Jiří Janošek na ME Elite 2016 v Paříži

 

Koncem října nás Jiří Janošek, talentovaný dráhový cyklista a juniorský sportovec roku 2015 informoval o jeho úspěšné nominaci na Mistrovství Evropy Elite 2016, konaném v Paříži. Níže vám přinášíme jeho dojmy z nominace i vlastních závodů a informace o dalších sportovních plánech.

 

Zdravím celý tým 4fitness,
chtěl bých Vás informovat a mém dalším postupu v kariéře, kterou mohu díky Vám nadále rozvíjet.Po mistrovství Evropy U23 (červenec 2016) jsme dostali krátké volno. Od začátku měsíce září jsme opět začali společně trénovat. Na krátké schůzi jsem se dozvěděl, že budu bojovat o účast na mistrovství Evropy elite 2016 (dospělých), která se koná jíž teď 19.10. 2016 v Paříži. Začali jsme se tedy soustavně připravovat…

Absolutně jsem neměl vůbec nic jisté, trenér mi pouze oznámil tuto informaci a řekl, že vybere těsně před odletem podlé výkonosti. Příprava trvala necelé dva měsíce, za tuto dobu jsme také absolvovali několik závodů, které dopadly velice dobře. Během celé této doby trenér stále nevydal žádné rozhodnutí a nevěděl, koho na start postaví. Jen řekl, že po olympiádě v Riu dá šanci mladým závodníkům, abychom posbírali zkušenosti a mohli potom objíždět velké závody jako světové poháry a mistrovství světa. Také jsem zapadnul do nového čtyřletého tréninkového cyklu zaměřeného na olympijské hry v Tokiu v roce 2020.

Po vyvrcholení přípravy trenér vydal nominaci. Postavím se na start závodu na 1km s pevným startem a doplním také tým v teamsprintu. Již jsme v Paříži, závodit se bude na velodromu Saint-Quentin, kde loni probíhalo mistrovství světa. Dráha je opravdu krásná, poslední tréninky před vrcholem probíhaly v maximálním nasazení. Ve středu zahájím svůj první start na mistrovství Elite v disciplíně 1km s pevným startem a ve čtvrtek doplním družstvo v teamsprintu ve složení Wagner, Babek a Janošek. Online přenos bude probíhat každý den na televizním kanálu eurosport, čili ve středu od 20.00 a ve čtvrtek taktéž okolo 18.00 tak prosím držte palce!

Vážení sportovci, příznivci cyklistiky a fanoušci,

chtěl bych vás informovat o tom, jak se mi dařilo na Mistrovství Evropy Elite 2016, konaném v Paříži. První den jsem se postavil na start mé oblíbené disciplíny, kterou je 1km s pevným startem. Na můj první start na mistrovství Evropy Elite se mi podařilo připravit dokonale. Zajel jsem čas 1.01.612s a když jsem dojel tak se na tabuli ukázalo průběžně třetí místo. Už jsem se radoval, jenže v ten okamžik, mi trenér řekl, že kolegovi Tomášovi Babkovi změřili špatně čas a tak po přezkoumání kamery mu rozhodčí uznali čas lepší a já se tak posunul na 4. místo. Ale i tak jsem s výsledky nadmíru spokojen. Získal jsem zde hromadu zkušeností mezi dospělými zavodníky. Také pro mne bylo velice težké, dostat se opět na vrchol formy během pouhých dvou měsíců. Ani sám nedokážu uveřit tomu, jak se mi to podařilo. Tedy kolega Tomáš Bábek 3. místo a já, Jiří Janošek na 4. místě.

 

Další den jsem se postavil na start v team sprintu společně s Robinem Wagerem a Tomášem Bábkem. V kvalifikaci jsme se probojovali do nejlepších 8 týmů, ale v semifinále jsme podlehli Britům s časem 44.402s. Tento čas byl opravdu skvělý, nato že jsme na tuto disciplínu nijak netrénovali. Takže pro nás určitě úspěch.

 

Ještě další skvělá zpráva. Na začátku října jsem byl v Praze natáčet s Ondřejem Vetchým soutěž magnesiaGO. Do této soutěže jsem byl nominován jako jeden z nejlepších 6 sportovců ČR a SR. Nyní můžete pro mne hlasovat na stránkách  http://www.magnesiago.cz/cs/jiri-janosek  a to 2x týdně pomocí sms nebo facebooku. Hlasuje se o sportovní podporu. Budu opravdu rád, když pro mne budete hlasovat a pomůžete mi tak jít si za svým snem. Velice mne také potěší, když tuto událost pošlete dále a do soutěže se zapojí co nejvíce mých fanoušku.

Se sportovním pozdravem,

Jiří Janošek

Facebook
 

http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5099_babek-na-uvod-me-vybojoval-bronz

http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/5101_jiri-hochmann-ma-bronz-lucie-hochmann-ctvrta/Jiri%20Janosek

Ajax loader