Kanoistka Martina Satková se představuje

Ahoj všem!

Jmenuji se Martina SATKOVÁ, sportovkyně tělem i duší. Miluji sport a fitness, ale absolutně nejvíc naplno se věnuji KANOISTICE NA DIVOKÉ VODĚ. V tomto sportu jsem profesionální závodnicí v disciplínách vodní slalom a sjezd na kajaku i kánoi. Začala jsem ve svých 8 letech, nyní jsem dlouholetou českou reprezentantkou ve své věkové kategorii i v kategorii dospělých.

 

Něco málo o mně:

Ročník 1998, znamení lva a jsem rodilá Brňačka. V Brně jsem vystudovala klasické gymnázium a teď makám na VŠ obor ekonomika a management v Praze, kam jsem se přestěhovala a také tady trénuji. Mám také velmi úspěšné sourozence Gabču a Adama, se kterými sdílíme naše sportovní životy.

 

Jak jsem se dostala právě k vodě? Docela jednoduše díky staršímu bratrovi, který začal o dva roky dříve. Brával mě s sebou na tréninky a závody a já jsem toužila si jízdu na lodi také vyzkoušet. No a od té doby jsem u toho zůstala, je to můj životní styl, moje záliba, můj koníček i částečně moje práce.

 

 

Co je to vlastně kanoistika?

Kanoistika je převážně letní sport na řece. Na lodi (kánoi nebo kajaku) se snažíte projet vytyčenou trať na divoké vodě zdolat za co nejrychlejší čas. Je důležité se žádné brány nedotknout, a hlavně projet všechny, jinak jsme inkasováni trestnými vteřinami, a to se rozhodně nevyplatí. Když říkám letní sport, trochu se u toho usmívám. Trénuji na řece celý rok. V zimě, v létě, v mrazu, při 40 stupních, prostě kdykoliv. Takže rozhodně se občas místo tréninku vidí v posteli s horkým čajem….

Trénuji každý den a přes víkendy máme většinou volnou neděli. Přes sezonu patří víkend závodům a přes rok máme spoustu týdenních až měsíčních soustředění. Jezdíme na zimní přípravu do Austrálie nebo do Spojených arabských Emirátů, kde využíváme lepšího počasí pro kvalitní tréninky. Máme mnoho přípravných fází a každému se musí upravit na míru. Každý jsme jinak silově a fyzicky vybavení, ale samozřejmě se musí rozvíjet všechno. A to, co nás nejvíc nebaví nebo nám nejde?? To potřebujeme nejvíc.

 

Martina Satková kajak

 

Ale jsem přeci jen obyčejný člověk, tak občas přijdu na trénink trochu jako lenoch. Ale stačí chvilka na vodě a jakmile se mi rozproudí krev, zapomenu na to že se mi dnes nechtělo a opět jsem v rytmu dělat to naplno. O víkendu máme závody, na které se vždycky moc těším. Je to pro mě něco, co mi dodává sílu a mám pak mnohem lepší náladu, i když se třeba nedaří. Jsem velmi všestranná, a tudíž mám speciálně přizpůsobené tréninky podle toho, co za důležitý závod mě zrovna čeká. Během týdne rozvíjím jak sílu, tak i rychlost a vytrvalost. Na tomto sportu mám nejraděj ten adrenalin na vodě a to, že jedu sama za sebe( jelikož nejsem moc týmový hráč ). A také to, že se potkávám s lidmi, kteří mají rádi tento sport stejně tak, jako já.

 

 

Na tomto sportu mám nejvíc ráda adrenalin, rychlé rozhodování a reakce, přátelský až možná rodinný duch mezi vodáky a samozřejmě tvrdou dřinu, závody a vítězství. Bohužel nikdo nemůže vyhrávat pořád. I já jsem zažila spoustu krutých a těsných porážek, ale bez nich by nikdy nebyli vítězové. Každá chyba mě posouvá dál, někdy jiným směrem a já se ráda učím. Už jsem několikrát zakopla a spadla, ale pořád tento sport a jakýkoliv jiný miluji a žiji na plno.

 

Martina Satková canoe WRR

 

V Česku máme závody nejčastěji v Praze – Troji, ve Veltrusech, v Roudnici nad Labem, Českých Budějovicích a pak na přírodních řekách ve Špindlu, na Lipně, Čeňkově pile……

Závody v ČR mám ráda například ve Špindlu nebo na Lipně, protože tam je voda opravdu hodně divoká. Nejčastější závody jsou v Praze, Českých Budějovicích apod…na uměle vytvořených slalomových kanálech. V Brně takový kanál bohužel nemáme, což je velká škoda. Já si s tím ale hlavu více lámat nemohu a proto musím být o to všestrannější a musím si rychle zvykat na nový terén. A vlastně mě to i baví, jelikož musím být kreativnější a musím více přemýšlet.

Díky kanoistice jsem procestovala již mnoho zemí. Mimo cestování po Evropě jsem byla i v Austrálii, Brazílii a USA na mistrovství světa a v Číně na YOG, což byla světová mládežnická olympiáda v roce 2014. Na Mistrovství světa juniorů jsem získala mnoho medailí a mým velkým cílem je jet na olympiádu do Tokia 2020. Do té doby se chci kanoistice věnovat naplno s tím, že budu každý rok usilovat nejprve o reprezentaci ve všech kategoriích a poté o medaile na evropských a světových šampionátech.

 

 

Na spolupráci s firmou 4fitness.cz se velmi těším a věřím, že tato kvalitní suplementace mi pomůže dosáhnout všech mých cílů. Úvodem jsem od 4fitness.cz dostala Omega 3.

 

 

Výsledky:

Veškeré moje výsledky mám sepsané na svých stránkách http://martinasatkova.cz/vysledky/ , tady se mohu podělit o nejnovější úspěchy.

2019

 • Mistryně světa ve sprintu na C1

 • sedmi-násobná Mistryně světa v U23 na šampionátu v klasickém sjezdu, sprintu individuálních i týmových disciplín.

 • vicemistryně Evropy v U23 ve slalomu

 • Mistryně světa v týmech U23 slalom

 

2018

 • čtyř-násobná Mistryně světa dospělých ve sjezdu na divoké vodě

 • 3.místo na MS C1 ženy týmy

 • 6x zlato na ME U23 ve sjezdu na divoké vodě

 

2017

 • Mistryně Evropy 3x C1 ženy U23

 • 4.místo individuální kategorie ME

 • Mistryně světa 3kc1 ženy Sprint

 • 2.místo MS dospělých C1 ženy sprint

 

Nejlepší výsledky 2014/2015

2014: V tomto roce jsem se účastnila mnoha Mistrovství Světa i Evropy za juniorskou i seniorskou reprezentaci. Z těchto disciplín jsem dovezla 6 individuálních cenných kovů a 5 medailí z kategorie družstev. Mimo jiné jsem byla na Letních olympijských hrách mládeže (YOG), kde jsem získala stříbrnou medaili.  

2015: V tomto roce jsem byla na MS ve Vídni, kde jsem se prosadila mezi nejlepšími dospělými a dovezla jsem 2 medaile. O měsíc později se konalo MSJ v USA. Zde jsem obhájila loňské výsledky a dovezla jsem si celkem 6medailí (z toho 5 zlatých). V srpnu proběhlo MEJ v Polsku. Zde jsem získala 1x1.místo a 1x2.místo. V Brazílii na MSJ jsem získala 1.místo a 4.místo.

Pokud se jedná o MČR 2015, zde jsem zvítězila ve všech lodních kategoriích (tj. kajak a singlkánoe).

 

Z oblasti fitness:

Rozhodně nejsem žádná fitneska, ale zajímá mě zdravý životní sty, ráda cvičím v posilovně jak sílu, tak i kondici, někdy máme crossfitové tréninky a již několik let dělám jógu. Zdravá strava je pro mě hodně důležitá a chci svému tělu dodávat vše potřebné. I proto jsem vděčná za spolupráci s 4fitness.cz, díky nim mohu být silnější při cestě za mými sny a vrcholy.

Martina Satková a yoga

Co z doplňků sportovní výživy používám??

Rozhodně protein! Teď sem si straně moc oblíbila příchuť vanilka nebo jahoda. Díky 4fitness jsem objevila i jídla od KetoFit, která využívám převážně na svačinky. Mám ráda proteinové omelety nebo čoko pudink. Ten mám vždy připravený do minutky a mám ho často i na snídani nebo jako večerní sváču. Na co nedám dopustit jsou proteinové palačinky, které si dělám hodně často. Jednoduchá příprava a dokonalá chuť!! Množství si dělám zrovna podle pocitu a jen s trochou jogurtu nebo i samotné jsou ideálním startem do každého dne. Kdykoli byste chtěli znát můj názor nebo tip na produkty, nebo se chtěli dozvědět něco víc, určitě mi dejte vědět prostřednictvím sociálních sítí

Držte mi palce a sledujte mé úspěchy i na Facebook:) nebo Instagramu

Facebook – https://www.facebook.com/satkovamartina/

Martina Satková - http://martinasatkova.cz/

IG- www.instagram.com/martinasatkova/ :)

Těšte se na další články a zatím ahoj ;-)

 

Ajax loader