Bronzová medaile Anny Klimundové z Mistrovství Evropy týmů ve squashi

 
Nebývalého úspěchu se dostalo českému squashi 30.4.-3.5. 2014, kdy se poprvé v historii České republiky podařilo ženskému týmu ve složení Olga Ertlová, Lucie Fialová a Anna Klimundová, získat bronzovou medaili na Mistrovství Evropy týmů 2014 v italském Riccione!
 
Před odjezdem si tým stanovil za cíl umístění do 5. místa, jelikož právě pátý skončil minulý rok v Holandsku. Systém soutěže je následovný - osm nejlepších týmů Evropy (kam se český tým probojoval vítězstvím druhé divize před třemi lety) je rozděleno do 2 hracích skupin. Tým každého státu je složen ze třech hráček,  každá hraje jeden zápas proti stejně nasazené hráčce druhého týmu.
 
Naše skupina byla složena z týmu Anglie, což je tým, který byl v celé historii šampionátu poražen jen jednou, a to v roce 2010 týmem Holandska (druhý nasazený tým naší skupiny). Jako třetí   byl tým Česka a čtvrtým týmem bylo Švýcarsko.
 
Nejdůležitější zápas nás čekal hned první den, kdy jsme nastoupily proti Holandsku. Pokud bychom tento tým porazily, mohly jsme pomýšlet na semifinále, neboť první dva týmy skupiny postupují rovnou do první čtyřky. Pak by nám stačilo ve skupině porazit už 'jen' Švýcarsko, které se do první divize probojovalo loni.
 
Začátek zápasu proti Holandsku byl nervózní, ale nakonec jsme jej udolaly 2:1 (vítěžné body přidala Anna Klimundová a Lucie Fialová). Večer nás čekal zápas proti Anglii, kde jsme spíše myslely na to, abychom se dobře rozehrály na zápas následujícího dne proti Švýcarkám. Jelikož ale švýcarské hráčky porazily holandský tým 2:1, měly jsme semifinále téměř jisté - stačilo přidat jediný bod. Body jsme ale nakonec přidaly 2 (opět Lucie a Anna), takže jsme se mohly radovat z historického semifinále.
 
Semifinále se hrálo proti týmu Francie, který vyhrál druhou skupinu. Věděly jsme, že to bude velmi těžké, neboť jejich jednička je momentálně 5. hráčka světa, tudíž na první pozici jsme neměly moc šancí. Po utkání jedniček nastoupila Lucie, ale bohužel také podlehla, i když po velmi vyrovnaném zápase. Prohrály jsme s Francií 2:0, neboť poslední zápas se za rozhodnutého stavu nehraje.
 
Nyní jsme se ze všech sil koncentrovaly na poslední zápas o třetí místo, který se hrál následujícího dne proti Irkám. Irky byly minulý rok ve finále, ale letos v semifinále podlehly Anglii. V semifinálovém zápase se zranila jednička irského týmu, momentálně 8. hráčka světa. Spekulovalo se, jestli proti nám o třetí místo nastoupí, ale nakonec Irky nastoupily v oslabeném složení, což nám hrálo do karet - porazily jsme je 2:1 na zápasy (vyhrála Lucie a Anna) a tudíž jsme se mohly radovat ze třetího místa!
 
 
 

 

Ajax loader