Jarní Mistrovské soutěže 2013 - forma Jakuba Prchala

Jarní Mistrovské soutěže 2013 jsou už za dveřmi a do Mistrovství Moravy dorostu a juniorů zbývá pouhých 6 týdnů diety a tvrdé dřiny, která rozhodne o finální formě, se kterou se budu prát proti svým soupeřům, kterých vypadá, letos nebude málo. Ať už jich ve výsledku bude dost nebo málo, je to jedno… ze závodů totiž nebude chtít nikdo odjet v poražený a věřím, že i ostatní závodníci dělají vše proto, aby předvedli tu nejlepší formu pod sluncem, v tomto případě silnými světly reflektorů, které nás budou na pódiu obklopovat. Aby se veškerá ta roční práce zúročila, budu muset přijít s opravdu kvalitní formou, se kterou se budu prezentovat. Existuje jen jedna cesta, kterou jde opravdu dobré soutěžní formy dosáhnout a tou je striktní dieta spojená s tvrdým tréninkem. Ten kdo opravdu chce, může dosáhnout skvělých výsledků a přijít na závody opravdu „ostrý jako břitva“ a já opravdu chci!

V sobotu ráno jsem navážil cca 84kg, váha pomaličku padá dolů, množství podkožního tuku se taky zmenšuje a mé svaly jsou den ode dne vyrýsovanější. Motivace se hýbe na hodnotě okolo 100%, avšak stále stoupá :) Nyní mám od Vládi Pajiče nově sestavený trénink stylu 5+1 a musím říct, že mě stále nepřestává překvapovat, jaké „srandičky“ si pro mě přichystal, no a pak že nestíhám po tréninku nohou autobus… :) Můj tréninkový rozpis partií nyní vypadá asi takto:

1. den: Stehna, lýtka, břicho; 2. den: Prsa, biceps, břicho; 3. den: Záda, trapézy, břicho; 4. den: Nohy, lýtka, břicho; 5. den: Ramena, triceps

Má dieta vypadá docela jednoduše, nemůžu říct, že by byl jídelníček nějak pestrý, jelikož si jídlo vařím vždy večer na další den, to už mám po tréninku a na nějaké hraní s jídlem, nebo vyvařování nemám chuť ani čas, vše se snažím připravit co možná nejrychleji, abych mohl jít co nejdříve spát, protože spánek je jedním z nejdůležitějších faktorů, které pak ovlivní celý následující den. Když jdu někdy spát opravdu pozdě, protože se například musím učit do školy, tak se to v dalším dni projeví. Nejen že ráno téměř nemůžu vstát z postele a pak ve škole jsem sotva schopný vnímat pár slov učitelů, ale když vyučování skončí a směřuju do posilovny na trénink, musím do sebe doslova narvat pořádnou dávku kofeinu, abych se konečně trochu probral a byl schopný tvrdě trénovat. Pak už jen nějak doběhnu autobus, který mě odveze domů, a celý cyklus se může opakovat, proto tak miluju víkendy :) Ráno snídám většinou vločky s proteinem, a pak už celý den jen rýže a maso ve stále se měnícím množství, nakonec tvaroh s proteinem a můžu jít spát. V docela velkém množství užívám BCAA a l-glutamin, které piju během tréninku ještě s l-argininem a někdy, když mám málo sacharidů, tak je piju na ochranu svalů před katabolismem prakticky po celý den. Když posbírám veškerý můj denní příjem vody, tak je to něco přes 5 litrů. Dietu mi Vláďa sestaví vždy na týden dopředu, podle toho jak se posunuje má forma, někdy mám vysoko-sacharidové vlny, někdy mám zas sacharidů méně a někdy mívám třeba týden, kdy mám dávku sacharidů i bílkovin konstantní. Například tento týden vypadal můj denní příjem (sacharidy/bílkoviny) takto: Po: 150/210g; Út: 300/170g; St: 0/255g; Čt: 150/255g; Pá: 600/105g; So: 400/190g; Ne: 0/210g.

Závěrem bych chtěl říci jen jedno… Moc se těším na svou formu za pár týdnů!! :)

 

Ajax loader