Představení Lídy Šircové - tváře 4fitness

  Zdravím všechny nadšence sportu.

Jmenuji se Lída Šircová a už od malička jsem vedena ke sportu. Letos mě čeká maturitní ročník na kolínském gymnáziu, kde snad úspěšně složím maturitní zkoušku.

Moje první zkušenost se sportem byla v oboru gymnastiky, kam mě rodiče přihlásili, když jsem byla ještě malá. U tohoto sportu jsem vydržela asi 3 roky. S gymnastikou jsem skončila, protože jsem nezvládala takový zápřah a vyměnila ji za step aerobik. Časem jsem ale zjistila, že týmovým sportům moc neholduji. Já bych pro tým udělala vše, ale to se nedalo říct o každém. Současně můj starší bratr Petr začal cvičit v posilovně a i mě tam po čase vzal.

Prostředí posilovny se mi zalíbilo, mimo tréninky aerobiku jsem začala pravidelně docházet i do posilovny s mojí kamarádkou.

Postupem času jsem cvičení v posilovně propadla úplně. Začaly se objevovat první náznaky svalů a mně se to zalíbilo. Po roce cvičení jsem se při prohlížení fotek z mistrovství bodyfitness juniorek České republiky rozhodla soutěžit a začala jsem shánět různé informace o závodech, jak je to s přípravou atd. 
 

Mé první závody bodyfitness dorostenek, kde jsem skončila na 3. místě, byly hlavně o sbírání zkušeností. Věděla jsem, že příští rok se nachystám znovu a lépe. Už jsem věděla, co udělám jinak, abych měla lepší formu a tak se taky stalo.  Ale mimo kategorii bodyfitness jsem se chystala i na kategorii fitness, kde je volná sestava s gymnastickými prvky. Byla to náročná příprava, trénovat v posilovně a ještě k tomu trénovat volnou sestavu, koncem zimy 2011 jsem nastoupila závodní dietu a tvrdá dřina se vyplatila.

 

Na mistrovství České republiky v Brně jsem zvítězila v kategorii fitness juniorek. Mimo to,  i v kategorii bodyfitness ještě v dorostenkách. V jediný den jsem obdržela svou druhou zlatou medaili. Byl to neuvěřitelný pocit.

Po závodech mě oslovil státní trenér Vladimír Pajič, jestli bych se nechtěla zúčastnit mistrovství Evropy v Madridu, které se konalo dva týdny po tom. Já z toho moc nadšená nebyla, protože by mě čekala další dva týdny dieta. Věděla jsem, že na mezinárodních soutěžích je laťka o mnoho výš a nevěřila jsem si, ale nakonec jsem souhlasila, když jsem se dozvěděla, že se ještě dnes můžu dosyta najíst :D

 

Takže zasloužená odměna přišla v podobě hamburgerů v „Mekáči“ po cestě domů. Další den už byl zase dietní. O víkendu jsem jela za Vláďou na kontrolu formy a tam jsme spolu začali spekulovat o tom, že bych mohla startovat v kulturistice. Původně jsem měla startovat ve fitness. Mně se tato myšlenka ihned zalíbila. Takže v posledním týdnu jsem začala vymýšlet kulturistickou volnou sestavu a začala jsem se učit kulturistické pózy. Den odjezdu do Španělska přišel rychle a já byla nachystaná, jak nejlépe jsem dovedla.

Byla to má první mezinárodní soutěž, kde jsem skončila na 4. místě.

Letos jsem se opět nachystala na mistrovství Evropy. Ze začátku to pro mě nevypadalo moc dobře, protože jsem na přípravu neměla tolik času, kolik jsem si plánovala, ale skončilo to nad mé očekávání a myslím si, že i nad očekávání ostatních velice dobře. Obsadila jsem 2. místo! Hned jak jsem slezla z pódia s medailí na krku, běžela jsem zavolat rodičům, kteří mě nejvíce podporovali, a s plnou pusou dobrot jsem volala: „Je to tám, mám stříbro :D.“

 Když jsem se vrátila domů, opět pro mě nastal režim tréninků a dietní stravy. V prosinci mě totiž čeká mistrovství světa.

Momentálně mám za sebou 8 týdnů diety a před sebou mám ještě 9 týdnů, takže času mám relativně dost. Dietu jsem začala s váhou 66kg, teď mám zhruba 62kg a soutěžní váha by mohla být tak 55kg, ale uvidím, jak to všechno půjde.

Trénink mám 4+1, což znamená, že mám partie rozděleny do 4 dní-1.záda+břicho, 2.prsa+biceps, 3.nohy+břicho, 4.ramena+triceps a pátý den mám jen kardio trénink. Jinak kardio jezdím každý den.

Má motivace je ohromná, přeci jenom, komu se podaří reprezentovat naši republiku na mistrovství světa? :)

Facebook a Instagram

 4.10.2012:aktuální forma

 

4.10.2012:aktuální forma

Ajax loader