MČR 1. místo Jakuba Prchala v dorostu v mistrovské soutěži v kulturistice

Nedávno skončily jarní mistrovské soutěže v kulturistice, na které jsem se celý rok připravoval.

První část mých letošních závodů, kde jsem otestoval svou formu, se konala v Ostravě. Bylo to Mistrovství Moravy a Slezska, což byl můj letošní první závod. Vstával jsem brzy ráno a natřel na sebe první vrstvu soutěžní barvy a pak jsem vyrazil spolu se svým o rok mladším kamarádem a trenérem na místo konání v Ostravě. Hned po příjezdu jsme byli vyzvání k prezentaci závodníků, kde jsem se zvážil a vylosoval si své soutěžní číslo. Display na váze ukázal 77,1kg a mým vylosovaným číslem bylo číslo 17. Závodil jsem v kategorii dorostu nad 72kg a v klasické kulturistice juniorů. V dorostencích jsem nakonec vybojoval druhé místo a v juniorech jsem získal bronz těsně za svými o čtyři roky staršími soupeři. 
 
Svou vrcholnou formu mé přípravy jsem plánoval právě na Mistrovství ČR, konané o týden později. Závěrečná příprava na tuto soutěž vypadala jinak a rozdíl byl znát, svaly vypadaly vyrýsovanější a tvrdší. Závody se konaly v Rumburku, což je na druhé straně republiky, a tak jsme na místo vyrazili spolu s mým kamarádem a trenérem o den dříve, abychom se ubytovali. Když jsme se ráno vzbudili, sbalili jsme si své věci a odjeli na místo soutěže. Na prezentaci závodníků jsem si vylosoval číslo 29 a váha se mi podařila stáhnout na 76,4kg, soutěž byla skvěle organizovaná a i čas rychle utekl. V kategorii juniorů jsem opět získal bronzovou medaili a v kategorii dorostu se mi podařilo vybojovat zlato, mistrovský titul, ze kterého jsem měl pochopitelně obrovskou radost a taky jsem ho vůbec nečekal.
 
 
Tři měsíce jsem držel přísnou dietu, za tu dobu jsem dokázal shodit cca 12kg, 14 dní po závodech, a můj jídelníček opravdu moc „dietní“ není, dopřávám si všechno, co jsem za celý ten čtvrtrok nemohl, to ostatně dokazuje i ručička na váze, 14 dní po závodech ukazuje stejnou hodnotu, jakou ukazovala právě před těmi třemi měsíci. Nyní bych si chtěl dát od závodních prken chvíli pokoj a udělat si takovou větší objemovou přípravu než tomu bylo dosud, protože bych chtěl nabrat opravdu hodně svalové hmoty, abych pak mohl zvážit třeba účast na mezinárodních soutěžích jako je například mistrovství Evropy. 
 
Celou svou předsoutěžní přípravu jsem jel suplementaci na produktech od 4fitness.cz, protože jsem si u nich stoprocentně jistý, že obsahují to, co je napsáno na etiketě, což u zahraničních výrobců říci nemohu. Užíval jsem doplňky jako je glutamin, BCAA, hydro protein, HMB, tribulus a samozřejmostí byla i kloubní výživa. Všechny výrobky se mi osvědčily, protože jsem díky nich dokázal udržet svalovou hmotu i v tak razantní dietě, jako byla příprava na závody.
Sponzoring Jakuba
 
Facebook a Instagram

 

Ajax loader