Ajax loader

Palatinosa GI32 | Palatinóza 1kg 149 Kč

Celková ceny vč. zvolených možností:
Nutriční hodnoty (na 100g):
Energetická hodnota -
Energetická hodnota -
Tuky -
Sacharidy -
Bílkoviny -

Dostupnost:
skladem / doprava do 48 h

 

Palatinóza 1kg | Palatinosa je obchodní název pro isomaltulózu, sacharid přirozeně se vyskytující v medu a melase .Počet porcí:
 20

DDD: 100g

Složení: Palatinosa

Použitý výrobní proces: fermentace

Hmotnost výrobku: 1000g


Datum minimální trvanlivosti výrobku je 12 měsíců od data výroby.
Palatinosu spotřebujte do 10 měsíců od otevření.
Vyrobeno v ČR.
U všech surovin laboratorně sledujeme ukazatele čistoty a zdravotní nezávadnosti. 


Může se vám také hodit odměrka.
 Palatinosa a vše co o ní potřebujete vědět

Jedná se o zdravější cukr - disacharid, skládající se stejně jako sacharóza z jedné molekuly glukózy a jedné molekuly fruktózy. Palatinosa je disacharid podobně jako Sacharóza. 

Pokud sledujete inzulinovou resistenci a dbáte na příjem jídla s nízkým GI ( glykemický index ), zároveň však potřebujete přijmout energii a zregenerovat, je pro vás Palatinoza to pravé. Palatinosa má GI jen 32 což je na škále glykemického indexu velmi malá hodnota. Až v trávicím ústrojí střeva se Palatinosa plně využívá jako Glukóza a Fruktóza. 

Kdo by se měl o  Palatinózu zajímat?

 • Palatinosa je vhodná pro všechny, kteří chtějí udržovat a optimalizovat fyzickou a psychickou výkonnost a dále pro osoby, které
 • dbají  na vyváženou stravu a zdravý životní styl
 • pro atlety a sportovce, kteří užívají sacharidy ve vytrvalostním tréninku
 • pro osoby při zvýšené fyzické nebo psychické zátěži
 • diabetes a redukční výživa: Konzumace potravin obsahujících Palatinosu místo cukru vede k omezení nárůstu hladiny glukózy v krvi po jejich konzumaci v porovnání s potravinami obsahujícími cukr
 • kazivost zubů: Konzumace potravin/nápojů obsahujících Palatinosu místo cukru přispívá k zachování mineralizace zubů

 • sladivost Palatinosy je přibližně na úrovni hroznového cukru, tedy poloviční než Sacharosa (cukr krystal)
 • kalorická hodnota Isomaltulosy - Palatinosa je 1700kJ
 • Isomaltulosa - Palatinosa nezvyšuje inzulínovou rezistenci (důležité pro vytrvalce, kteří si hlídají vysoký metabolismus tuků)
 • ke snížení inzulínové rezistence ( tj. zvýšení citlivosti na Inzulín) pomáhá půst od jednoduchých sacharidů s vysokým GI
 • Palatinosa s GI 32 kontrolovaně uvolňuje energii a předchází návalům hladu
 • 4 až 5x prodloužené vstřebávání Palatinosy díky silnější vazbě Glukosy a Fruktosy oproti běžnému cukru Sacharose
 • Palatinosa se nerozkládá již v ústech
 • nepůsobí na vznik zubního kazu
 • Isomaltulosa - Palatinosa je jediný vhodný sacharid pro použití s L-Glutaminem

Využití Palatinosy s náhradním sladidlem Sucralosa

 

 

Výroba Palatinosy:

Palatinóza se vyrábí enzymaticky ze sacharózy přes bakteriální fermentaci. Mikroorganismy, které produkují tento enzym jsou Protaminobacter rubrum, Leuconostoc mesenteroides, aj. Ovšem k průmyslové výrobě Palatinózy se užívá především Protaminobacter rubrum .Enzymy způsobí změnu glykosidické vazby mezi glukózou a fruktózou z α- 1, 2  na α- 1, 6. Tato nová vazba je mnohem stabilnější a tím způsobuje pomalejší trávení a vstřebávání Palatinosy v lidském těle. Ovlivňuje také nutriční a technologické vlastnosti.

Poté probíhají čistící procesy, včetně filtrace, krystalizace a praní a následuje sušení a chlazení Palatinosy. Výsledkem je bílý krystalický prášek – Palatinóza.

Palatinóza se řadí do potravin s velmi nízkým glykemickým indexem, její GI je 32. Díky změněné vazbě dochází k pomalejší, ale kompletní hydrolýze a vstřebávání. Poskytuje pozvolné, ale trvalé uvolňování energie. Palatinóza se vstřebává 4x-5x pomaleji než sacharóza. Tímto způsobem zajišuje zásoby glukózy jako paliva pro tělo a mozek v době, kdy už jako tento zdroj nepůsobí z potravy přijatá glukóza ani sacharóza.


Vlastnosti Palatinózy:

·      bílá krystalická látka

·      chuť Palatinózy vnímáme jako jemnou přirozeně sladkou bez pachuti se sladivostí 50 % oproti sacharóze

·      Palatinóza nezpůsobuje vznik zubního kazu

·      má dobrou tepelnou stabilitu

·      Palatinosa má  vysokou stabilitu v kyselém prostředí (nápoje)

·      je plně stravitelná, ale 4x-5x pomaleji než sacharóza

·      stejně jako sacharóza poskytuje Palatinóza stejnou kalorickou hodnotu (4 kcal/g).

·      Palatinosa není hygroskopická (netvoří hrudky)

·      vynikající rozpustnost a stálost v roztoku (instantní nápoje)

·      stimuluje růst bifidogenní mikroflóry (využití v mlékárenském průmyslu)

 ·  gastrointestinální tolerance je stejná jako u sacharózy (i při vysokých dávkách), takže není vhodná pro osoby s již existující nesnášenlivostí fruktózy a pro osoby které nemohou trávit sacharózu


Čím je Palatinóza lepší než jiné sacharidy?  

·      Palatinóza je jediný sacharid s nízkým glykemickým indexem (GI 32) s pozvolnou dodávkou energie ve formě glukózy. Nízký GI umožňuje získávat vyšší podíl energie z tuků ve srovnání s běžnými sacharidy

·      podporuje lepší oxidaci tuků během fyzické aktivity  (zvyšuje využití tuku a mastných kyselin jako zdroje energie, čímž zvyšuje výkonnost a vytrvalost)

·      nezpůsobuje náhlý a rychlý vzestup hladiny glukózy v krvi a tedy i hladiny inzulinu (jelikož se glukóza dostává do krve pomalu. To znamená, že dodává energii nepřetržitě ve formě glukózy po delší dobu, cože je prospěšné pro svaly i mozek)

·      nezvyšuje inzulínovou rezistenci (orgány jsou citlivé na inzulin)

·      dodává tělu potřebnou energii, zatímco její nízká glykemická odpověď a s tím spojené snížení uvolňování inzulinu má pozitivní vliv na látkovou výměnu

·      v kombinaci s jinými sacharidy nebo náhradními sladidly může způsobit zlepšení sladké chuti a textury finálního výrobku

  

Použití Palatinózy:

Kombinace nutričních, senzorických a technologických vlastností dělají z Palatinózy jedinečný disacharid s velkým potenciálem pro využití v rámci zdravé výživy a aktivního životního stylu. Je ideální alternativou k sacharóze glukóze, maltodextrinu a dalším vysoce stravitelným sacharidům. A splňuje vlastnosti, které lze využít pro výrobu potravin podporujících plnou duševní a fyzickou výkonnost.

Její použití v potravinářském průmyslu: sportovní a fitness nápoje, sportovní výživa, instantní nápoje, mléčné výrobky, cukroviny, cereální a energetické tyčinky, pekařské výrobky, tekuté náhrady jídla, klinická výživa, doplňky stravy a nutraceutika, stolní sladidla, zmrzlina, pivo a pivní speciály,…


Palatinóza a zubní kaz

Zubní kaz vzniká působením bakterií, které osídlují dutinu ústní a pokrývají povrch zubní skloviny. Rozkládají sacharidy na organické kyseliny - snižují pH v ústech. Dojde-li k snížení pH pod 5,7 nastane rozpouštění  minerálů v zubní sklovině (demineralizace). V neutrálním prostředí, když hodnota pH stoupne nad 5,7 nastává obrácený pochod (remineralizace) a minerální látky ze slin se vrací zpět do zubní skloviny.

Pokud tedy máme dostatek času mezi jídly, aby mohla proběhnout remineralizace v dostatečné míře, může to být jeden z důvodů zachování zdravých zubů. Dnešní trend je ovšem jiný a doporučuje se konzumovat potravu v malých dávkách a častěji, což vylučuje dobu potřebnou k remineralizaci zubní skloviny. Remineralizaci také znemožňuje popíjení slazených nápojů během celého dne.

Právě stabilnější glykosidická vazba mezi jednotkou glukózy a fruktózy dělá z Palatinózy sacharid, který je těžko zkvasitelný ústními mikroorganismy, takže nezpůsobuje následný pokles pH v ústech a tím vznik zubního kazu.

 

Proč je nízký glykemický index Palatinózy tak důležitý?

Pomalé vstřebávání, postupný vzestup a pokles krevní glukózy po požití potraviny s nízkým GI reguluje krevní glukózu u diabetiků. U zdravých lidí se vylučuje méně inzulinu. Pomalejší trávení oddaluje hlad a podporuje redukci váhy u osob trpících nadváhou.

Nižší hladina krevní glukózy během dne chrání srdce a cévy snížením oxidativního stresu spojeného s glykemickým vrcholem. Stabilní hladina krevní glukózy udržuje cévy pružné a snižuje tvoření tukových plátů, způsobujících kornatění tepen (aterosklerózu). Rovnovážná hladina krevní glukózy brání tvorbě trombů (krevních sraženin), které způsobují srdeční infarkt.

·        strava s nízkým GI zůstává déle v tenkém střevě a stimuluje receptory, které vysílají signál do mozku o probíhajícím trávení potravy

·        potraviny s vysokým GI způsobují náhlý vzestup a pokles hladiny krevního cukru

·        při vzestupu glukózy v krvi po jídle s vysokým GI se vylučují hormony kortizol a adrenalin, podporující chuť k jídlu

·        potraviny s nízkým GI pro nízkou energetickou hustotu více zasytí než strava s vysokým GI.

·        potraviny s nízkým GI způsobují menší vylučování inzulinu, hormonu, který nejen reguluje hladinu krevní glukózy, ale ovlivňuje způsob jakým se kalorie spalují. Při vysoké hladině inzulinu spaluje organismus více sacharidy než tuky

 

Proč podporuje GI sportovní výkon:

Vzestup krevní glukózy stimuluje vylučování inzulinu a umožňuje využití zásob sacharidů v namáhaných svalech. Potraviny s nízkým GI jsou vhodné především před výkonem. Naopak potraviny s vysokým GI jsou vhodné především po výkonu nebo během výkonu.

Vysokosacharidová stava je nezbytná pro optimální sportovní výkon, nebo poskytuje největší zásoby svalového glykogenu. Konzumované sacharidy se ukládají v podobě glykogenu ve svalech a játrech. Malé množství sacharidů se nachází v krvi. Při intenzivní sportovní zátěži může tělo spalovat tuk, ale při namáhavější činnosti je tento zdroj energie příliš pomalý. Proto je vhodná konzumace potravin s nízkým GI  jednu až dvě hodiny před výkonem, aby nám zajistili dostatečný a pravidelný přísun glukózy během  výkonu.


 
Hodnocení zákazníků Heureky

Průměrné hodnocení 89%. Hodnotilo 7 zákazníků.Zobrazujeme pouze hodnocení s vyplněným textem.
Zobrazit recenze
Informace, objednávky

Jsme tu pro Vás
Po - Pá 10 - 17h
Feel free to contact us
in English

e-mail: obchod@4fitness.cz
kontakty / mapa


tel.: +420 770 110 650

Prodejna Brno
tel.: +420 778 745 948

Akce / novinky

Všechny novinky

Volíme protein a kreatin
 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin byl dnes převzat. Vaše proteiny jsou nejlepší. Vláknina na hubnutí je maximální spokojenost.
  Kolagen míchám s kreatinem a budu se těšit na příští objednávku.

 • Vaše vláknina na hubnutí přišla. Kolagen se hezky rozpouští. Přeji do Nového roku pevné zdraví.

 • Protein a kloubní výživa,
  chci poděkovat za vynikající Tyčinky a výrobky skvělé kvality. Máte dobré ceny.

 • Jen potvrzuji, že kreatin dorazil, i vláknina na hubnutí. Kvalitní proteiny jsou v dnešní době docela vzácné.
  Děkuji za transakci. V nejbližší době budu objednávat další zboží s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa pane bakaláři určitě můžete uvést na Vašich int. stránkách.

 • Z vlastní zkušenosti chválím ceny i kolagen. Vždy blesková dodávka s kreatinem.

 • Jen samé jedničky tomuto kreatinu, už jsem tu kreatin nakupoval několikrát a vždy spokojen.....Dobrý i kolagen.

 • Zboží dnes dodáno, kloubní výživa a proteiny.
  Velmi dobrý kolagen. Hodnotím vstřícnost a rychlost omega 3.
  Ještě jednou chválím kolagen a do budoucna si přeji tyčinky s kloubní výživou.

 • Protein i kloubní výživa přijetí Tyčinky potvrzuji. Vaše proteiny na hubnutí jsou vláknina a kolagen?
  Velice si cením Vašeho profesionálního přístupu k omega 3 zpracování. Ještě jednou velice kolagen.

 • Protein a kloubní výživa,
  kreatin se rozpouští skvěle, i vláknina na hubnutí dorazila.
  Blahopřeji ke krásným novým a praktickým obalům!

 • Protein dnes obdržel objednávku kloubní výživa. Vaše proteiny jsou suprové a hlavně fungují a ještě ta doprava-balada. Už jsem váš stálý zákazník.

 • Protein a kloubní výživa, chci Tyčinky a moc poděkovat za omega 3 a bezproblémové omega 3. Včera v poledne jsem objednala a dnes ráno už obdržela kreatin...neuvěřitelné a super..... ještě jednou moooc. kolagen.

 • Kloubní výživa,
  protein tyčinky moc chutná. I kolagen. Tak bleskurychlé dodání omega 3 jsem opravdu nečekala a jsem velmi příjemně překvapena. Určitě se s důvěrou obrátím!

 • Přeji úspěšná kloubní výživa a jen tak spokojené zákazníky jako jsem já, s kreatinem.

 • Protein a kloubní výživa,
  zásilku už mám doma,kolagen je za omega 3. Dodané zboží, proteiny jsou super, příště až budu objednávat, tak jedině u Vás.
  Ještě jednou kolagen.

 • Protein a kloubní výživa, jen chci poděkovat za to, ze vaše proteiny jsou a doufám že i dlouho budou skvělé. Ty ceny jsou opravdu příjemné,budu nakupovat už jen u vás. S kreatinem.

 • Protein večer,
  kreatin mi dnes dorazil. Moc díky za bezvadné zboží, kolagen a rychlost. Tyčinky určitě ráda vyzkouším. Tyčinky proteinové.

 • Protein a kloubní výživa,
  včera mi byla doručena má vláknina na hubnutí.
  Zároveň tyčinky a kolagen. Tímto děkuji za omega 3 a bezproblémové omega 3.
  S kreatinem a přáním hezkého dne

 • Protein a kloubní výživa,
  je kolagen jak má být. Vše bylo dobře zabaleno i vláknina na hubnutí.
  Se všemi objednanými proteiny jsem spokojen po všech stránkách. Těším se na nový kolagen a přeji celému Vašemu týmu tyčinky a kloubní výživu, jen tak dále.
  S kreatinem.

 • Tyčinky a kloubní výživa,
  kolagen obsahuje tyčinky za omega 3.Dokonce mně omega 3 mé objednávky přivezli až domů, což se mně u ,,České pošty,, stane
  z deseti zásilek sotva 2x..Kolagen.

 • Krásný protein a kloubní výživa,
  Ráda bych kolagen a vyjádřila své tyčinky za servis, s jakým se u Vás tyčinky a za skvělé ceny prodávají!
  Mnou nově objevená tyčinka Tvrďák je přesně podle mého gusta a protein WPC60 má dokonalou mléčnou chuť!

 • Protein a kloubní výživa,
  už mám zboží doma.
  Kolagen moc příjemně funguje. Díky za změnu omega 3 dodání, jste super.
  100% budu v budoucnu nakupovat u Vás!
  S kreatinem.

 • Mnohokrát děkujeme za omega 3 z naší objednávky. Také děkujeme za milý Omega 3 dárek. 4 cereal mix, moc mi chutnají, zdá se že se stanou mým oblíbeným produktem.
  Těšíme se na další tyčinky.

 • Protein a kloubní výživa, včera jsem objednal a dnes obdržel objednaný kolagen. Vláknina na hubnutí doručena ok. Ještě doručení tyčinky kolagen a je to. Stejně tak kolagen za omega a zodpovězení telefonických dotazů omega 3. Získali jste dalšího spokojeného zákazníka.


Všechny názory
Ostatní odkazy


Fakturační údaje

Fakturační údaje:
4FITNESS s.r.o.
Příkop 843/4
BRNO-STŘED, ZÁBRDOVICE
602 00 BRNO 2

IČ: 04213815
DIČ: CZ04213815Bankovní spojení:
Pro Českou republiku
FIO: 2900820724/2010
Pro Slovensko
IBAN CZ3720100000002901024789 SWIFT FIOBCZPPXXX

Výdejní místo

4fitness.cz
Pionýrská 3, Brno
602 00
mapa

Kontakty

tel.: (+420) 770 110 650
e-mail: obchod@4fitness.cz
Provozní doba internetového obchodu:
Po - Pá 09-18h

Design 2011 www.matlocha.cz
Partneři 4FITNESS.cz:

Nakupte výhodně! BCAA citrus či ananas 290,- Protein CFM80 AKCE 225,- ;-)

Zbývá do konce: