Strongman Parody report ze soutěže konané v Kolíně 19.10.2014

Strongman Parody

Soutěž se konala v Kolíně 19.10. 2014.

Jak již název napovídá nejednalo se o klasické závody „strongmanů“. Disciplíny byly sice zachovány, ovšem s poněkud lehčí zátěží. Soutěž byla tedy určena především pro nás „smrtelníky“ kondiční cvičence z fitka. Byla zde například kombinace farmářské chůze na 30m se 100kg kufry a převracení pneumatiky, která měla cca 300kg, nebo tahání 4t Avie. 

Soutěž byla velice hezky početně zastoupená, dohromady v obou kategoriích (do 100 a nad 100kg) se utkalo 17 borců. Všem závodníkům patří velký obdiv, jelikož se zhostili závodů s velkým zápalem a neuvěřitelnou soutěživostí. Předvedli tak parádní „šou“ i díky hecování taktéž celkem početného publika a všech ostatních, ač to pro většinu kluků byly první závody tohoto druhu.

Všechno to vypuklo pár minutek po 13-té hodině. Počasí bylo naprosto úchvatné i v tomto ročním období to bylo „na krátký rukáv“. Atmosféra byla spíše uvolněná i závodníci na sobě nedali znát jakékoliv známky nervozity a v klidu se rozcvičovali. Po úvodním proslovu a poděkování moderátora, organizátorovi celé akce Jakubovi Drábkovi, hlavnímu rozhodčímu Jiřímu Dejmalovi, dobrovolníkům, taktéž i sponzorům, mezi kterými bylo také 4fitness, se hned bez prodlev začalo závodit. 

Mezi jednotlivými disciplínami byly pouze krátké pauzy, nutné pro připravení potřebného načiní, se kterým se daná disciplína vykonávala. Celé závody tedy trvaly necelé 4 hodiny i s vyhlášením vítězů (1. místo Aleš Šanda do 100kg a 1. místo Vladimír Vacík nad 100kg), kterým patří velká gratulace. Na konci ještě proběhlo společné focení, opětovné poděkování všem a nutné sklízení všeho „železa popř. betonu“.  

Závody jsem viděl očima jednoho z dobrovolníků a musím říct, že akce se vydařila na výbornou.

 

Petr Širc

foto: Michal Bílek


Ajax loader