Ajax loader

Adventure Race: Čína - WulongMountainQuest

Čína, září 2011. Čtyřčlenný tým, světová špička, 3 dny a 250 km během, na kole či kajaku. To jsou základní údaje o závodě WulongMountainQuest, kterého jsem se zúčastnil. 


V Čcheng-Čchungu vystupujeme z odbaveného prostoru a už nás vedou Čínští organizátoři k autobusu. Čeká nás 4hodinová cesta na závodu do města Wulong. Sotva vystoupíme z letištní haly, praští nás přes nos nesnesitelné, všudypřítomné a pro Čínu tak typické vedro.
 
Teploty běžně dosahují 35°C a kdo se s tím dokáže vyrovnat, bude mít velkou výhodu. Další den po všech povinných procedurách následuje slavnostní večeře, všichni jsou však opatrní a nikdo se moc nemá k jídlu. Mezi závodníky kolují historky o loňské (a předloňské) otravě z jídla na těchto závodech. Přesto se zde každoročně setkává kompletní světová špička.
 
Čekají nás poměrně pestré tratě – zítra prolog na hodinu, další tři dny pak zhruba na 9, 6 a 7 hodin. Kromě klasických disciplín jako je běh, MTB, či kajak nás čekají také některé „tradiční“ čínské disciplíny s odkazem na historii a spousta canyoning a cavingu. Závodíme v krasové oblasti, takže ohromných jeskynní a soutěsek je všude dost.
 
Chystáme se na prolog a už je to tady. Otrava! Ráno zvracím a jsem zralý spíš na kapačku než na závod. Pohled kolem sebe odhalí, že evidentně v tom nejsem sám. Se startovním výstřelem se ale všechno mění, zběsilé tempo působí, že adrenalin se mi rozlívá po těle, a když v rámci jedné tradiční disciplíny neseme holku z týmu na bambusových nosítkách,vůbec mě nenapadne, že by mi něco bylo.
 
V cíli je ale zase všechno špatně. Nemůžu nic jíst, pít mohu jen velmi opatrně a k tomu všudypřítomné vedro. Jak s tímhle budu závodit další den přes 9 hodin a pomáhat u toho týmu, to nevím. Nevím jak – prostě nějak. Po velkolepém startu a 10km koloběhu (dvě kola pro čtyřčelnný tým)´a cca půl kilometru plavání už ze sebe vyhazuju naprosto vše a od té doby jedu „na prázdno“. V kombinaci s vedrem přes 30°C to znamená, že na kole se mi dělají mžitky před očima, moc toho nevidím a několikrát jsem se málem skácel k zemi. Stačí chvilka nepozornosti a je oheň na střeše, já na zemi a kolo v pangejtu. Jedu ale dál. Ne tak někteří jiní závodníci. Některé kombinace nesnesitelného vedra a žaludečních potíží zmohla a etapu nedokončili. Já po dojezdu cca 35km MTB v kopcích se dávám do kupy, následuje úžasný canyoning se slaňováním, kde se všichni výrazně ochladíme vodou. Na závěrečných 20km kajaku se sice pečeme, ale zvládli jsme to a první etapu po skoro 10 hodinách dokončujeme na 10. místě. Po tom všem ještě dopingová kontrola… trvalo mi asi tři hodiny vyprodukovat potřebné množství což mi trvalo asi tři hodiny, vyprodukovat.
 
Nikdo pořádně z čeho se závodníci otrávili a tak riziko otravy obchází týmy jako riziko moru ve středověku. Nikdo neví kdo bude další. Bohužel nejsem jediný, kdo bojoval s otravou z našeho týmu. Sice jsem to nějak ubojoval, ale Stefanie a Laurela vyřazují po prvním dnu křeče v břiše. Od té doby bohužel závodíme jako neoficiální tým pouze ve dvojici a ve výsledcích tak budeme bez ohledu na výkon mít uvedeno DNF. To nás dost mrzí, protože první den i přes všechny obtíže jsme dopadli nad očekávání dobře. Ale i za této situace, otrávený a prázdný, bez možnosti na dobré umístění, budeme bojovat. Žaludek se mi do konce závodů nesrovnal, takže všechno jsem odjel „na prázdno“ (jen jsem pil nápoje, kde byla nějaké energie), a nakonec jsem si na to i trochu zvykl. Čínská krajina za ten boj stojí.A taky jejich tradiční disciplíny: Start třetí etapy zahajujeme disciplínou zvanou vegetable run.
 
Jeden z týmu vyrazí s ohromnou nůší na zádech. Doběhne někam pro meloun, vrátí se a předá svému štafetičovi nůši s celým obsahem. A ten doběhne pro obří cuketu. A tak dále. Poslední člen se už jen potácí a cestou sbírá přerostlou zeleninu vypadnuvší mu z nůše.
 
Ještě jsme si tu všimli jedné skutečnosti: Vůbec se nedá spolehnout na délky ani profil tratí. Číňani to dělali podle nějakých starých ruských map, navíc na poslední chvíli některé tratě kvůli dešťům/nedešťům měnili a už neopravili pokyny. Pravděpodobně to nebyl úmysl, ale výsledek je, že etapy jsou výrazně delší (tu a tam naopak kratší) a profil vůbec neodpovídá skutečnosti. K tomu čínští oficíři na občerstvovačkách víceméně neví jak je to daleko,jinak než čínsky neumí, ale vždy nám něco řeknou. Zkrátka spolehnout se dá jen sám na sebe.

Pavel Paloncy 2011
 
 
 
 

 

 

Informace, objednávky

Jsme tu pro Vás
Po - Pá 10 - 17h
Feel free to contact us
in English

e-mail: obchod@4fitness.cz
kontakty / mapa


tel.: +420 770 110 650

Prodejna Brno
tel.: +420 778 745 948

Akce / novinky

Všechny novinky

Volíme protein a kreatin
 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin byl dnes převzat. Vaše proteiny jsou nejlepší. Vláknina na hubnutí je maximální spokojenost.
  Kolagen míchám s kreatinem a budu se těšit na příští objednávku.

 • Vaše vláknina na hubnutí přišla. Kolagen se hezky rozpouští. Přeji do Nového roku pevné zdraví.

 • Protein a kloubní výživa,
  chci poděkovat za vynikající Tyčinky a výrobky skvělé kvality. Máte dobré ceny.

 • Jen potvrzuji, že kreatin dorazil, i vláknina na hubnutí. Kvalitní proteiny jsou v dnešní době docela vzácné.
  Děkuji za transakci. V nejbližší době budu objednávat další zboží s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa pane bakaláři určitě můžete uvést na Vašich int. stránkách.

 • Z vlastní zkušenosti chválím ceny i kolagen. Vždy blesková dodávka s kreatinem.

 • Jen samé jedničky tomuto kreatinu, už jsem tu kreatin nakupoval několikrát a vždy spokojen.....Dobrý i kolagen.

 • Zboží dnes dodáno, kloubní výživa a proteiny.
  Velmi dobrý kolagen. Hodnotím vstřícnost a rychlost omega 3.
  Ještě jednou chválím kolagen a do budoucna si přeji tyčinky s kloubní výživou.

 • Protein i kloubní výživa přijetí Tyčinky potvrzuji. Vaše proteiny na hubnutí jsou vláknina a kolagen?
  Velice si cením Vašeho profesionálního přístupu k omega 3 zpracování. Ještě jednou velice kolagen.

 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin se rozpouští skvěle, i vláknina na hubnutí dorazila.
  Blahopřeji ke krásným novým a praktickým obalům!

 • Protein dnes obdržel objednávku kloubní výživa. Vaše proteiny jsou suprové a hlavně fungují a ještě ta doprava-balada. Už jsem váš stálý zákazník.

 • Protein a kloubní výživa, chci Tyčinky a moc poděkovat za omega 3 a bezproblémové omega 3. Včera v poledne jsem objednala a dnes ráno už obdržela kreatin...neuvěřitelné a super..... ještě jednou moooc. kolagen.

 • Kloubní výživa,
  protein tyčinky moc chutná. I kolagen. Tak bleskurychlé dodání omega 3 jsem opravdu nečekala a jsem velmi příjemně překvapena. Určitě se s důvěrou obrátím!

 • Přeji úspěšná kloubní výživa a jen tak spokojené zákazníky jako jsem já, s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa,
  zásilku už mám doma,kolagen je za omega 3. Dodané zboží, proteiny jsou super, příště až budu objednávat, tak jedině u Vás.
  Ještě jednou kolagen.

 • Protein a kloubní výživa, jen chci poděkovat za to, ze vaše proteiny jsou a doufám že i dlouho budou skvělé. Ty ceny jsou opravdu příjemné,budu nakupovat už jen u vás. S kreatinem.

 • Protein večer,
  kreatin mi dnes dorazil. Moc díky za bezvadné zboží, kolagen a rychlost. Tyčinky určitě ráda vyzkouším. Tyčinky proteinové.

 • Protein a kloubní výživa,
  včera mi byla doručena má vláknina na hubnutí.
  Zároveň tyčinky a kolagen. Tímto děkuji za omega 3 a bezproblémové omega 3.
  S kreatinem a přáním hezkého dne

 • Protein a kloubní výživa,
  je kolagen jak má být. Vše bylo dobře zabaleno i vláknina na hubnutí.
  Se všemi objednanými proteiny jsem spokojen po všech stránkách. Těším se na nový kolagen a přeji celému Vašemu týmu tyčinky a kloubní výživu, jen tak dále.
  S kreatinem.

 • Tyčinky a kloubní výživa,
  kolagen obsahuje tyčinky za omega 3.Dokonce mně omega 3 mé objednávky přivezli až domů, což se mně u ,,České pošty,, stane
  z deseti zásilek sotva 2x..Kolagen.

 • Krásný protein a kloubní výživa,
  Ráda bych kolagen a vyjádřila své tyčinky za servis, s jakým se u Vás tyčinky a za skvělé ceny prodávají!
  Mnou nově objevená tyčinka Tvrďák je přesně podle mého gusta a protein WPC60 má dokonalou mléčnou chuť!

 • Protein a kloubní výživa,
  už mám zboží doma.
  Kolagen moc příjemně funguje. Díky za změnu omega 3 dodání, jste super.
  100% budu v budoucnu nakupovat u Vás!
  S kreatinem.

 • Mnohokrát děkujeme za omega 3 z naší objednávky. Také děkujeme za milý Omega 3 dárek. 4 cereal mix, moc mi chutnají, zdá se že se stanou mým oblíbeným produktem.
  Těšíme se na další tyčinky.

 • Protein a kloubní výživa, včera jsem objednal a dnes obdržel objednaný kolagen. Vláknina na hubnutí doručena ok. Ještě doručení tyčinky kolagen a je to. Stejně tak kolagen za omega a zodpovězení telefonických dotazů omega 3. Získali jste dalšího spokojeného zákazníka.


Všechny názory


Fakturační údaje

Fakturační údaje:
4FITNESS s.r.o.
Příkop 843/4
BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE
602 00 BRNO 2

IČ: 04213815
DIČ: CZ04213815Bankovní spojení:
Pro Českou republiku
FIO: 2900820724/2010
Pro Slovensko
IBAN CZ3720100000002901024789 SWIFT FIOBCZPPXXX

Výdejní místo

4fitness.cz
Pionýrská 3, Brno
602 00
mapa

Kontakty

tel.: (+420) 770 110 650
e-mail: obchod@4fitness.cz
Provozní doba internetového obchodu:
Po - Pá 09-18h

Design 2011 www.matlocha.cz
Partneři 4FITNESS.cz: