Jakub Prchal absolutním vítězem dorostu ČR pro rok 2013

 25. května nastal den D. Probudil jsem se brzy ráno a spolu s mým kamarádem a rodiči jsme vyrazili na Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2013 konané v Ostravě. Na rozdíl od Mistrovství Moravy jsem se před MČR rozhodl, že se zaměřím jen na dorosteneckou kategorii, jelikož pro mě byla primárním cílem a nechtěl jsem se příliš vyčerpávat startem v obou kategoriích. Juniorskou kategorii (ve které budu mimochodem moci závodit dalších pět let) jsem tedy vynechal. Celá soutěž se konala v Rocken-roll Garage Clubu, kam jsme dorazili v 9:30 a rovnou jsem absolvoval s dalšími čekajícími závodníky prezentaci.

Jelikož jsem nestartoval v klasické kulturistice juniorů, tak jsem se měřit nemusel a šel jsem rovnou na váhu, kde display ukázal necelých 81kg, což bylo asi o jeden kilogram více než na Moravě, to však vůbec na škodu nebylo. Startovní číslo jsem si tentokrát vybral 78. Jelikož má kategorie začínala poměrně brzy, tak jsem se hned po prezentaci odebral do rozcvičovny, kde mě natřel můj trenér druhou vrstvou soutěžní barvy (první vrstva se natírala večer - den před soutěží). Brzy odstartovalo semifinále soutěže a já se začal pomalu rozcvičovat. Okamžitě jsem cítil, že se svaly lépe "pumpují" a jsou plnější a tvrdší než na Moravě. Brzy přišla na řadu má kategorie dorostu nad 72kg. Byl čas postavit se na pódium.

 

Na pódiu jsem si to opravdu užíval, vládla skvělá atmosféra a v hledišti jsme měli velikou podporu známých. Po semifinále přišla zhruba dvouhodinová pauza (na rozdíl od Moravy, kde jsem měl pauzu jen asi půl hodiny, a jinak jsem se musel z důvodu startu ve více kategoriích stále  vysilovat rozcvičováním). Pak přišlo finále a na řadu se tak dostaly volné sestavy. Kvůli startovnímu číslu 78 jsem nastoupil ve své kategorii jako poslední. Když jsem svou sestavu dokončil, sklidila obrovský potlesk, což mě potěšilo. Vzápětí nastoupila celá má kategorie znovu a začalo finálové, svalové porovnávání. Po výkonu jsme se odebrali do rozcvičovny a už jen čekali na závěrečné vyhlašování. V rozcvičovně panovalo veliké napětí, jelikož byla kategorie velmi kvalitní a proti mě stál můj největší soupeř - absolutní vítěz Mistrovství Čech. Nakonec jsme dle očekávání na pódiu zůstali pouze my dva. Neskutečně moc jsem toužil po vítězství, všechny mé smysly úplně otupěly, jen uši nastražené.. když pak rozhodčí vyhlásil druhé místo s číslem 62, byl to nepopsatelný pocit, něco fantastického, co bych nedokázal slovy popsat a když pak nastal boj o absolutního vítěze dorostu - tedy boj vítězů všech váhových kategorií a já opět zvítězil, došlo mi, že se mi splnil sen a ukončil jsem tak svou čtyřletou dorosteneckou kariéru se vší ctí.

Měl jsem velkou radost, že i můj kamarád neodjel s prázdnou, jelikož si z Mistrovství ČR odvezl titul vicemistra republiky. Byly to jedny z nejkrásnějších závodů, jakých jsem se zúčastnil, organizace byla skvělá a vůbec celou soutěž jsem si opravdu užil.

Kam se budu připravovat dál, už tedy jako junior ještě není zcela jisté, ale s největší pravděpodobností to bude Mistrovství Světa juniorů na podzim 2014. Jisté je pouze to, že až budu stát na soutěžních prknech příště, musím být větší, tvrdší a lepší než kdy dřív !!

S pozdravem – Jakub Prchal

Facebook a Instagram

 

  

 

Ajax loader