Ajax loader

EcomotionPro 2011

EcomotionPro 2011. Aneb jak jsme se vydali po stopách objevitele Brazílie a během skoro 6 dní a 700km na kole, kajaku, pěšky i na koni ji znovu objevili po svém.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po extrémním závodě PatagoniaExpeditionRace mě oslovil brazilský tým SelvaKailash s nabídkou závodit s nimi na tomto slavném závodě světového poháru v adventureracingu (AR). Tři brazilci – Carlos (Caco), Rosangela (Rose), Marcelinho a já, toť tým SelvaKailash. Závod probíhal v provincii Bahía, tedy v místech, kde byla v roce 1500 Brazílie objevena. Na stylovost si organizátoři hodně potrpěli – capoiera, samba, acai, domorodci, zkrátka Brazílie jak vyšitá.
 
 
Zajímavostí bylo, že již v předvečer závodu se všichni závodníci nalodili na tři bárky, strávili noc na moři a zrána jsme vystartovali na kajacích na otevřeném moři a užili si tak pohled, když se pevnina objeví na obzoru. Po pár km pádlování celá flotila závodníků dorazila k pobřeží. Před 500 lety se Angel Cabral(objevitel Brazílie) rozhodl, že pokácí pár stromů, zabije pár indiánů a vyleze na nejbližší kopec. Indiáni už došli, sekyrky nemáme, ale plán máme víceméně stejný. Jen první disciplína nám moc nevyšla, dokončili jsme ji jedni z posledních a tak jsme se po ní vydali na stíhací jízdu podél pobřeží – nejprve na kole a později pěšky.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
85kilometrový běh/trek nejprve po pobřeží a později v džungli, byl jedním z vrcholu závodu. V pražícím odpoledním Slunci to rveme po pláži a předbíháme jeden tým za druhým, až jsme na samotném čele závodu. Narozdíl od Brazilců bojuju s horkem a každých pár minut se chladím vodou z potoků tekoucích do oceánu. Po pár hodinách jsme se usadili ve skupince na čele závodu, míříme od pobřeží do džungle a přichází noc.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Navigace v džungli, to je něco pro mě. Skupinku jsme nechali jít, zpomalili a soustředili se,
 abychom šli přesně. Vyplatilo se. Ze skupiny jsme zbyli jen my a tým se dvěma mistry světa, zbytek pobíhá někde zmateně v dáli za námi. Postupně začíná pršet a déšť se mění v průtrž mračen. Po půlnoci přesedáme na kolo a přichází bahenní peklo. Na kolech se po rozbahněných jílových cestách nedá vůbec jet a vlastně ani kolo tlačit. A to nás čeká přes 300km na kole. Kolo je možné povětšinou jen nést nebo nějak za sebou vláčet. Když se dá chvíli jet, tak se lámou řetězy, patky i přehazovačky jako na běžícím páse. Technický stav kola je tak rozhodujícím faktorem ovlivňující úspěch nebo neúspěch.
 
 
 
Dalších několik dní probíhá podle velmi podobného modelu – v noci prší a trávíme noc tlačením kol v bahně a lámáním všeho možného (jen
 já jsem zlomil dvakrát patku, jednou přehazovačku, zlomený řetěz ani nepočítám) a výrazně ztrácíme, ve dne jdeme v džungli, paří Slunce a stahujeme čelo závodu. Brazilská džungle je nemilosrdná a dost se mi dostala pod kůži (doslova): V cíli jsme pobodaný vším možným. Ještě někde hluboko v sobě nacházím různé trny, ostny, bodáky a kdoví co všechno. Přitom v závodě díky adrenalinu a maskovacímu zbarvení jsem si této havěti vůbec nevšiml. Pořád jsme na tom byli lépe než PetriForsman, kterého na jednom treku kousl had. Naštěstí to nebyla žádná jedovatá potvora a Petrije v pořádku.
 
 
 
 
 
 
Zhruba v půli závodu (rozuměj třetí den) nás čekala lahůdka - 5 km na koni, pak vyšplhat kilometr na stolovou horu po fixním laně, slanit a na koni zpět. Byla by to nádhera… kdyby se můj minikůň nesplašil, nezačínalo se prudkým sjezdem po dlažebních kostkách, kdybych se botou vešel do třmenů se svou 48kou a neměl v tu dobu už dva dny na vnitřní straně stehna vlka do krve. Jinak prima disciplína. 
Na nejtěžší, 100km dlouhé cyklistické etapě jsme si vybrali slabší chvilku. Zvolili jsme postup, se kterým organizátor nepočítal a tak mapa v dané oblasti je hodně přibližná až náhodná a tak jsme se orientovali podle rad domorodců. Jedna hodina ráno, nevíme, kde jsme, zaboucháme na nějakou budku, vyleze domorodec, čtvrt hodiny něco kváká portugalsky, a my někam jedeme.Za dvě hodiny jsme na tomu úplně stejně – je tma a nevíme kde jsme. K tomu průtrž mračen a moje poslední zlomená přehazovačka. Teď už to vypadalo beznadějně. Hodina spánku a úprava kola na single-speed to řeší, A taky odšlapat na tom single-speedu těch zbývajících 80km do cíle etapy.. a pak ještě dalších 50…
 
 
 
 
Na posledních 35km treku víceméně po pobřeží už toho máme dost. Polovina týmu usíná a naplno se projevují záludnosti mezinárodního týmu. Probudit spící kolegy není jen tak. S Cacem (Carlosem) je to v pohodě, stačí zahulákat anglicky a probere se. Horší už to s Marcelinhem, na kterýho můžu hulákat anglicky či španělsky, můžu do něho drbata nic. Jediný způsob je tak probudit Caca, a ten na něho houkne portugalsky. Za to Rosa je pořád v pohodě. A trek je to krásnej. Jsme na cestě už pátý den, svítá nad oceánem a přichází příliv. Cestou rozmlátím tu a tam nějaký kokosový ořech nebo sním kakaovej bob pro osvěžení, paráda. 
 
Naposled sednout na kolo, přesednout do lodi a dopádlovat až do oceánu. Po 50km pádlování, a 6tý den na nohách, jsme konečně na pobřeží, v cíli. Pocity v cíli jsou nepopsatelné, to ostatně u každého AR. U tohoto závodu, čím je to déle co je za mnou, tím více se mi vrací pocity z tratě a jsou pořád silnější. Proto vůbec nepochybuji, že se tam brzy vrátím.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Informace, objednávky

Jsme tu pro Vás
Po - Pá 10 - 17h
Feel free to contact us
in English

e-mail: obchod@4fitness.cz
kontakty / mapa


tel.: +420 770 110 650

Prodejna Brno
tel.: +420 778 745 948

Akce / novinky

Všechny novinky

Volíme protein a kreatin
 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin byl dnes převzat. Vaše proteiny jsou nejlepší. Vláknina na hubnutí je maximální spokojenost.
  Kolagen míchám s kreatinem a budu se těšit na příští objednávku.

 • Vaše vláknina na hubnutí přišla. Kolagen se hezky rozpouští. Přeji do Nového roku pevné zdraví.

 • Protein a kloubní výživa,
  chci poděkovat za vynikající Tyčinky a výrobky skvělé kvality. Máte dobré ceny.

 • Jen potvrzuji, že kreatin dorazil, i vláknina na hubnutí. Kvalitní proteiny jsou v dnešní době docela vzácné.
  Děkuji za transakci. V nejbližší době budu objednávat další zboží s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa pane bakaláři určitě můžete uvést na Vašich int. stránkách.

 • Z vlastní zkušenosti chválím ceny i kolagen. Vždy blesková dodávka s kreatinem.

 • Jen samé jedničky tomuto kreatinu, už jsem tu kreatin nakupoval několikrát a vždy spokojen.....Dobrý i kolagen.

 • Zboží dnes dodáno, kloubní výživa a proteiny.
  Velmi dobrý kolagen. Hodnotím vstřícnost a rychlost omega 3.
  Ještě jednou chválím kolagen a do budoucna si přeji tyčinky s kloubní výživou.

 • Protein i kloubní výživa přijetí Tyčinky potvrzuji. Vaše proteiny na hubnutí jsou vláknina a kolagen?
  Velice si cením Vašeho profesionálního přístupu k omega 3 zpracování. Ještě jednou velice kolagen.

 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin se rozpouští skvěle, i vláknina na hubnutí dorazila.
  Blahopřeji ke krásným novým a praktickým obalům!

 • Protein dnes obdržel objednávku kloubní výživa. Vaše proteiny jsou suprové a hlavně fungují a ještě ta doprava-balada. Už jsem váš stálý zákazník.

 • Protein a kloubní výživa, chci Tyčinky a moc poděkovat za omega 3 a bezproblémové omega 3. Včera v poledne jsem objednala a dnes ráno už obdržela kreatin...neuvěřitelné a super..... ještě jednou moooc. kolagen.

 • Kloubní výživa,
  protein tyčinky moc chutná. I kolagen. Tak bleskurychlé dodání omega 3 jsem opravdu nečekala a jsem velmi příjemně překvapena. Určitě se s důvěrou obrátím!

 • Přeji úspěšná kloubní výživa a jen tak spokojené zákazníky jako jsem já, s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa,
  zásilku už mám doma,kolagen je za omega 3. Dodané zboží, proteiny jsou super, příště až budu objednávat, tak jedině u Vás.
  Ještě jednou kolagen.

 • Protein a kloubní výživa, jen chci poděkovat za to, ze vaše proteiny jsou a doufám že i dlouho budou skvělé. Ty ceny jsou opravdu příjemné,budu nakupovat už jen u vás. S kreatinem.

 • Protein večer,
  kreatin mi dnes dorazil. Moc díky za bezvadné zboží, kolagen a rychlost. Tyčinky určitě ráda vyzkouším. Tyčinky proteinové.

 • Protein a kloubní výživa,
  včera mi byla doručena má vláknina na hubnutí.
  Zároveň tyčinky a kolagen. Tímto děkuji za omega 3 a bezproblémové omega 3.
  S kreatinem a přáním hezkého dne

 • Protein a kloubní výživa,
  je kolagen jak má být. Vše bylo dobře zabaleno i vláknina na hubnutí.
  Se všemi objednanými proteiny jsem spokojen po všech stránkách. Těším se na nový kolagen a přeji celému Vašemu týmu tyčinky a kloubní výživu, jen tak dále.
  S kreatinem.

 • Tyčinky a kloubní výživa,
  kolagen obsahuje tyčinky za omega 3.Dokonce mně omega 3 mé objednávky přivezli až domů, což se mně u ,,České pošty,, stane
  z deseti zásilek sotva 2x..Kolagen.

 • Krásný protein a kloubní výživa,
  Ráda bych kolagen a vyjádřila své tyčinky za servis, s jakým se u Vás tyčinky a za skvělé ceny prodávají!
  Mnou nově objevená tyčinka Tvrďák je přesně podle mého gusta a protein WPC60 má dokonalou mléčnou chuť!

 • Protein a kloubní výživa,
  už mám zboží doma.
  Kolagen moc příjemně funguje. Díky za změnu omega 3 dodání, jste super.
  100% budu v budoucnu nakupovat u Vás!
  S kreatinem.

 • Mnohokrát děkujeme za omega 3 z naší objednávky. Také děkujeme za milý Omega 3 dárek. 4 cereal mix, moc mi chutnají, zdá se že se stanou mým oblíbeným produktem.
  Těšíme se na další tyčinky.

 • Protein a kloubní výživa, včera jsem objednal a dnes obdržel objednaný kolagen. Vláknina na hubnutí doručena ok. Ještě doručení tyčinky kolagen a je to. Stejně tak kolagen za omega a zodpovězení telefonických dotazů omega 3. Získali jste dalšího spokojeného zákazníka.


Všechny názory
Ostatní odkazy


Fakturační údaje

Fakturační údaje:
4FITNESS s.r.o.
Příkop 843/4
BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE
602 00 BRNO 2

IČ: 04213815
DIČ: CZ04213815Bankovní spojení:
Pro Českou republiku
FIO: 2900820724/2010
Pro Slovensko
IBAN CZ3720100000002901024789 SWIFT FIOBCZPPXXX

Výdejní místo

4fitness.cz
Pionýrská 3, Brno
602 00
mapa

Kontakty

tel.: (+420) 770 110 650
e-mail: obchod@4fitness.cz
Provozní doba internetového obchodu:
Po - Pá 09-18h

Design 2011 www.matlocha.cz
Partneři 4FITNESS.cz: