Maltodextrin DE 6 z voskové kukuřice | 1 kg za 99 Kč

doporučuje
98,0 tis.
zobrazení

99 Kč 4 €
Cena s DPH

 
 

Maltodextrin DE 6 z voskové kukuřice – speciální zdroj energie pro maratonce a ultramaratonce

Maltodextrin s nižším dextrózovým ekvivalentem v balení 1 kg za výhodnou cenu 99 Kč.
Maltodextrin DE 6 má optimální vlastnosti pro využití při dlouhodobých extrémních výkonech. Je tvořen složitějšími vazbami cukrů a v organismu se štěpí na molekuly glukózy postupně. Je tak výborným zdrojem energie při vytrvalostních sportech.

Počet dávek v balení: 23

Složení: maltodextrin DE 6 z voskové kukuřice (waxy maize)

DE (dextrózový ekvivalent): 6
DE udává procentní podíl jednoduchých monosacharidů (dextrózy). Například DE 6 znamená 6 g dextrózy ve 100 g polysacharidů.

Profil sacharidů: glukóza 1–0,5 %, maltóza 0,5–1,5 %, trisacharidy 1–3 %, polysacharidy 95–98,4 %

Hmotnost výrobku: 1 000 g

Datum minimální trvanlivosti výrobku je 12 měsíců od data výroby. Maltodextrin spotřebujte do 10 měsíců od otevření. Původ použitých surovin západní Evropa. Produkt Maltodextrin neobsahuje geneticky modifikované organismy a je bezlepkový.

Přednosti maltodextrinu DE 6 z voskové kukuřice 

  • je určen především pro maratonce a ultramaratonce
  • zdrojem maltodextrinu je vysoce kvalitní waxy maize, kukuřičný škrob s téměř stoprocentním podílem amylopektinu
  • pomáhá dorovnat energetický příjem a podporuje využívání energie z tuků
  • porci energie umí rozprostřít a tím předejít útlumu
  • dovoluje použít více energie v jedné dávce nápoje, je výbornou součástí účinného potréninkového nápoje
  • užívání maltodextrinu v menších, ale pravidelných dávkách potlačuje hlad, pomáhá redukovat tuk (5% roztok je vhodný pro hubnutí)
  • okamžitě rozpustný díky aglomerovaným částicím, rychle se vstřebává
  • přirozeně bezlepkový

Jak maltodextrin DE 6 působí v organismu

Maltodextrin DE 6 je vyroben nižší enzymatickou hydrolýzou voskové kukuřice. Má vysoký podíl složených cukrů a nízké zastoupení jednoduchých cukrů. Kukuřičný škrob waxy maize je přednostně určen pro doplňování glykogenu a pro použití ve sportovních nápojích při vytrvalostních sportech. Je dostupným a dlouho fungujícím zdrojem energie. Dodává energii sám, ale také podporuje využívání energie z tuků.

Další výhodou maltodextrinu DE-6 je stálost přísunu energie. Tento polysacharid dokáže výrazně zlepšit a prodloužit sportovní výkon. Přidáme-li maltodextrin do nápoje, zlepší vstřebatelnost tekutiny a zároveň dodá energii pro svaly. Maltodextrin zabraňuje nechtěnému stavu tzv. přepitosti (těžký žaludek) z čisté vody. Oproti jiným sacharidům, zejména škrobům, je maltodextrinem možné roztok mnohem více nasytit, zvýšit jeho osmolaritu. Středně dlouhé a dlouhé řetězce maltodextrinu zabraňují kolísání cukru v krvi sportovce, stabilizují hladinu krevního cukru (glukózy). Díky tomu maltodextrin zahání malátnost, pocit slabosti a hladu. Dodá energii a sílu pro svalovou práci v době, kdy to aktuálně potřebujete.

Maltodextrin DE 6 uvolňuje cukr postupně

Oproti maltodextrinu s DE 15 nebo 19 je maltodextrin DE 6 tvořen složitějšími vazbami cukrů, protože výchozí surovinou je vosková kukuřice. Waxy maize maltodextrin DE-6 výrazně posouvá své vlastnosti směrem k optimálnímu složení pro dlouhodobé extrémní výkony. Zbylé cukerné vazby se z největší části štěpí až v tenkém střevě. Výhodou maltodextrinu je velmi rychlá dostupnost v organismu a následné, pozvolné uvolňování dalšího cukru do krve. Maltodextrinem lze takto elegantně vyřešit základní nevýhodu monosacharidu dextrózy. Při konzumaci jednoduché dextrózy totiž dochází k velmi rychlému přenosu cukru do krve, na což organismus reaguje zvýšeným využíváním cukru jako paliva. Dále se tento okamžitě dostupný zdroj energie snaží ukládat do svalů a přebytek do tuků. Po rychlém vyčerpání energie, které následuje, dojde k totálnímu útlumu. Maltodextrin DE-6 z voskové kukuřice umí porci energie rozprostřít a útlumu předejít.

Podívejte se na další informace o sacharidech v článku Sacharidy, rozdíly mezi nimi a jejich použití.

Doporučené využití a dávkování maltodextrinu DE 6

Maltodextrin DE 6 waxy maize je přímo stvořen k přípravě speciálních energetických drinků s vysokou mírou nasycení. Použití nachází nejen v energizačních nápojích, ale i v potréninkových regeneračních nápojích (kombinace nízkoproteinové/vysokosacharidové i vysokoproteinové/nízkosacharidové nápoje).

Je vyroben z kukuřičného škrobu voskové kukuřice. Je lehce nasládlý bez pachuti, zápachu či textury po bramborovém škrobu. Oproti škrobům z pečiva, rýže, brambor a jiným v běžné stravě nabízí maltodextrin účinnější vstřebatelnost a včasnější nástup regeneračních procesů.

Maltodextrin DE 6 z voskové kukuřice je důležitý během dvou hodin bezprostředně následujících po tréninku v posilovně nebo po závodě. Pro obnovení sil je nejvhodnější si připravit maltodextrinový koktejl. Je žádoucí přijmout v této době maltodextrin ve vyšším množství (1 g sacharidu na 1 kg tělesné váhy) bez přítomnosti vlákniny (vláknina vodu zadržuje) spolu se značným množstvím tekutin. Je to ideální volba pro doplnění energie z polysacharidů. Maltodextrin s dextrózovým ekvivalentem 6 dovoluje rychleji přijmout větší množství tekutin i sacharidů zároveň a dokonale je využít bez trávicích těžkostí.

Stupeň polymerace maltodextrinu (DP) v % zastoupení

DP1

0,9

DP2

0,9

DP3

1

DP4

1,1

DP5

1,3

DP6

1,4

DP7

1,5

DP8

1,4

DP9

1,4

>DP9

89,1

Může se vám také hodit odměrka:


Může se vám také hodit dóza:

 

Nutriční hodnoty (na 100 g): Nutriční hodnoty (na 43 g):
Energetická hodnota 1620 kJ 696,6 kJ
Energetická hodnota 381 kcal 163,83 kcal
Tuky 0 g 0 g
z toho nasycené mast. kys. 0 g 0 g
Sacharidy 94,2 g 40,506 g
z toho cukry 2 g 0,86 g
Bílkoviny 0,3 g 0,129 g
Vláknina 0 g 0 g
Sůl 0,25 g 0,108 g

Podobné produkty

Ajax loader