Jiří Janošek vybojoval dvě stříbrné medaile na MEJ 2016

Vážení sportovní přátelé a fanoušci,

rád bych Vám sdělil pár radostných zpráv o mých úspěších na Mistrovství Evropy 2016 v Montichiari.

Jak jsem uváděl (viz. níže), ve středu 13.7. jsme startovali v teamsprintu společně s Jiřím Fantou a Davidem Sojkou. V kvalifikaci se nám podařilo zajet náš nejlepší čas 44,496s, z čehož se později vyklubalo překvapivé druhé místo v kvalifikaci. Znamenalo to pro nás, že pozdě večer budeme bojovat o zlato. Ve finále se nám už nepodařilo čas vylepšit a tak jsme skončili na krásném druhém místě.

Ve čtvrtek byl na řadě 1km s pevným startem. Samozřejmě jako dvojnásobný juniorský mistr světa jsem tuto disciplínu nemohl vynechat. Vůbec jsem se nemusel bát, protože jsem věděl, že v teamsprintu jsem měl nejlepší poslední časy. Do závodu jsem nastoupil jako jeden z favoritů. Byl to můj první start v elitní kategorii U23. Zajel jsem si svůj osobní rekord na 1km v čase 1,01,326s. Bohužel mě porazil o 13 tisícin obhájce titulu Maximilian Dornbach z Německa. Obsadil jsem tedy druhé místo.

V pátek jsem se postavil na start sprintu. Byl to pro mě kritický den. Po dvou dnech intenzivního závodění a soustředění se na výkony jsem byl unaven. Našel jsem v sobě zbytky sil a zajel jsem čas, který pro mě znamenal jedenácté místo.

Tento rok mohu považovat za úspěšný. Dvojnásobný vicemistr Evropy v elitní kategorii U23, i když moje závodní sezóna nezačala příliš dobře. Tréninkům jsem obětoval spoustu času, hromady propocených triček, nespočet tréninkových jednotek a nakonec z toho je takový úspěch. Jsem velmi spokojen jak já, tak i trenéři. Mistrovství Evropy považujeme pro celou výpravu Dukly Brno za vydařené, domů si odvážíme hodně cenných kovů.

Děkuji Vám za neustálou podporu a přízeň. Bez Vás by to takhle nedopadlo.

Jiří Janošek

12.7.2016

Zdravím Vás z Itálie!
Již jsme v místě dění Mistrovství Evropy U23. Ubytovali jsme se v městečku Desenzano del Gardo, které je především známé výhledem na Alpy na jižním břehu Gardského Jezera a třemi rozsáhlými plážemi (Desanzanino Beach, Spiagga D'oro Beach a Porto Rivoltella Beach).

Vrátím se k závodům, závodit se ale bude v měste Montichiari. Do závodu už zbýva velice málo dnů, také jsme měli pár tréninku na této dřevěné dráze. Na dráze nám naše přístroje ukazovaly 29°C a tyto podmínky snášíme celkem špatně. Bude to můj první start na mistrovství můžu do 23 let. Ve středu se postavím na start teamsprintu, který je doplněn Jiřím Fantou a Davidem Sojkou. Ve čtvrtek bude moje nejsilnější discplína a to 1 km s pevným startem, zde mám své nejvetší ambice. Všechno to završím sprintem, který se pojede v pátek, budeme začínat jako vždy kvalifikací a poté se budeme vyřazovat v rozjížďkách.