• Akce

L-Valin 1kg 290 Kč

doporučuje
48,9 tis.
zobrazení
Platba předem na účet

29 1,13
Cena s DPH

K ceně jsou připočteny poplatky dle podmínek přípravy vlastního produktu
 
 

Namíchat vlastní mix ve VLP
Chcete své vlastní složení?
Namícháme vám libovolnou kombinaci

L-Valin za cenu 290 Kč / kg.


Počet dávek:
 333

Složení: L-Valin base

Hmotnost výrobku: 1000g

Vyrobeno v ČR. Použitý výrobní proces: fermentace
U všech surovin laboratorně sledujeme ukazatele čistoty a zdravotní nezávadnosti. Po otevření spotřebujte nejpozději do 6 měsíců.

 

Může se vám také hodit odměrka.

 

L-Valin base: 
  • obnova svalů
  • záložní zdroj energie
  • L-Valin má uplatnění při uskladňování glukózy v játrech a svalech ve formě glykogenu.
  • ochrana svalů
  • regenerace, obnova glykogenu
  • růst
  • zlepšení funkce svalů 
 
 
Vytvoříme libovolnou kombinaci esenciálních, větvených aminokyselin BCAA - L-Leucinu+L-Valinu+L-Isoleucinu. Tip: profesionálové doporučují 10g BCAA ráno nalačno, 10g BCAA před tréninkem a 10g BCAA po tréninku.
 
 
L-Valin je esenciální aminokyselinou s rozvětveným řetězcem a organismu si ji nedokáže vyrábět. Proto musí být v dostatečné míře přijímán z potravy. Valin podporuje účinek dalších 2 větvených aminokyselin: L-Leucinu a L-Isoleucinu, které jsou také esenciální. Společně tyto 3 aminokyseliny nazýváme (BCAA). L-Valin je klíčový pro fungování organismu, růst, regeneraci, obnovu a ukládání glykogenu v játrech. L-Valin je glykogenní aminokyselina.
 
Na větvené esenciální aminokyseliny ( Leucin Isoleucin Valin ) jsou bohaté živočišné zdroje bílkovin (vejce, maso, sýry), tyto však není možné konzumovat v některých situacích, kdy sportovec potřebuje zásoby větvených esenciálních aminokyselin doplnit. Takové situace jsou například bezprostředně před výkonem, během výkonu, nebo po něm.
Větvené esenciální aminokyseliny BCAA v izolované "free" formě vstupují rychlou cestou přímo do svalů, které regenerují a zároveň fungují jako záložní zdroj energie pro případ vyčerpání a chrání tak kvalitu Vašich svalových vláken. Je-li  L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin použit po výkonu, zastavuje jinak pokračující katabolismus svalu (jeho degradace/rozpad) a efektivně regenerují poškozenou a vyčerpanou tkáň. Přebytek esenciálních aminokyselin je použitelný jako zdroj energie při příštím výkonu. Kromě sportovců používají L-Valin a větvené esenciální aminokyseliny BCAA také lidé držící redukční dietu (smysl mají i v jednostranně zaměřené dietě, např. při vegetariánství) BCAA jsou významné zvláště během diety, protože chrání organismus před přílišnou degradací bílkovin, navíc energizují svaly a umožňují tak snížit příjem sacharidů i tuků za současného udržení výkonnosti.

Rovná čajová lžička = 2,5g.

Chuť L-Valinu báze:  výrazně hořká

Použití: body building, fitness, kulturistika, power lifting, arm wrestling, bojové sporty - judo, karate, běh, silniční cyklistika i XC MTB, plavání, triatlon, kanoistika - veslování, squash, volejbal, florbal, házená, rugby, tenis, hokej, fotbal.
 

Nutriční hodnoty (na 100 g): Nutriční hodnoty (na 5 g):
Energetická hodnota 1672 kJ 83,6 kJ
Energetická hodnota 398 kcal 19,9 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené mast. kys. 0 g 0 g
Sacharidy 1 g 0,05 g
z toho cukry 0 g 0 g
Bílkoviny 99 g 4,95 g
Vláknina 0 g 0 g
Sůl 0 g 0 g

Podobné produkty

Nebyl nalezen žádný produkt

Ajax loader