Ajax loader

Zimní přípravy a výživa triatleta Jiřího Kaluse

Příprava na závodní sezónu byla letos opravdu tvrdá. Zima mi neumožnila moc kvalitních kilometrů u nás, a tak jsem se vydal hned na čtyři soustředění v teple.
Na první tréninkový kemp jsme v únoru z Budapeště odletěli na Lanzarote na Kanárské ostrovy, a to pouze ve dvou. Strávili jsme zde týden, a poté jsme si pobyt ještě o další týden prodloužili. Kromě najíždění kilometrů na „rovinách“ jsme zabrali druhý týden také na plavání a zpevňování středu těla. Vařili jsme si sami, a tak velkou roli hrála právě strava od 4fitness, tedy přesněji puding jako svačinka a sacharidy s BCAA ihned po tréninkové jednotce.

Na své druhé soustředění jsem nemusel dlouho čekat, a necelý týden po návratu domů jsme se vydali se sparingem, který byl se mnou na Lanzarote, a ještě s bývalým reprezentačním cyklistou, na týdenní soustředění. Tentokrát jsme pouze vyměnili Lanzarote za další sopečný ostrov - Tenerife. Jak jsem dříve psal, že na Lanzarote jsou „roviny“, na Tenerife žádná rovina není. Běžecké tempové tréninky (4km – 3km – 2km) jsem musel podstoupit na asfaltu, kde jsem běhal 200m tam a 200m zpátky. Poprvé jsem se letos šel po kole vykoupat do moře. Teplota však ještě nebyla ideální, a bez neoprenu jsem vydržel 40minut. Plavání i běh šli tedy trochu bokem, což mi až tak nevadilo, jelikož potřebuji potrénovat především kolo. Kilometry sice tolik neubývaly, ale zato minuty a hodiny ano. Například, jeden den jsme si naložili na talíř 180km dlouhou trasu s převýšením přes 4000m. Zvládli jsme to za 8hodin, a zdolali jsme i nejdelší kopec v Evropě. Celkem cca 50km dlouhý a nejvyšší bod 2307m.n.m. Kromě tréninků jsme museli zajet i do hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Byla to pecka, a již teď se plánuji vrátit zpět na Tenerife. Tento ostrov má opravdu své kouzlo.

Doma v Brně jsem strávil další týden a hned potom s týmem hurá na Malorku. Ubytováni jsme byli v hotelu s polopenzí na západním pobřeží ostrova. Kvůli opravám místního bazénu jsme na kole dojížděli na jiný bazén, vzdálený cca 10km.To nám ale nevadilo, mohli jsme si tak udělat přechod ihned po plavání, který do triatlonu perfektně pasuje. Kromě švédských stolů jsem si stále nemohl vynachválit účinky sachariďáku a BCAA. Na Malorce jsme zase vyjeli nejprudší kopec Malorky, který byl sice asi jen 2km dlouhý, ale stoupání v některých místech dosahovalo až neuvěřitelných 30%!!! Kromě kola jsme stihli dva běžecké tempové tréninky a celkem jsme zde strávili 10 dní.

Moje poslední soustředění bylo k blížící se sezoně nejnáročnější. Spolu s reprezentací jsme se vydali opět na Malorku, tentokrát na její východní pobřeží. Ubytováni jsme byli v komplexu s bazénem (venkovním i vnitřním), saunami, vířivkou a celkové zázemí a služby byli nadstandartní. Každý den nás čekal jeden nebo dva tréninky na ANP (Anaerobní prah), takže jsme si opravdu mákli. Strávili jsme zde celkem 14dní. Každý den nás čekalo plavání (střídalo se lehké s těžším). Na kole opakované kopce, jízda ve skupinách či přechod z kola na běh.
Soustředění bylo moc fajn, jen jsem nepochopil trénování běhu na lačno na ANP, jelikož na lačno by se měly chodit tréninky spíše aerobně či úplně lehce. No snad trenéři vědí, co dělají.

V sezoně bych rád prodal to, co jsem natrénoval, a rád bych konečně posunul mou velkou slabinu, kterou je kolo, na vyšší level. Chtěl bych se letos zaměřit více na závody v zahraničí, kde konkurence neustále roste, a možná se dle financí a výkonnosti poprvé podívat na světový pohár v triatlonu. Čeká mě avšak ještě psaní bakalářské práce, obhajoba a přijímací testy na magisterské studium. Z Fakulty podnikatelské na VUT bych se rád dostal na Masarykovu univerzitu na Fakultu sportovních studií, kde bych se mohl naučit několik zajímavých informací, které bych ve svém sportu mohl lépe využít (např. výživa).


Zdraví Jiří Kalus

Informace, objednávky

Jsme tu pro Vás
Po - Pá 10 - 17h
Feel free to contact us
in English

e-mail: obchod@4fitness.cz
kontakty / mapa


tel.: +420 770 110 650

Prodejna Brno
tel.: +420 778 745 948

Akce / novinky

Všechny novinky

Volíme protein a kreatin
 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin byl dnes převzat. Vaše proteiny jsou nejlepší. Vláknina na hubnutí je maximální spokojenost.
  Kolagen míchám s kreatinem a budu se těšit na příští objednávku.

 • Vaše vláknina na hubnutí přišla. Kolagen se hezky rozpouští. Přeji do Nového roku pevné zdraví.

 • Protein a kloubní výživa,
  chci poděkovat za vynikající Tyčinky a výrobky skvělé kvality. Máte dobré ceny.

 • Jen potvrzuji, že kreatin dorazil, i vláknina na hubnutí. Kvalitní proteiny jsou v dnešní době docela vzácné.
  Děkuji za transakci. V nejbližší době budu objednávat další zboží s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa pane bakaláři určitě můžete uvést na Vašich int. stránkách.

 • Z vlastní zkušenosti chválím ceny i kolagen. Vždy blesková dodávka s kreatinem.

 • Jen samé jedničky tomuto kreatinu, už jsem tu kreatin nakupoval několikrát a vždy spokojen.....Dobrý i kolagen.

 • Zboží dnes dodáno, kloubní výživa a proteiny.
  Velmi dobrý kolagen. Hodnotím vstřícnost a rychlost omega 3.
  Ještě jednou chválím kolagen a do budoucna si přeji tyčinky s kloubní výživou.

 • Protein i kloubní výživa přijetí Tyčinky potvrzuji. Vaše proteiny na hubnutí jsou vláknina a kolagen?
  Velice si cením Vašeho profesionálního přístupu k omega 3 zpracování. Ještě jednou velice kolagen.

 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin se rozpouští skvěle, i vláknina na hubnutí dorazila.
  Blahopřeji ke krásným novým a praktickým obalům!

 • Protein dnes obdržel objednávku kloubní výživa. Vaše proteiny jsou suprové a hlavně fungují a ještě ta doprava-balada. Už jsem váš stálý zákazník.

 • Protein a kloubní výživa, chci Tyčinky a moc poděkovat za omega 3 a bezproblémové omega 3. Včera v poledne jsem objednala a dnes ráno už obdržela kreatin...neuvěřitelné a super..... ještě jednou moooc. kolagen.

 • Kloubní výživa,
  protein tyčinky moc chutná. I kolagen. Tak bleskurychlé dodání omega 3 jsem opravdu nečekala a jsem velmi příjemně překvapena. Určitě se s důvěrou obrátím!

 • Přeji úspěšná kloubní výživa a jen tak spokojené zákazníky jako jsem já, s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa,
  zásilku už mám doma,kolagen je za omega 3. Dodané zboží, proteiny jsou super, příště až budu objednávat, tak jedině u Vás.
  Ještě jednou kolagen.

 • Protein a kloubní výživa, jen chci poděkovat za to, ze vaše proteiny jsou a doufám že i dlouho budou skvělé. Ty ceny jsou opravdu příjemné,budu nakupovat už jen u vás. S kreatinem.

 • Protein večer,
  kreatin mi dnes dorazil. Moc díky za bezvadné zboží, kolagen a rychlost. Tyčinky určitě ráda vyzkouším. Tyčinky proteinové.

 • Protein a kloubní výživa,
  včera mi byla doručena má vláknina na hubnutí.
  Zároveň tyčinky a kolagen. Tímto děkuji za omega 3 a bezproblémové omega 3.
  S kreatinem a přáním hezkého dne

 • Protein a kloubní výživa,
  je kolagen jak má být. Vše bylo dobře zabaleno i vláknina na hubnutí.
  Se všemi objednanými proteiny jsem spokojen po všech stránkách. Těším se na nový kolagen a přeji celému Vašemu týmu tyčinky a kloubní výživu, jen tak dále.
  S kreatinem.

 • Tyčinky a kloubní výživa,
  kolagen obsahuje tyčinky za omega 3.Dokonce mně omega 3 mé objednávky přivezli až domů, což se mně u ,,České pošty,, stane
  z deseti zásilek sotva 2x..Kolagen.

 • Krásný protein a kloubní výživa,
  Ráda bych kolagen a vyjádřila své tyčinky za servis, s jakým se u Vás tyčinky a za skvělé ceny prodávají!
  Mnou nově objevená tyčinka Tvrďák je přesně podle mého gusta a protein WPC60 má dokonalou mléčnou chuť!

 • Protein a kloubní výživa,
  už mám zboží doma.
  Kolagen moc příjemně funguje. Díky za změnu omega 3 dodání, jste super.
  100% budu v budoucnu nakupovat u Vás!
  S kreatinem.

 • Mnohokrát děkujeme za omega 3 z naší objednávky. Také děkujeme za milý Omega 3 dárek. 4 cereal mix, moc mi chutnají, zdá se že se stanou mým oblíbeným produktem.
  Těšíme se na další tyčinky.

 • Protein a kloubní výživa, včera jsem objednal a dnes obdržel objednaný kolagen. Vláknina na hubnutí doručena ok. Ještě doručení tyčinky kolagen a je to. Stejně tak kolagen za omega a zodpovězení telefonických dotazů omega 3. Získali jste dalšího spokojeného zákazníka.


Všechny názory
Ostatní odkazy


Fakturační údaje

Fakturační údaje:
4FITNESS s.r.o.
Příkop 843/4
BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE
602 00 BRNO 2

IČ: 04213815
DIČ: CZ04213815Bankovní spojení:
Pro Českou republiku
FIO: 2900820724/2010
Pro Slovensko
IBAN CZ3720100000002901024789 SWIFT FIOBCZPPXXX

Výdejní místo

4fitness.cz
Pionýrská 3, Brno
602 00
mapa

Kontakty

tel.: (+420) 770 110 650
e-mail: obchod@4fitness.cz
Provozní doba internetového obchodu:
Po - Pá 09-18h

Design 2011 www.matlocha.cz
Partneři 4FITNESS.cz:

Super AKCE na 1000g L-Glutamin z 389,- na 310,- BCAA nyní místo 210,- za 189,-.

Zbývá do konce: