Sukralóza | Sucralosa sladidlo

doporučuje
79,6 tis.
zobrazení
Platba předem na účet

99 Kč 3,89 €
Cena s DPH

K ceně jsou připočteny poplatky dle podmínek přípravy vlastního produktu
 
 

Namíchat vlastní mix ve VLP
Chcete své vlastní složení?
Namícháme vám libovolnou kombinaci

Sukralóza – bezpečné náhradní sladidlo bez kalorií

Sukralóza ve výhodném balení 1 kg za cenu 990 Kč.
Sukralóza (také sucralose, sucralosa) se vyrábí modifikací řepného cukru, přesto nemá žádnou kalorickou hodnotu. Hledáte-li teplotně stabilní náhradní sladidlo s plnou chutí, je to sukralóza. Sukralóza je schválena k použití zdravotnickými organizacemi od 90 let. Evropská unie přijala sukralózu za bezpečné náhradní sladidlo v roce 2004.

Složení: sukralóza (sucralose, sucralosa), surovina farmaceutické čistoty

Koncentrace sladidla sukralóza: 99 %

Hmotnost výrobku: libovolná

Datum minimální trvanlivosti výrobku je 12 měsíců od data výroby. Po otevření sukralózu spotřebujte nejpozději do 9 měsíců. U všech surovin laboratorně sledujeme ukazatele čistoty a zdravotní nezávadnosti. 

Co je to sukralóza?

Sukralóza je velmi oblíbené nekalorické umělé sladidlo. Přestože se vyrábí synteticky ze sacharózy, tedy tradičního cukru, neobsahuje vůbec žádné kalorie. Ve srovnání s jinými umělými sladidly je sukralóza výrazně sladší. Věděli jste, že je dokonce 650krát sladší než cukr? Díky své intenzivní sladkosti a nulovému obsahu kalorií se stala sukralóza velmi rychle oblíbenou.

Sukralóza je 650krát sladší než cukr

Náhradní sladidlo sukralóza (sucralosa, sucralose) má velmi příjemnou chuť, jíž překonává všechna doposud známá umělá sladidla. Je 650krát sladší než cukr, a přesto nemá žádnou kalorickou hodnotu. V některých ohledech je náhradní sladidlo sukralóza dokonce lepší než cukr. Konzumace potravin nebo nápojů obsahujících sukralózu místo cukru přispívá k zachování mineralizace zubů a nezpůsobuje jejich kazivost.

K čemu je sukralóza – využití a účinky

Umělé sladidlo sukralózu můžete využít prakticky všude jako skvělou náhražku cukru. Můžete ji přidat do jakéhokoli nápoje, jídla nebo dezertu, kam byste normálně přidali cukr – ideálně v poměru 1,5 mg sukralózy na gram cukru. Tím získáte sladkou chuť s výrazně sníženým obsahem kalorií. Sukralóza se s oblibou používá právě v potravinářském průmyslu jako náhražka cukru v různých dietních dezertech – například v těch vhodných pro diabetiky.

Doporučené využití a dávkování produktu Sukralóza (sucralosa, sucralose)

Sukralóza (sucralosa, sucralose) je vhodným náhradním sladidlem pro diabetiky a při redukčních dietách. Konzumace potravin obsahujících sukralózu místo cukru vede k omezení nárůstu hladiny glukózy v krvi – na rozdíl od konzumace potravin obsahujících cukr.

Kdy užívat sukralózu – dávkování

Doporučená denní dávka sukralózy je přibližně 0,05 gramu. Oproti tomu maximální dávka se pohybuje mezi 0,70 a 0,95 gramy za den. Obecně se doporučuje vypočítat maximální dávku sukralózy na základě tělesné hmotnosti – maximum je přibližně 11 mg na kilogram. Například pro osoby s 75 kilogramy je to 0,82 gramu sukralózy.

Doporučená denní dávka sukralózy je 0,05 g.

Může se vám také hodit odměrka:


Může se vám také hodit dóza:

Nutriční hodnoty (na 100 g): Nutriční hodnoty (na 0.01 g):
Energetická hodnota 0 kJ 0 kJ
Energetická hodnota 0 kcal 0 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené mast. kys. 0 g 0 g
Sacharidy 0 g 0 g
z toho cukry 0 g 0 g
Bílkoviny 0 g 0 g
Vláknina 0 g 0 g
Sůl 0,003 g 0 g

Podobné produkty

Nebyl nalezen žádný produkt

Ajax loader