Jiří Kalus je vicemistr ČR v aquathlonu

V sobotu 16.4.2016 jsem se v Jablonci nad Nisou zúčastnil MČR v aquatlonu. Nejdříve závod začal 800m plavání a po několika hodinové pauze následoval  5km běh. Plavalo se na 25metrovém bazéně, vždy po dvou závodnících na dráze.  Dohmátl jsem na čtvrtém místě s časem 9:11. Na nejrychlejšího plavce Kubu Powadu jsem ztratil 21s. Všechny tuzemské aquatlony se plavou na vzdálenostech 400m, kromě MČR, kdy se plave celkem 800m. Jelikož je Kuba výborný plavec, tak jsem věděl, že budu muset dohánět velkou ztrátu. Ikdyž jsem nezaplaval špatně, musel jsem na běh vyrážet s velkými cíly i ztrátou.

 

 

Hromadný start běžecké části se odehrál odpoledne na tartanové dráze. Po celý čas běhu pršelo a pofoukával mírný vítr, teplota 12°C byla ideální. První kilometr jsme běželi takřka všichni spolu a rozběhnutý čas byl na mě pomalý, tak jsem věděl, že to budu muset odběhnout sám. Ihned po prvním kilometru jsem si úspěšně nástupem vytvořil náskok, a začal pomalu stahovat ztrátu z plavání. Každé kolo jsem stahoval pár cenných vteřinek na Kubu, až nakonec rozhodlo kolo poslední. Na běhu jsem nechal úplně všechno, a myslel jsem, že poslední rovinku dokonce omdlím. Čas 15:32 je pro mě časem krásným, neboť jsem si to šel celé za své a za ne zrovna příznivých podmínek. Bohužel pro mě, Kuba si náskok pohlídal a nakonec mě porazil o 2 sekundy. S časem běhu i plavání jsem spokojený. Druhé místo mě však mrzí. Kuba předvedl kvalitní časy a tak se z vítězství radoval on. Jsem ale rád, že jsem tři-čtyři dny před závodem splnil kvalitní tréninky.  Ze středečních kopců na kole mě celkem bolely nohy, a tak čas 15:32 předčil má očekávání. Jelikož jsem byl po závodě v Egyptě trochu zklamaný a nejistý, opět jsem si dokázal, že když to nevzdám, můžu se posouvat vpřed.

 

Doufám tedy, že se budu i nadále zlepšovat, protože k dokonalým výsledkům mám stále ještě daleko. 

Díky společnosti 4fitness za podporu ve formě sportovní výživy. Po plavání jsem si namíchal  sacharidovo-proteinový regenerační drink  (BCAA se sacahariďákem), který mi pomohl mezi plaváním a během rychleji se zotavit. :)

Facebook a Instagram

Muži: 1. Jakub Powada 24:41,94, 2. Jiří Kalus 24:44, 3. Filip Václavík 25:18,84, 4. Vojtěch Sommer 25:22,85, 5. Michal Šimeček 25:35,24.


 

 

Ajax loader