dělat to naplno. O víkendu máme závody, na které se vždycky moc těším. Je to pro mě něco, co mi dodává sílu a mám pak mnohem lepší náladu, i když se třeba nedaří. Jsem velmi všestranná, a tudíž mám speciálně přizpůsobené tréninky podle toho, co za důležitý závod mě zrovna čeká. Během týdne rozvíjím jak sílu, tak i rychlost a vytrvalost. Na tomto sportu mám nejraděj ten adrenalin na vodě a to, že jedu sama za sebe( jelikož nejsem moc týmový hráč ). A také to, že se potkávám s lidmi, kteří mají rádi tento sport stejně tak, jako já.

Závody v ČR mám ráda například ve Špindlu nebo na Lipně, protože tam je voda opravdu hodně divoká. Nejčastější závody jsou v Praze, Českých Budějovicích apod…na uměle vytvořených slalomových kanálech. V Brně takový kanál bohužel nemáme, což je velká škoda. Já si s tím ale hlavu více lámat nemohu a proto musím být o to všestrannější a musím si rychle zvykat na nový terén. A vlastně mě to i baví, jelikož musím být kreativnější a musím více přemýšlet.

Díky kanoistice jsem procestovala již mnoho zemí. Mimo cestování po Evropě jsem byla i v Austrálii, Brazílii a USA na mistrovství světa a v Číně na YOG, což byla světová mládežnická olympiáda v roce 2014. Na Mistrovství světa juniorů jsem získala mnoho medailí a mým velkým cílem je jet na olympiádu do Tokia 2020. Do té doby se chci kanoistice věnovat naplno s tím, že budu každý rok usilovat nejprve o reprezentaci ve všech kategoriích a poté o medaile na evropských a světových šampionátech.

Nejlepší výsledky 2014/2015

2014: V tomto roce jsem se účastnila mnoha Mistrovství Světa i Evropy za juniorskou i seniorskou reprezentaci. Z těchto disciplín jsem dovezla 6 individuálních cenných kovů a 5 medailí z kategorie družstev. Mimo jiné jsem byla na Letních olympijských hrách mládeže (YOG), kde jsem získala stříbrnou medaili.

2015: V tomto roce jsem byla na MS ve Vídni, kde jsem se prosadila mezi nejlepšími dospělými a dovezla jsem 2 medaile. O měsíc později se konalo MSJ v USA. Zde jsem obhájila loňské výsledky a dovezla jsem si celkem 6medailí (z toho 5 zlatých). V srpnu proběhlo MEJ v Polsku. Zde jsem získala 1x1.místo a 1x2.místo. V Brazílii na MSJ jsem získala 1.místo a 4.místo.

Pokud se jedná o MČR, tak jsem zvítězila ve všech lodních kategoriích (tj. kajak a singlkánoe).

Na spolupráci s firmou 4fitness.cz se velmi těším a věřím, že tato kvalitní suplementace mi pomůže dosáhnout všech mých cílů. Tak mi držte palce a sledujte mé úspěchy i na stránkách Facebook:)