HMB hydroxymetylbutyrát | 1 kg za 790 Kč + poplatek 60,-

doporučuje
129,7 tis.
zobrazení
Platba předem na účet

79 Kč 3,08 €
Cena s DPH

K ceně jsou připočteny poplatky dle podmínek přípravy vlastního produktu
 
 

Namíchat vlastní mix ve VLP
Chcete své vlastní složení?
Namícháme vám libovolnou kombinaci

HMB – hydroxymetylbutyrát pro zkvalitnění svalové tkáně a zvýšení fyzické síly

HMB neboli hydroxymetylbutyrát s přídavkem kalcia ve výhodném balení 1 kg za cenu 790 Kč.
HMB je jako derivát větvené aminokyseliny L-leucinu často užívaný ke zvýšení fyzického výkonu, podporu stavby svalové tkáně a proti odbourávání bílkovin při fyzické zátěži.

Hmostnost: libovolná

Složení: kyselina 3-hydroxy-3-methylbutanová 84 %, kalcium 15 %

Datum minimální trvanlivosti výrobku je uvedeno na obalu. Po otevření spotřebujte nejpozději do 10 měsíců. U všech surovin laboratorně sledujeme ukazatele čistoty a zdravotní nezávadnosti.
Podívejte se na výsledky kontrol akreditované laboratoře.

HMB zlepšuje kvalitu svalů

 • brzdí rozpad svalů při extrémní zátěži nebo vlivem věku
 • udržuje svalovou hmotu při přerušení tréninku
 • již po 14 dnech zvyšuje sílu
 • posouvá nahoru hranici přetrénování 
 • snižuje vylučování hormonu kortizolu katabolického pro svaly 
 • přispívá ke svalové regeneraci
 • je nezbytný pro syntézu cholesterolu, výstavbu buněčných membrán a steroidních hormonů

HMB upravuje energetickou rovnováhu

HMB (hydroxymetylbutyrát) je derivát větvené aminokyseliny L-leucinu a je považován za antikatabolickou ketokyselinu. HMB se v malém množství nachází v našich tkáních. Antikatabolická ketokyselina HMB omezuje rozklad (odbourávání) svalů, který nastává v důsledku intenzivní zátěže svalů nebo změn způsobených stářím. K tomuto rozkladu bez HMB přirozeně dochází při každém náročnějším sportu, který dosahuje na výkonnostní maximum cvičence. Rozklad svalů probíhá každodenně, aby existovala rovnováha mezi energetickým příjmem a výdejem.

HMB dovede tyto procesy upravovat. Organismus reguluje množství svalů podle energetické bilance. Vidíme tedy, že organismus vychází z celkem krátkodobé situace, dlouhodobější vývoj pro něj zůstává neznámou, případně se snaží rychle adaptovat. HMB pomůže zastavit rozpad (odbourávání) svalů. V důsledku hladovění nebo příliš dlouhého tréninku může v organismu nastat mnohem těžší svalový katabolismus, tj. větší odbourávání svalů, než bychom si přáli. Použitím HMB tomu předejdeme. Dokáže efektivně zvyšovat poměr čisté svalové hmoty na úkor tuku.

Co HMB nabízí?

 • přinejmenším udržení stávající svalové hmoty působením HMB
 • růst síly při pravidelném užívání HMB
 • zvýšenou novotvorbu svalové hmoty
 • účinnější regeneraci
 • dobrou cenu za jednu porci oproti dostupným alternativám
 • bez problému se snáší s ostatními doplňky výživy
 • účinné kombinace HMB jsou například s kreatinem nebo s glutaminem

Co by vás mohlo o HMB zajímat

Konzumací HMB se snažíme omezovat působení kortizolu na rozklad svalů na jednotlivé aminokyseliny. Hydroxymetylbutyrát by touto cestou měl udržovat dusíkovou bilanci cvičence, chránit svalové bílkoviny a působit přírůstky svalů. Svalový přírůstek při užívání HMB by se měl projevit zkvalitněním svalové tkáně a zvýšením síly sportovce.

Některé studie o HMB však také uvádějí i vliv HMB na počet provedených cviků. Využití HMB proto může být mnohostranné a cílené na všechny typy sportů, u kterých je žádoucí omezení proteinového rozkladu nebo vysoký počet opakování (cyklů). HMB se nejčastěji využívá v závodní sezóně, aby zabránil přetrénování, nebo v přípravě, aby pomáhal překonat výkonnostní stagnaci. Avšak vzhledem k tomu, že existuje množství studií jak potvrzující masivní účinek HMB, tak zároveň zpochybňující takto výrazné působení, má se obecně za to, že čím horší je výchozí stav jedince (čím potřebnější HMB je), tím lepšího účinku by užitím HMB mělo být dosaženo. Plná účinnost HMB nastává po 14denním nepřerušovaném užívání spolu s cvičením.

S věkem pochopitelně klesá tělesná výstavba svalových bílkovin. Stejně tak potřeba příjmu bílkovin a aminokyselin ze stravy. Přirozeně se vyplavuje více kortizolu a svalový katabolismus převládá. Použití HMB se právě proto nabízí i v těchto situacích, dále při poúrazových stavech nebo při špatné fyzické kondici.

Jak HMB funguje, jak jej dávkovat

HMB funguje podobně jako L-leucin, avšak jeho výhodou je, že nabízí vyšší účinnost a víceméně plošné užívání. Proto např. pro muže o váze 80 kg stačí denní příjem okolo 4–6 g HMB. Toto množství je srovnatelné s příjmem 10x vyššího množství L-leucinu. HMB však nemůže být jako energie pro svaly „znehodnocen“, jako se to může stávat v případě L-leucinu, HMB cíleně zabraňuje rozpadu svalů. Organismus se díky zvýšené hladině HMB vlastně domnívá, že příjem L-leucinu je vysoký, a reaguje na to útlumem katabolických procesů ve svalech a zvýšením procesů anabolických. Uvědomíme-li si, že svalový katabolismus za jediný den pohltí největší část nově vytvořené svalové hmoty, slibuje HMB poměrně lákavé přírůstky svalů. Zejména v kulturistice, fitness nebo při posilování s nízkým katabolismem, ale i kvalitní regeneraci ve vytrvalostních disciplínách s vysokým katabolismem.

Doporučený denní příjem HMB okolo 4–6 g (rovná čajová lžička = 2 g) můžete rozdělit do 3 dávek během dne. Během tréninkových dnů konzumujte jednu dávku ihned po tréninku a dvě zbylé dávky současně s jídlem. Ostatní dny užívejte vždy 1 dávku k snídani, obědu a večeři.

Upozornění k HMB

Má výrazně nepříjemnou chuť! Eliminuje se například vmícháním HMB do lžičky medu. Vyvarujte se styku prášku se sliznicí očí a dýchacích cest.

Může se vám také hodit odměrka:

Nutriční hodnoty (na 100 g): Nutriční hodnoty (na 4 g):
Energetická hodnota 1428 kJ 57,12 kJ
Energetická hodnota 336 kcal 13,44 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené mast. kys. 0 g 0 g
Sacharidy 0 g 0 g
z toho cukry 0 g 0 g
Bílkoviny 84 g 3,36 g
Vláknina 0 g 0 g
Sůl 0 g 0 g

Podobné produkty

Sleva max. 5000 Kč na 1 nákup.

SLEVOVÝ KÓD: VELKO10

Nakupte se slevou 10 % na tyto výrobky: CFM90 2 kg v počtu 2x | izolát syrovátkového proteinu v počtu 4x | HMB v počtu 1x | HMB 400 tbl v počtu 3x | L-lysin v počtu 2x | hrachový protein v počtu 5x | psyllium v počtu 2x | hydro syrovátkový protein v počtu 2x | konopný protein v počtu 3x | L-lysin v počtu 2x. V košíku zapněte akční kód VELKO10, pokud v něm máte výrobek minimálně v uvedeném počtu. Sleva max. 3000 Kč na 1 nákup. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

hodo4UF

293 Kč 11,42 €
Ajax loader