Jakub Milý v kategorii mužů nad 180cm o výživě 4fitness

 Zdravím všechny příznivce naturálního sportu.

Jmenuji se Jakub Milý a kulturistice se věnuji již 15 let, nicméně na soutěžní prkna jsem se odvážil až v roce 2006 pod hlavičkou ČSNS. Značce 4fitness jsem dal šanci již v roce 2006, ale až tento rok jsem na nich postavil celou svou přípravu na jarní sezónu. O tom, že výrobky svou kvalitou užitých surovin patří ke špičce jsem věděl již dávno, ale až po odzkoušení různých suplementů během připravy jsem zjistil, že opravdu fungují. O tom bych se se rád rozepsal. Mnoho výrobců uvádí na etiketách dávkování, které většinou nemůže efektivně fungovat. Důvodů může být více, já se ale přikláním k názoru, že kdyby napsali opravdu funkční dávky, většinu lidí by to od koupi odradilo, jelikož by potřebovali X balení za tisíce korun a na to velká část běžné populace nemá prostředky. Proto jsem ještě jako student vložil důvěru právě do firmy 4fitness.

Jak jsem již zmínil, tuto přípravu jsem postavil právě na výrobcích této firmy. Hlavnímy doplňky pro mě byly sypké BCAA, které jsem dávkoval v množství 5g před , 5g během a 5g po tréninku. V případě, že jsem se cítil již unavený, přidal jsem také kombinaci 5g glutaminu + 5g BCAA na noc. Při tomto dávkování jsem teprve pocítil jakou sílu mají BCAA na regeneraci organizmu. Nedílnou součástí byl také syrovátkový protein WPC 80 + mnoho příchutí na každý den, což kulturista v dietě velmi ocení. Jedním z posledních suplementů bych chtěl také vyzdvihnout Tribulus Terestris, který jsem dávkoval po celou 6 měsíční přípravu. Ačkoliv byla příprava opravdu dlouhá, dokázal jsem udržet opravdu velké množství svalové hmoty o kterou jsem v závěru přípravy většinou přišel. Výsledkem pro mě bylo 2. Místo na mezinárodním mistrovství ČR v Praze v kategorii mužů nad 180cm a 3. Místo na mezinárodní Grand Prix INBA v Maďarsku v téže kategorii.

Nyní se nacházím v objemové fázi, kdy postupně navyšuji kalorický příjem. V tomto ohledu mi velmi pomáhají různé typy maltodextrinu a také creatin v klasických dávkách 10g v tréninkový den a 5g mimo. Dále pro napumpování svalů užívám kombinaci beta-alanin, Ortinithin a Arginin a v neposlední řadě také HMB. V této době je také zatěžována pohybová soustava a tak 2x ročně zařazuji kůru sestávající z 1 kg kolagenu,100g chondroitinu, 100g glukosaminu a také suplementuji kombinací Vápník, hořčík fosfor. To celé jako jeden suplement 30g/denně, což jsou maximální denní dávky, které kloubům nesmírně prospívají. Možná se to zdá jako finančně neúnosné, ale opak je pravdou. Vidím ve fitku hodně mladých kluků, kteří se předbíhají v tom, kdo má nejsilnější předtréninkový suplement s brutálně vyhlížejících etiketou za horentní sumy. Kdyby raději investovali do produktů, které opravdu fungují, dočkali by se možná lepších výsledků.

Rád bych tímto poděkoval všem, kteří mě v mé jarní přípravě podporovali a také panu Deglovi za jeho vstřícnost a skvělé produkty.

S pozdravem,

Jakub Milý

Facebook a Instagram

Ajax loader