Oštěpařská sezóna a MČR 2012

David Kroupa má za sebou první sezonu spojenou se sponzorem 4fitness.cz
 
Jak Davide hodnotíte uplynulou sezonu?
 
Tato sezona pro mě je spokojeností i zklamáním, v roce 2011 jsem měl osobní rekord 56.13 sice to byl ojedinělý výsledek další nejbližší výkon byl 52,5m ale i tak se ten osobní rekord počítal, právě proto jsem se sezonou 2012 nespokojen kvůli osobnímu maximu 58.58.
Ze začátku sezony jsem měl docela povedené závody asi 53m 3x za sebou tak jsem si říkal že to bude dobré, 4tý závod byl osobní rekord 58.58, ale potom to šlo z kopce...4 závody pod 50m a jeden z nich byl týden před MČR.
 
Připravoval jste se hodně na Mistrovství ČR 2012?
 
Týden před MČR jsem ladil formu jen tak zlehka, bohužel 2dny před MČR jsem si udělal ve škole zranění - v nemocnici mi oznámili že mám abrubci (naštípnutí) článku na palci u pravé nohy, tak jsem se domluvil s doktorem že MČR nějak odhážu a snad se mi to nerozdělá ještě víc.
Na MČR jsem šel k fyzioterapeutovi od Dukly, ten mi to zatejpoval a zachladil.
 
Jak to pak dál probíhalo?
 
Po rozcvičení nás odvedli na plochu, 1. a 2. hod byli technicky nepovedené byl jsem asi na 7 příčce, 3tím hodem jsem hodil
56.59 a vedl jsem soutěž o 5m, to vyprovokovalo mého největšího soupeře a on hodil 57.12, věděl jsem že je předemnou ale neřešil jsem to nějak extra a 4tým hodem jsem hodil o 25cm více než on tedy 57.37 a tímto hodem jsem vyhrál MČR. Vítězstvím jsem si řekl o účast na Mezistátním utkání ČR-SR-HUN kde jsem obsadil 4. místo za 55.15.

 
Takže závěr?
 
Shrnutí celé sezony tedy je 50/50, očekávání bylo trošku jinde s výkonem předpokládal jsem za 60m.
                                   - Posun osobního maxima pouze o 2m za rok, ikdyž posun průměru je asi o 6m lepší než oproti rok 2011.
                                   - Zranění 2 dny před MČR, abrubce (naštípnutí) článku u pravého palce na noze.
   - Nepřehození hranice 60m což byl asi největší cíl.
                       spokojenost - 1.místo MČR i se zraněním, 4.místo na Mezistátním utkání ČR-SR-HUN 14dní po MČR.
                                   - Zlepšení osobního maxima váhou 800g (mužská kterou mám od roku 2011) z 49.85 na 54.53
 
Co Vás čeká teď dál? Určitě jsou nějaké nové nápady a plány pro sezonu 2013.
 
Změna trenéra, od 8.10.2012 jsem u nového trenéra který je i sám závodníkem, doufám a věřím že naše spolupráce bude kladná.
Já, trenér a zbytek skupiny budeme stále trenovat na stadionu Juliska TJ Dukla Praha. Nového trenéra znám už delší dobu byli jsme kolegové u sterého trenéra, takže se o všem můžeme bavit otevřeně, zatím jsem velice spokojený.
 
Vkládáte naděje do nového trenéra, víte už jak bude probíhat nová příprava?
 
Nový trenér bude snad o něčem jiném u bývalého jsem běhal třeba i 12x500m což je pro oštěpaře zbytečné. Bohužel vše se jednalo jen o fyzičce, žádná technika.  S novým trenérem jsme se domluvili že skončíme s 10bojařskou průpravou a vrhneme se na oštěp, naše tréninky budou více o posilování,sprintech,odrazech a hlavně technice !!! Kterou jsem se starým trenérem nedělal.
   
Jinak zůstane vše při starém?
 
Změna družstva juniorů, od roku 2013 bych měl být členem družstva Slavie a jet stímto družstvem na ME družstev, místo se ještě neví. Možná bude i v Brně. V roce 2013 bych chtěl být na stupni vítězů v hodu oštěpem i přesto že jsou tam kluci o rok staší. Družstvo mužů ještě není dořešeno, 1 varianta je extraliga za Slávii, 2 varianta je 1.liga za Třebíč.
 
 
 
Kroupa David
 
 

 

Ajax loader