Ajax loader

Představení volejbalisty Michala Fingera

Ahoj sportovci!


Jmenuji se Michal Finger a sport je pro mě velkou součástí života. Celkově zdravá strava a zdravý životní styl je to, co mám rád a co mě baví. Vrcholově se věnuji šestkovému volejbalu od svých 13 let. V mládí jsem vystřídal spoustu různých sportů, jelikož jsem k tomu byl od malička vedený. Přes fotbal, tenis, stolní tenis, atletiku, plavání až k modernímu pětiboji. Nic mě ovšem nechytlo tolik jako volejbal. Svou roli v tom hráli i moji rodiče, kteří se v době mé nerozhodnosti volejbalu také věnovali.

Začínal jsem v Dansportu v Praze, prošel jsem týmem ČZU Praha (2009-2014) a od roku 2014 jsem hráčem německého bundesligového týmu VfB Friedrichshafen (2014-2017). Po dvou sezonách odehraných v týmu Vfb Friedrichshafen v Německu jsem se rozhodl si smlouvu o další rok prodloužit. Na tu příští se velice těším. Přijde nový trenér, který je hlavním trenérem německého národního týmu.

( Play-Off proti Berlínu)

Volejbalová sezóna začíná v srpnu klubovou přípravou a trvá zhruba do konce dubna. Záleží na tom, jak daleko pospoupíme v Playoff. Já se však k mému týmu připojuji obykle až koncem září, protože zbytek roku trávím s českým národním týmem. 

Což znamená, že si moc volného času neužiju. Pár dní mívám na přejezd do ČR a okamžitě mi začíná další fáze a to tréninky a přípravné zápasy obvykle na nějakou soutěž. Když přijdou 2 nebo 3 týdny volna v kuse je to paráda. Volného času si extrémně vážím, protože ho není moc. Trénovat každý den, většinou dvakrát denně je fyzicky i psychicky náročné. Proto rád trávím volný čas na masážích a hlavně taky s mojí přítelkyní.

Po zakončení letošních klubových povinností v Německu koncem dubna jsem se musel tedy hodně rychle nastavit na další etapu. REPREZENTACE. Začátek byl totiž už 2 týden v květnu. Přibližně týden, který jsem měl volno, jsem využil k částečné regeneraci, ale i k fyzické obnově. Jelikož jsme v Play-Off neměli moc času si pořádně zazvedat, tak jsem si pořádně naložil, abych na "repre" přijel dobře připravený :)

 

(Explozivní dřep 270kg - cca do 100 stupňů)

 

Volejbal je hodně kolektivní sport. Na hřišti se vždy pohybuje 6 hráčů na jedné straně a 6 (7 hráč je libero) na druhé. 3 hráči se pohybují podél sítě, říká se jim přední hráči a 3 hráči se pohybují v zadní části za třímetrovou čárou. Tým se skládá z jednoho nahrávače, dvou smečařů, dvou blokařů, jednoho libera, který se střídá s blokaři a jednoho univerzála. Mým úkolem na postu univerzála je především každou nahrávku složit, tzn. udělat bod. Univerzální hráč musí zkrátka ovládat každou herní činnost ať už je to smečování, blokování, dobrý servis nebo hra v poli. Jediné co se univerzálních hráčů netýká je přihrávka servisu. V této situaci jsem pokaždé schovaný za ostatními hráči, kteří přihrávají dá se říct za mě a já se potom můžu plně soustředit na útok. Pro každého volejbalového hráče je důležité umět vysoko vyskočit, jelikož obrana útoku od soupeře je prováděna blokem nad sítí. Můj dosah z výskoku činí 366cm. Libero se naopak soustředí více na pohyb v poli. Post nahrávače je zase něco úplně jiného než třeba post smečaře. Nahrávač by měl skvěle číst soupeřovu hru, smečař zase musí být víc ,,free". Blokař se musí umět rychle rozhodovat. Každý tým je plný individualit a je na trenérovi aby s týmem uměl pracovat jako s celkem. 
Mým snem vždy bylo a bude být kvalitním hráčem. Jednou bych si rád zahrál ve Francii, Itáli či Polsku. Chtěl bych procestovat hodně zemí, dokud jsem mladý.

Mezi mé dosavadní největší úspěchy patří:

 

- Nejvíce bodující i nejlépe smečující hráč EX-M 2013, 2014

- Nejlepší smečař Evropské ligy 2013

- Mistr německé Bundesligy a Poháru 2014

- Vicemistr německé Bundeligy 2015

 

 

 

Letošní reprezentační mužstvo má mnoho nových tváří. Jak v realizačním, tak v hráčském kádru. Nový hlavní trenér Miguel Angel Falasca chtěl udělat generační obměnu, tak proto letos pozval plno mladých hráčů, od kterých se čeká moderní a agresivní pojetí volejbalu.

 

Každý přípravný týden probíhal stylem: Pondělí až Pátek tréninky a Sobota s Nedělí volno.

Posilovnu jsme měli 4x týdně ráno. Po,Út,Čt,Pá. Posilovna trvala cca 1,15h max a klasický volejbalový trénink cca 2h každý den.

 

V posilovně jsme cvičili asi takto:

 

Hluboký dřep až k téměř dotknutí pat – SB 8x 90kg

Dřep na jedné noze s pomocí TRX

Pullover – PB 6x85kg

Shyby – PB 25x

Triceps ( na stroji ) – PB 6x90kg

Arnold press – PB 8x40kg

 

Veslování – PB 6x95kg

Stahování kladky – PB 6x95kg

Deadlift – PB 6x175kg

Výstup na lavičku 110 stupňů se zátěží ( jednoručky ) – PB + 2x30kg

Série, váhy a počty opakovaní byly přizpůsobeny každému hráči individualně podle toho, jakou má funkci na hřišti. Já, jako univerzál jsem začínal s postupně narůstající váhou až do pořádných BOMB :)

Od 4-5ti sérii po 8-10 opakování až do 2 až max 3 sérii po max 6ti opakování s opravdu velikou zátěží.

(Můžeš mít buď výsledky, nebo výmluvy. Nemůžeš mít obojí.)

Od začátku přípravy jsem pro lepší regeneraci i výsledky užíval výživu 4FITNESS a vyplatilo se!

Dlouho se mi pořádně nedařilo nabrat další kila aktivní hmoty.To se ted změnilo.

Před tréninkem používám 10g Bcaa + Creatin monohydrát. Po každém tréninku, jak posilovně, tak i klasickém volejbalovém tréninku jsem si namíchal sachariďák: Protein Whey 80 + Maltodextrin. Gramáž po posilce byla 60g Whey 80 + 65g Maltodextrinu + 10g Glutaminu a po klasickém volejbalovém tréninku 45g Whey 80 a 70g Maltodextrinu + 5g Glutaminu. Poměr bílkovin a maltodextrinu je odvíjen logicky od toho co dělám. Posilka je přeci jen v našem sportu méně "kardio" než volejbal, ve kterém se hráč pořád pohybuje, běhá a hlavně v mém případě neustále skáče a smečuje.

Někdo si může řící, že je toho hodně nebo že poměr není v pořádku, ale mám to na sobě vyzkoušené a funguje to vítečně. Žaludek nebolí, regenerace je blesková a to je při každodenním 2fázovém tréninku nezbytné.

Na noc 95% Casein 35g. Bál jsem se, že se mi bude špatně usínat a že se budu v noci budit kvůli trávení bílkoviny, ale nic. Spalo se mi krásně, troufám si řící, že i lépe než předtím, protože mě k ránu netrápil hlad.

Začínal jsem na cca 90.5Kg a po těchto 4 týdnech jsem měl 95.3Kg.

A 95% z toho svaly!

 

Tento pátek nás čeká první zápas Světové ligy mužů. V pátek začínáme zápasem proti Egyptu, v sobotu pak proti týmu z Číny a v neděli proti Kanadě. Od pondělí se s týmem připravujeme v Českých Budějovicích, kde se celá Světová liga odehrává. Zatím jsme odtrénovali v Budějovicích jen 3 tréninky. V pondělí byl sraz ve 13h na oběd a od 17:00 byl trénink. Nebyl nijak náročný. Šlo spíše o to, seznámit se s novou halou. Zápasy se budou odehrávat v hokejové Budvar aréně. Co se týče našich soupeřů, tak to bude pro nás premiéra. S žádným z nich jsme totiž dosud nehráli. Světová liga se hraje stylem, každý doma a každý venku - vždy každý s každým.

Místa a termíny konání jsou:

 

ČR 19.- 21.6

Slovensko 23.- 25.6

Jižní Korea 1,- 3.7

Držte nám palce!

 

 

Spolupráci s 4fitness si moc vážím, jelikož kvalitní suplementace je neodlučitelnou součástní každého tréninkového i zápasového dne. 

 

Informace, objednávky

Jsme tu pro Vás
Po - Pá 10 - 17h
Feel free to contact us
in English

e-mail: obchod@4fitness.cz
kontakty / mapa


tel.: +420 770 110 650

Prodejna Brno
tel.: +420 778 745 948

Akce / novinky

Všechny novinky

Volíme protein a kreatin
 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin byl dnes převzat. Vaše proteiny jsou nejlepší. Vláknina na hubnutí je maximální spokojenost.
  Kolagen míchám s kreatinem a budu se těšit na příští objednávku.

 • Vaše vláknina na hubnutí přišla. Kolagen se hezky rozpouští. Přeji do Nového roku pevné zdraví.

 • Protein a kloubní výživa,
  chci poděkovat za vynikající Tyčinky a výrobky skvělé kvality. Máte dobré ceny.

 • Jen potvrzuji, že kreatin dorazil, i vláknina na hubnutí. Kvalitní proteiny jsou v dnešní době docela vzácné.
  Děkuji za transakci. V nejbližší době budu objednávat další zboží s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa pane bakaláři určitě můžete uvést na Vašich int. stránkách.

 • Z vlastní zkušenosti chválím ceny i kolagen. Vždy blesková dodávka s kreatinem.

 • Jen samé jedničky tomuto kreatinu, už jsem tu kreatin nakupoval několikrát a vždy spokojen.....Dobrý i kolagen.

 • Zboží dnes dodáno, kloubní výživa a proteiny.
  Velmi dobrý kolagen. Hodnotím vstřícnost a rychlost omega 3.
  Ještě jednou chválím kolagen a do budoucna si přeji tyčinky s kloubní výživou.

 • Protein i kloubní výživa přijetí Tyčinky potvrzuji. Vaše proteiny na hubnutí jsou vláknina a kolagen?
  Velice si cením Vašeho profesionálního přístupu k omega 3 zpracování. Ještě jednou velice kolagen.

 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin se rozpouští skvěle, i vláknina na hubnutí dorazila.
  Blahopřeji ke krásným novým a praktickým obalům!

 • Protein dnes obdržel objednávku kloubní výživa. Vaše proteiny jsou suprové a hlavně fungují a ještě ta doprava-balada. Už jsem váš stálý zákazník.

 • Protein a kloubní výživa, chci Tyčinky a moc poděkovat za omega 3 a bezproblémové omega 3. Včera v poledne jsem objednala a dnes ráno už obdržela kreatin...neuvěřitelné a super..... ještě jednou moooc. kolagen.

 • Kloubní výživa,
  protein tyčinky moc chutná. I kolagen. Tak bleskurychlé dodání omega 3 jsem opravdu nečekala a jsem velmi příjemně překvapena. Určitě se s důvěrou obrátím!

 • Přeji úspěšná kloubní výživa a jen tak spokojené zákazníky jako jsem já, s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa,
  zásilku už mám doma,kolagen je za omega 3. Dodané zboží, proteiny jsou super, příště až budu objednávat, tak jedině u Vás.
  Ještě jednou kolagen.

 • Protein a kloubní výživa, jen chci poděkovat za to, ze vaše proteiny jsou a doufám že i dlouho budou skvělé. Ty ceny jsou opravdu příjemné,budu nakupovat už jen u vás. S kreatinem.

 • Protein večer,
  kreatin mi dnes dorazil. Moc díky za bezvadné zboží, kolagen a rychlost. Tyčinky určitě ráda vyzkouším. Tyčinky proteinové.

 • Protein a kloubní výživa,
  včera mi byla doručena má vláknina na hubnutí.
  Zároveň tyčinky a kolagen. Tímto děkuji za omega 3 a bezproblémové omega 3.
  S kreatinem a přáním hezkého dne

 • Protein a kloubní výživa,
  je kolagen jak má být. Vše bylo dobře zabaleno i vláknina na hubnutí.
  Se všemi objednanými proteiny jsem spokojen po všech stránkách. Těším se na nový kolagen a přeji celému Vašemu týmu tyčinky a kloubní výživu, jen tak dále.
  S kreatinem.

 • Tyčinky a kloubní výživa,
  kolagen obsahuje tyčinky za omega 3.Dokonce mně omega 3 mé objednávky přivezli až domů, což se mně u ,,České pošty,, stane
  z deseti zásilek sotva 2x..Kolagen.

 • Krásný protein a kloubní výživa,
  Ráda bych kolagen a vyjádřila své tyčinky za servis, s jakým se u Vás tyčinky a za skvělé ceny prodávají!
  Mnou nově objevená tyčinka Tvrďák je přesně podle mého gusta a protein WPC60 má dokonalou mléčnou chuť!

 • Protein a kloubní výživa,
  už mám zboží doma.
  Kolagen moc příjemně funguje. Díky za změnu omega 3 dodání, jste super.
  100% budu v budoucnu nakupovat u Vás!
  S kreatinem.

 • Mnohokrát děkujeme za omega 3 z naší objednávky. Také děkujeme za milý Omega 3 dárek. 4 cereal mix, moc mi chutnají, zdá se že se stanou mým oblíbeným produktem.
  Těšíme se na další tyčinky.

 • Protein a kloubní výživa, včera jsem objednal a dnes obdržel objednaný kolagen. Vláknina na hubnutí doručena ok. Ještě doručení tyčinky kolagen a je to. Stejně tak kolagen za omega a zodpovězení telefonických dotazů omega 3. Získali jste dalšího spokojeného zákazníka.


Všechny názory
Ostatní odkazy


Fakturační údaje

Fakturační údaje:
4FITNESS s.r.o.
Příkop 843/4
BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE
602 00 BRNO 2

IČ: 04213815
DIČ: CZ04213815Bankovní spojení:
Pro Českou republiku
FIO: 2900820724/2010
Pro Slovensko
IBAN CZ3720100000002901024789 SWIFT FIOBCZPPXXX

Výdejní místo

4fitness.cz
Pionýrská 3, Brno
602 00
mapa

Kontakty

tel.: (+420) 770 110 650
e-mail: obchod@4fitness.cz
Provozní doba internetového obchodu:
Po - Pá 09-18h

Design 2011 www.matlocha.cz
Partneři 4FITNESS.cz: